škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BU işaret Nedir ?

Anilx · 18 · 6516

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

bu işaret ne arızası acaba? sağdakini soruyorum. orta kısımdaki el freni . tam net çıkmamış. sağdaki musluk işareti

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O musluk degilde egzost gazi EGR sensor arizasi. Aracta lpg var ise bundan kaynakli olur, en azindan bende oyle. .

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet araç lpg li. uzun zamandır yanıyor. yağ ve suyu kontrol ederim hep. maşallah sıkıntı yok

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Orta kısımdakini el frenini benzetemedim benzin uyarı işareti. Musluğa benzer olan da arıza lambası işareti. Büyük bir ihtimal arabanın bakımı geldiğini gösteriyor olabilir. Bilgisayara bağlanıp bakılabilir.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
obd hatası arkadaşlar lpg li araçlarda kurtulamadığınız ışık

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir süre yanıyor. bir süre sönüyor. kafasına göre :D

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG aldığınız firmayı değiştirmenizde belki işe yarar.  Aygaz gibi mesela.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;585773

bu işaret ne arızası acaba? sağdakini soruyorum. orta kısımdaki el freni . tam net çıkmamış. sağdaki musluk işareti

Motor uyarı lambası motorda ki bi çok parçaya bağlı yanar şuan bir arızanınz var boğaz kelebeği olabilir egr olabalilir eĞER EPC lmabası ile beraber yanıyorsa buji bobin olabilir...

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bujiler yeni degisti. Bosch lpg bujisi aldim.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesadüfmü bilmiyorum ama araç lpg li dahi olsa en az çeyrek depo benzin olmalı benzin pompasını depodaki benzin soğutur araç lpg de bile olsa özel bir çalışma yapılmadıysa lpg montajı esnasında benzin pompası çalışmaya devam eder ve benzin devirdaim olur sadece yanma odasına girmez ve geri döner araçta benzin yoksa pompa yanabilir. Deponun dibindeki pisliğide çeker vs.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;586667
Bujiler yeni degisti. Bosch lpg bujisi aldim.

bilgisayara bağlatıp arızanın arka yüzün de ne var incelemek gerek

Çevrimdışı somy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2006 1.4 dizel dün ıspartadan kayseriye gelirken yandı. kitapçığa baktım egzoz arızası diyor bende mecbur devam ettim geldim. şükür bir sorun olmadı. sanayiye gidince paylaşırım inşallah.

Çevrimdışı Moonlight22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bi arkadaşımızın dedigi gibi egrden kaynaklı olabilir gaz kelebeği olabilir katalizör olabilir bilgisayara bağlatıp sorunu öğrenin eğer bağlanınca zengin fakir yakıt karışımı gibi bi uyarı veriyorsa tüpten yanıyordur benim aracımdada lpg geçince yanıyordu takmamayı denedim ama başka bi sorun gösterse anlayamıcaz o yüzden uzun süredir benzinle sürüyorum ışık filan yanmıyor

Çevrimdışı melihgnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bilgisayara bağlanınca egr arızası der ise boğaz kelebeğini temizlemeni öneririrm. yaklaşık 20.000 km o ışıkla gezdim boğaz kelebeğini temizleyerek kurtıuldum o ışıktan