škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Doğru sürüş poz. Hk.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 seneyi geçti ne yapıp ne ettiysem sürüş pozisyonundan rahat edemedim.Hem arkada oturan için hemde şoför için iyi olacak bir sürüş pozisyonu arıyorum. Ama her türlüsünde şehir içi trafikte debriyajdan ötürü bide bel desteği olmayınca ayağımın hareketi bel eklemime(omurga ile leğen kemiği arasındaki eklem) vuruyor ve ağrı yapıyor. Sonra 2. Konu kafam b sütunun neresinde olmalı yüksekliğim nerde olmalı mesela ön kaput kabartısını görmüyorum. Boyum 1.76  . Sizin tavsiyelerinizi/tecrübelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkada oturanı düşünürsen B sınıfı araçta kesinlikle rahat edemezsin.
arkadaki rahat etsin diye senelerce direksiyona sarılarak gittim. Sonuç , bitmez tükenmez bel , diz ve topuk ağrısı.

İdeal sürüş pozisyonu;
- direksiyonu elinle kontrol etmek kolay olmalı. Yani direksiyonu çevirmek için kolunu fazlaca kaldırmak ya da indirmek zorunda olmamalısın
- Pedallara ne çok uzak ne da çok yakın olacaksın. Tek harekette gazdan frene geçebilmelisin. Çok yakın olursan hem dizin ağrır hem de acil durumlarda ayağın sıkışır frene kolay erişemeyebilirsin. Uzak olursan debriyaja tam basamazsın zamanla  şanzumanı olumsuz etkiler. Ayrıca acil durumlarda frene tam anlamı ile tazyik veremezsin. Ben dizim hafif kırık şekilde kullanıyorum.
- Görüş açısı olarak da değişiyor, şehir içinde aracın önünü görmek için biraz yakınlaşıyorum ama uzun yolda azıcık geriye kaykılmak zorunda kalıyorum. İki türlü de aracın en ön uç noktasını göremiyorum. Sonuçta ticari araç değil, en ön noktayı görmek için yükselmem lazım.

İri cüsseliler B sınıfı araç nasıl kulanıyor bilmiyorum ama, özellikle kalabalık sürüşlerde  kesinlikle iş değil. Kilolu bir arkadaş var, bazen uzun yolda beraber gidersek, yanıma oturmasa keşke diye dua ediyorum. 5. vitese atamıyorum kesinlikle, 4 de bağırta bağırta gidiyorum.  B sınıfı araç iş değil, bundan sonra C yi atlayıp direkt D ye zıplayacağım.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yakın kullanmışım kaç zamandır cidden arabada belim ağrıyınca arabaya binmek istemez oldum metroyla falan gidiyim diye düşünüyorum yarın mesela... sağ olun paylaşımınız çok faydalı oldu. Birde sırtlığı hangi konumda kullanıyorsunuz dikleştridikçe bel desteği azalıyor onada sinir oluyorum. Rahat oturduğum zaman dizlerm sıfır oluyor arkaya binice.arka koltuğa bir bayan binse hiç sıkıntı  olmazda erkek sıkıntı olur buda küçük arabanın dezavantajı  ama şoför üstündür bence :) Rahat etmek lazım...Birde bazı arabalarda gördüğüm iştede koltuklara takılan bel desyeğini deneyecem faydası olur gibi geliyor. Dediğiniz gibi direk D almak lazım insan boyutuna ideal :) pederin d segmenti arabayı kullanınca  vites bölümü yüksek kol dayama koltuk rahat dedim ne rahat sürülüyor ama fabia ya biniyoruz süspansyon sert yer dar bide bel ağrısı... inşAllah bundan sonra yolcuyu düşünmeyecem
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2016, 00:54:14 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru oturuş pozisyonu omuzlar koltuktan kalkmadan direksiyonu iki elinizle tam tur çevirebildiğiniz pozisyondur. Onun dışında mustafa abinin dediği abartı olmayan çok hafif bir yastık bel probleminizi çözecektir

