škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Silecek Suyu Uyarısı

kavih · 26 · 5961

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sorum olacak. Kendi aracımda silecek suyu bitmesine rağmen kadranda hiçbir uyarı görülmüyor.

Acaba yok mu Fabia'larda bu özellik diyeceğim ancak bu kadar basit ve temel bir fonksiyonun olmaması da açıkçası mantıksız geliyor. Yani, uyarı olmasa bile kadranda bir ışık yanabilir diye düşünüyorum.

Siz böyle bir uyarı aldınız mı? Ya da bu konuda bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araç 1.0 ambition benim araçta herhangi bir uyarı olmuyor su gelmeyince ancak bittiğini anlıyorum

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDI Sytle paket, ama onda da yok maalesef [emoji35]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hatta soğuktan silecek suyu motorunun şarteli atmış ondada hiç bir uyarı almadım. bastığımda ses çıkmıyordu ordan çıkardım kendim...  silecek kısmını atlamışlar herhalde

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemelen atlamışlar... yani, rahatsız etmeyici bir uyarının olması aslında çok faydalı.

sınıfına kıyasla bu kadar çok özelliği olan bir arabada üzücü basit ve kullanışlı fonksiyonların atlanması.

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu uyarının olduğu bir araç var mı acaba merak ettim.

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok yok benim 3 defa bitti hiç birinde uyarmadı uyarsa keşke zaten çabuk bitiyor herşeyini minimalleştirmişler

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erka1907;586290

Style octavia'da var hocam diğer donanım seviyelerinde varmı bilmiyorum ama.Yaklaşık 1 litre civarı su kalınca doldurun diye her kontak açıldığında uyarı veriyor.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erka1907;586290

Yeti Elegance'da da var. son 1 litrede uyarı veriyor.

frknkpt

• Ziyaretçi
2016 fabialarda da var yazıyor kitapçıkda okudum. son 1 litre kala olması lazım.

senin araç belki uyarı veriyordur kontağı ilk açınca bilgi ekranına bakıyormusun ?

-Lütfen yakıt alın
-Lütfen cam suyu kontrol edin
-Lütfen motor yağı kontrol edin gibi yazılar çıkabiliyor o ekranda çünkü.

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hangi tür suyla doldurduğumuz farkeder mi? Yani bunların özel bir suyu var mı yoksa çeşme suyu bile olur mu ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: titan100;587847
Hangi tür suyla doldurduğumuz farkeder mi? Yani bunların özel bir suyu var mı yoksa çeşme suyu bile olur mu ?

Özel bir suyu yok aslında. Ama içerisine cam sil ya da sonax'ın cam ürünleri var, onlardan koyunca iyi oluyor. Özellikle uzun yolda sinek/kelebek yapışınca anında çıkartıyor. Aksi halde kuruyunca çıkarması çok zor oluyor.

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;587848
Özel bir suyu yok aslında. Ama içerisine cam sil ya da sonax'ın cam ürünleri var, onlardan koyunca iyi oluyor. Özellikle uzun yolda sinek/kelebek yapışınca anında çıkartıyor. Aksi halde kuruyunca çıkarması çok zor oluyor.

Direkt bununla ilgili değil ama konu temizlik olduğu için onu da sorayım. Çevremdeki arkadaşlar aracımın sıfır olması nedeniyle petrol ofislerindeki tazyikli su ile yapılan yıkama işlemini tavsiye etmiyorlar. Araçta çizik oluşturabilirmiş. Eğer öyleyse sıfır aracı nerede ve nasıl yıkatmak gerekiyor ?