škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Selam Dün 2015 Octavia TDI DSG aldım, bı ıkı sorum var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar aranıza yenı katıldım ve sıfır jettaya kapora vermışken
2015 Optımal Octavıa Dızel DSG aldım, gercekten cok memnunum, bi iki sorum var sıze

81 kW yazıyor ruhsatta 110 bg mi?

A7 nedır benım kı nedır,

Aracın kılıtlenmesını anlayamadım, ıcerdekı kılıt tusu ne ıse yarıyor,

Sız start stopu kullanıyor musunuz, bana bıraz garıp geldı, anlık durmada araba stop edıyor ama ıstanbul trafıgınde sadece ısıklarda durmuyoruz her an durabılıyoruz ve hemen kalkmak gerekıyor, bı ıkı kez stop edıp vazgectı, bu durum zararlı mı?

ılk kez dızel otomatık kullanıyorum, ılk kez dızel kullanıyorum, onceden benzınlı lpglı aracım vardı, kalkıslarda yavas olması normal mı yoksa ben mı asılmıyorum, cunku pek ayarlayamıyorum ya yavas yavas kalkıyor arac yada ben bı asılıyorum on numara sahlanıyor, pek bı arasını bulamadım.

Dızel otomatık bı aracı nasıl kullanmalıyım, Octavıa da neye dıkkat etmelıyım.

Tesekkurler yazdıkca aklılma geldı bıraz uzun oldu :)

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle evet araçlarımız 110 bg 250 nm torka sahip. A7 2013 den sonraki octavialar oluyor kasa kodu yani. Otomatik vitesle ilgilide ışıklarda uzun süre duruyorsanız n ye alın şanzımanın ısınmasını önlüyor uzun vade de şanzıman ömrü için faydalı olduğu söyleniyor. Start stop dediğiniz gibi sürekli durdurduğu için ben uyuz oluyorum kapatıyorum kullanmıyorum. Araç aslında çok yavaş kalkmıypr ama ilk andaki o isteksizlik dsg nin hemen 2 ye atmasından kaynaklanıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;586548
Öncelikle evet araçlarımız 110 bg 250 nm torka sahip. A7 2013 den sonraki octavialar oluyor kasa kodu yani. Otomatik vitesle ilgilide ışıklarda uzun süre duruyorsanız n ye alın şanzımanın ısınmasını önlüyor uzun vade de şanzıman ömrü için faydalı olduğu söyleniyor. Start stop dediğiniz gibi sürekli durdurduğu için ben uyuz oluyorum kapatıyorum kullanmıyorum. Araç aslında çok yavaş kalkmıypr ama ilk andaki o isteksizlik dsg nin hemen 2 ye atmasından kaynaklanıyor

tesekkur ederım, arac yerınde durmuyor aslında hızlıca 2 3 4 5 gıdesı gelıyor, start stop sanırım hem dsg yı korumak hem de yakıt tasarrufu ıcın yapılmıs. N ye attıgımızda dsg yı koruyorsak sıkıntı yok. Led ısık taktırsam garantı bozulur mu

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586552
tesekkur ederım, arac yerınde durmuyor aslında hızlıca 2 3 4 5 gıdesı gelıyor, start stop sanırım hem dsg yı korumak hem de yakıt tasarrufu ıcın yapılmıs. N ye attıgımızda dsg yı koruyorsak sıkıntı yok. Led ısık taktırsam garantı bozulur mu

Kesinlikle öyle benim aracım 5500 de şuan rodajı güzel yaptım bugün 220 yi rahat gördüm en ufak güvensizlik yoktu ve hafif rüzgarlıydı yol. Garanti bozulmasıyla ilgili bir skoda servisine sormakta fayda var derim.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rodaj nedır bılmıyorum, 27bınde 2. el aldım. Yapmam gerek bıssey var mı

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Kazasız belasız sürüşler . Biraz kullan araştır  Çokrahat bir araç aldığını göreceksin . Herhangi birşey yapma 30.000 bakımı geliyor ona gideceksin .

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586544
81 kW yazıyor ruhsatta 110 bg mi?

Evet 110 bg yapıyor.

A7 nedır benım kı nedır,

Sizinki de A7 zaten. 2013'ten sonrası A7 kasa olarak geçiyor.