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şu an sürüş pozisyonum gayet iyi, koltuk en aşağıda, direksiyon olabilecek en aşağı ve bana en yakın konumda, koltuk hafif arkaya yatık. Ama direksiyonun birazcık daha bana yaklaşmasını isterdim. Bir de bolero ekran azcık uzakta kalıyor, üst taraflara bazen hamle yapmak gerekebiliyor.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambition pakette direksyon derinliği yok.  Aslında ben doğru sürüş pozisyonunda oturuyorum ama araba boyutları ve bel desteği hasebiyle sıkıntı çekiyorum. Tabiki herkes farklıdır belki koltuk sizin belinizi iyi dolduuyor ve destek sağlıyor :) sizin adınıza güzel bende minder bakıcam artık :)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;585981
Doğru oturuş pozisyonu omuzlar koltuktan kalkmadan direksiyonu iki elinizle tam tur çevirebildiğiniz pozisyondur. Onun dışında mustafa abinin dediği abartı olmayan çok hafif bir yastık bel probleminizi çözecektir

satılık düşük kmde değişensiz uygun fiyatlı kamyon veya çekici varsa alayım ben bi tane o zaman :(

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.86mt X 105kg ebatlarindayim. Mk1 fabia sahibiyim. Acayip rahatim, sullem rahat. Ama arkaya hele ki benim arkama binenler icin aynisini soylemek yalanin dik alasi olur. Arkamdaki beni ilgilendirmiyor acikcasi, benim arabam servsi ya da makam araci degil ;)

Dogru surus pozisyonuna gelicek olursak, debriyaja bastiginizda diziniz cok hafif kirik olacak ve poponuz yerinden hareket etmeyecek. Direksiyon yuksekligi bu debriyaja basma durumunda diziniz carpmayacak konumda olmali. Sirt dikligi ise, Emin adminimin soylediklerine ek olarak direksiyonu tuttugunuzda ve cevirirken omuzlariniz koltuktan hic ayrilmayacak ve de dirseginiz 45 derece civarinda kirik olacak ;)

Hele ki mert kardesim (noxy) benim 1 beden buyugum ve fabiaya biniyor. Hatta yeri geliyor ikimiz ayni fabiaya biniyoruz; ama fazlasi olmuyor tabi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bir ortopedi ve noroloji doktorunada muyene olmanizda fayda var. Demedi demeyin bel fitigi veya sinir sikismasi gibi rahatsizliklariniz olabilir. Ayni boydayiz ve bu boy araciniz icin uzun sayilmaz.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Esariipek;585981

bu anlattığınla senin İbiş'teki oturma pozisyonun örtüşüyor mu peki bro :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;586013
bu anlattığınla senin İbiş'teki oturma pozisyonun örtüşüyor mu peki bro :D

Göreceli abi [emoji23] misal babam 1.78 benim ayarıma binince bu ne böyle bacaklarım değiyo nerdeyse diyo. Başka 1.80 bi arkadaşım binince la debriyaja basamıyom diyo. 1.70 bi arkadaşım var o oturuyo la beni yatarak kullanmaya alıştırdın bune sandalyede mi oturuyoz diyo. Anlican diyolla da diyolla[emoji23][emoji23]

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;586007
Bence bir ortopedi ve noroloji doktorunada muyene olmanizda fayda var. Demedi demeyin bel fitigi veya sinir sikismasi gibi rahatsizliklariniz olabilir. Ayni boydayiz ve bu boy araciniz icin uzun sayilmaz.

Hocam ben Tıp Fak. öğrencisiyim zaten :) sinir sıkışması bel fıtığı yok . benim aşırı yük biniyor ayak hareketlerinden ve eklemlerim(coxa(leğen) ile sacral(kuyruk sokumu) kemiğin eklemi) zorlanıyor çünkü arkası boşluğa geliyor doldurmak lazım :) . benim fiziksel yapımdan ötürü diye düşünüyorum .
http://urun.n11.com/masaj-cihazlari/bel-destekli-tam-ortopedik-file-yastik-sirtlik-P122091016  
  böyle bir ürün işimi görür gibime geliyor tecrübesi olan varsa tavsiye beklerim :)
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2016, 20:12:05 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;586018
H
  böyle bir ürün işimi görür gibime geliyor tecrübesi olan varsa tavsiye beklerim :)

Hiç bulaşma kardeşim boşa 7-8 liranı çöpe atma bir işe yaramıyor bunun gibiler