škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk kalkışta gelen gıcırtı sesi = kavrama arızası

yeren · 16 · 11433

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba 2015 model rapid spaceback 1.2 tsi dsg 90 hp aracımda ilk kalkışlarda gıcırtı sesi geliyordu benzer durum diğer bazı rapidlerde hatta bazı octavialarda olduğunu bu sitede duymuştum. bazı kişiler servise danışmış ve normal denmiş bu yüzden ben de başta ciddiye almamıştım. bugün 15bin bakımı için babam arabayı servise (altur) götürdüğünde kavrama arızası olduğunu ve garanti kapsamında onarımın yapılacığını söylemişler. çarşamba gününe çıkacak inşallah. ilk kalkışta bu sesi duyanların zaman kaybetmeden servise danışmalarını öneririm.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dün arabayı servisten aldım. kavrama değişmiş. herhangi bir ücret talep etmediler. inşallah tekrarlamaz ve kimsenin başına gelmez.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu sorun bende de oluyor. ama ilk kalkışta değil, araç ısındıktan sonra oluyor. tekerleklerden gacur gucur sesler geliyor. aynı sorun mu acaba

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;613609
bu sorun bende de oluyor. ama ilk kalkışta değil, araç ısındıktan sonra oluyor. tekerleklerden gacur gucur sesler geliyor. aynı sorun mu acaba

aynı sorun olduğunu sanmıyorum. sadece ilk kalkışta geliyordu ve kavramadan geldiği barizdi. neyse ki sorun çözüldü

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tabiri caiz ise GURK diye bir ses çıkarıyor. Kısa süreli. Ayrıca kavrama arızasından sebeple yokuş kalkış sistemi de sağlıklı çalışmıyor geri kaçırma yapıyor bilginize.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nasıl bir sesti acaba videoya alsaydınız. Benim aracımda da bir ses oluştu bu hafta servise götüreceğim. Bu ses mi https://youtu.be/qxXGUoysukE ?

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;615089
Nasıl bir sesti acaba videoya alsaydınız. Benim aracımda da bir ses oluştu bu hafta servise götüreceğim. Bu ses mi https://youtu.be/qxXGUoysukE ?

Aynen dostum. %95 kavrama arızası.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tropikal;615156
Aynen dostum. %95 kavrama arızası.

Önümüzdeki hafta servisten gün aldım götürelim bakalım ne diyecekler :mad:

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;615215
Önümüzdeki hafta servisten gün aldım götürelim bakalım ne diyecekler :mad:

Gönlünüz rahat olsun servisler artık kavrama arızası olduğu takdirde yokuş yapmıyorlar. Var ise var diyerek degistireceklerdir. Çünkü bu olay artık o kadar kronik hale geldi ki kavrama arızasını hem kullanıcılar hemde servisler kabullendi. Baskı balata değişimi gibi bişey.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün izmir servise götürdüm aracımı. Videoları filanda göstermiştim biraz önce aradılar kavrama değil volant arızasıymış parça gelicek değişecek dendi çarşambaya kadar bekleyeceğiz bakalım ne olacak.

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta volan değiştirmişler neyse artık o. Tam çıkıyorum servisten baktım ses gitmemiş döndüm geri. Ustayı çağırdılar mesai birmişti. Geldi adam beraber baktık gösterdim. Motor kaputu açınca sağ üst köşede selenoid valf ler var ordan geliyor ses, onların kabloları değiştirdi ses gitti.
Ancak eşim bile farketti motor sesi yükseldi sanki bakımdan sonra. Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nena;616608
Benim araçta volan değiştirmişler neyse artık o. Tam çıkıyorum servisten baktım ses gitmemiş döndüm geri. Ustayı çağırdılar mesai birmişti. Geldi adam beraber baktık gösterdim. Motor kaputu açınca sağ üst köşede selenoid valf ler var ordan geliyor ses, onların kabloları değiştirdi ses gitti.
Ancak eşim bile farketti motor sesi yükseldi sanki bakımdan sonra. Siz ne dersiniz?

geçmiş olsun , volan boşuna mı değişmiş yani ? Bende de ses var bakımı bekliyorum götürmek için , ama ses sizinkinden farklı . Kavrama sesi olduğunu düşünüyorum , 1-2 viteste titreme de var .

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;616611
geçmiş olsun , volan boşuna mı değişmiş yani ? Bende de ses var bakımı bekliyorum götürmek için , ama ses sizinkinden farklı . Kavrama sesi olduğunu düşünüyorum , 1-2 viteste titreme de var .

Yok aslında volan esas bozukmuş lifte aldıklarında görmüşler zaten video alıyoruz diyor arıza olmasa garantiden para alamayız gibi bir şeyler dediler. Ustası deneyimli iyi biri. Marşa bastıktan hemen sonra sanki boşlukta dönen sonrasında yerine oturan bir ses var ama yakalayamadım serviste de yapmadı soğukken oluyor sanırım. Bakalım böyle devam edeceğiz.
Hepimize kazasız belasız günler.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeren;614644
aynı sorun olduğunu sanmıyorum. sadece ilk kalkışta geliyordu ve kavramadan geldiği barizdi. neyse ki sorun çözüldü

geçen ay servise verdim aracı. iyice test ettiler. maalesef bendeki de kavrama arızasıymış. garantiden mekatronik değişti.