Aracın kılıtlenmesını anlayamadım, ıcerdekı kılıt tusu ne ıse yarıyor,

İçerideki kilit tuşu dediğiniz vitesin önündekiyse, kapıları kilitliyor. Ön kapılar tek seferde açabiliyor, arka kapılar iki seferde açılıyor. Cam açma tuşlarının ordaki kilit simgesini soruyorsanız onlar da camları kilitliyor.

Sız start stopu kullanıyor musunuz, bana bıraz garıp geldı, anlık durmada araba stop edıyor ama ıstanbul trafıgınde sadece ısıklarda durmuyoruz her an durabılıyoruz ve hemen kalkmak gerekıyor, bı ıkı kez stop edıp vazgectı, bu durum zararlı mı?

Sistem zaten sıkıntı olacaksa devreye girmiyor. Kullanma kılavuzunda 40 saniyenin altında duruşlarda kullanmayın diyor. Bende alışkanlık oldu elim gidiyor oraya, açıp-kapatıyorum duruma göre.

ılk kez dızel otomatık kullanıyorum, ılk kez dızel kullanıyorum, onceden benzınlı lpglı aracım vardı, kalkıslarda yavas olması normal mı yoksa ben mı asılmıyorum, cunku pek ayarlayamıyorum ya yavas yavas kalkıyor arac yada ben bı asılıyorum on numara sahlanıyor, pek bı arasını bulamadım.

Gazın dibinde Kick-Down tuşu var. Gazı kökleyip o tuşa basarsanız şahlanır araç. Yoksa sizin gaza tepkinize göre karar verir DSG.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;586562
Evet 110 bg yapıyor.

Sizinki de A7 zaten. 2013'ten sonrası A7 kasa olarak geçiyor.

İçerideki kilit tuşu dediğiniz vitesin önündekiyse, kapıları kilitliyor. Ön kapılar tek seferde açabiliyor, arka kapılar iki seferde açılıyor. Cam açma tuşlarının ordaki kilit simgesini soruyorsanız onlar da camları kilitliyor.

Sistem zaten sıkıntı olacaksa devreye girmiyor. Kullanma kılavuzunda 40 saniyenin altında duruşlarda kullanmayın diyor. Bende alışkanlık oldu elim gidiyor oraya, açıp-kapatıyorum duruma göre.

Gazın dibinde Kick-Down tuşu var. Gazı kökleyip o tuşa basarsanız şahlanır araç. Yoksa sizin gaza tepkinize göre karar verir DSG.

Gazın dibinde Nerede var o tuş hiç eğilip gazın dibine bakmadım. Eğilim baktım ama öyle bi tuş yok. Benim aracım 2016 style paket yok heralde.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2016, 17:12:18 Gönderen: secret »

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586555
Rodaj nedır bılmıyorum, 27bınde 2. el aldım. Yapmam gerek bıssey var mı

Yapmanız gereken birşey yok çünkü rodaj olayı ilk 3000-3500 km  yapılır sizin araç atlatalı çok olmuş :)

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tuşu göremezsiniz, gaza köküne kadar basarsanız bir kademe daha olduğunu hissedebilirsiniz.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanay1;586682
Tuşu göremezsiniz, gaza köküne kadar basarsanız bir kademe daha olduğunu hissedebilirsiniz.

Teşekkürler cevap için bakalım daha neler öğreneceğiz  aracı alalı 4 ay oldu, dün de radyonun yol bilgisayarında göründüğünü keşfettim. Birde kapının yanında tuş var emniyet kemerin hizasında galiba o da çekici ile çekilerek alarm pasif hale getirmek için. Ama nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;586764
Teşekkürler cevap için bakalım daha neler öğreneceğiz  aracı alalı 4 ay oldu, dün de radyonun yol bilgisayarında göründüğünü keşfettim. Birde kapının yanında tuş var emniyet kemerin hizasında galiba o da çekici ile çekilerek alarm pasif hale getirmek için. Ama nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Düğmeye basarak aktif veya pasif hale getirebiiliyorsunuz. Turuncu işık yanar söner

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;586844
Düğmeye basarak aktif veya pasif hale getirebiiliyorsunuz. Turuncu işık yanar söner

Arabayi stop ettikten sonra mi dugmeye bastigimizda lambanin yanip yanmadigini goruyoruz? Ya da calisirken mi bunu uygulayabiliriz?