škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia a7 1.6 TDi DSG yakıt tüketimi

Sanemka · 62 · 25255

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Skoda Octavia 1.6 TDi DSG alacağım önerir misiniz? En çok merak ettiğim ise yakıt tüketimi, kullananlar bilgi verebilir mi? Teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanemka;586580
Merhabalar

Skoda Octavia 1.6 TDi DSG alacağım önerir misiniz? En çok merak ettiğim ise yakıt tüketimi, kullananlar bilgi verebilir mi? Teşekkürler şimdiden

Kesinlikle önerilir ben aracımı alalı 2 ay oldu ve şehiriçi 22-23 kuruş yakıyor uzun yolda 19-20 kuruş ve bu sürede hep klimam açıktı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende 7 litre yazıyor, 2015 model 27 bınde. Alalı 3 gun oldu, belki biraz cayır cayır basmamdan kaynaklanıyor, bi de ortalama hız 21 km.

ben ilk kez octavia kullanıyorum, kıyaslayabılecegım deng model ınsıgnıa 160bg dızel otomatık, o arac boyle guc uretmek ıcın yırtıyordu kendını bu sahane valla

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında 3 model arasında kaldım; Opel Astra Sedan 1.6 tdi 136 sport ve Jetta 1.4 tsi bmt 125 hp ve Octavia dediler. Ilk ikisinin test sürüşü yaptım. Opel Astra konforlu değil 120 üzerinde ses alıyor ve kokpit sanki mübarek anlamsız şekilde düğme var on panelde. Yine de kötü diyemem. Ama Jetta konfor olarak tamamen aklımı çeldi. Tek korku çok mu benzin yakar. Sonra rahat kullanamam vs. Dedim. Orada birisi Octavia dene WV Grup altında artık deyince onu araştırmaya başladım. O yüzden destek istiyorum.

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam
Saydığınız araçlar içinde tavsiyem kesinlikle Octavia.
Benim aracım 2013 combi yani station wagon modeli.
Şehiriçi ortalama tüketim 5.5 litre ki ben tasarruflu kullanayım diye pek dikkat etmem.
Ama jetta yerine Golf deseydiniz düşünürdüm.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle tavsiye edilir .2014 model oktavia geçen ay 4000 km yol yaptım 190 kr falan oldu ortalama. Ama basarsan her araba yakar

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
'Opel Astra konforlu değil 120 üzerinde ses alıyor ve kokpit sanki mübarek anlamsız şekilde düğme var on panelde. '

Bu bahsettiğiniz ses rüzgar mı yol mu bilmiyorum. Ama Octavia daha düşük hızlardan itibaren yol sesini içeride çok daha net alıyor. Rüzgar sesi de 100 km gibi başlıyor. Motor sesi yalıtımı çok başarılı.

Ayrıca kokpit tasarımı Octavia da çok daha sade ve bence başarılı. İnsanı şık bir ortamda hissettiriyor.

Ayrıca sanırım hacim olarak da Octavia Opel'den başarılıdır. Uzun süre kullanmadığım için Opel'in performansı konusunda bir fikrim yok açıkçası.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia yakıt tüketimi şehir içi 4.2 şehirler arası 3.5 ve ortalaması 3.7 fabrika verileri bu verileri çok rahat yakalarsınız bende 2 yıldır 1.6 tdi dsg Yeti kullanıyorum şehirler arası yakıt 4.5 gördüm ve bu değer fabrika verilerinden daha düşüktür km de 17 kuruştur Octavia şehirler arası km de 13-15 kuruş falan yakması lazım çünkü Yeti boş ağırlığı 1445 kg ve rüzgar direnci Octaviadan oldukça yüksek ağırlığı da fazla olan bir modeldir. Octavia ile km de 20-25 kuruş yakan fazla yakıyordur forumda Yeti yakıt tüketimi ile ilgili konuda yakıt tüketimini resimlerle paylaştım ayrıca düşük tüketim için bir kasma vs yoktur aksine sürekli agresif ve yüksek süratlerde ve genellikle klimada açık kullanırım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2016, 17:27:37 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2016 model ve 2 aylık bir araç. Dediğiniz gibi 100 km hızda ses falan almıyor hatta 120 ye kadar doğru düzgün ne rüzgar sesi ne yol sesi var bu konuda çok memnunum. Geçen gün bmw 3.20 ied test ettim. Tabiki performans olarak etkiledi beni ama kesinlikle rüzgar sesi 120 de octivia ya göre daha fazla duyuluyordu ve çok şaşırmıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motor sesinde başarılı ancak rüzgar sesi aliyordu. 17 inç lastiklerle gayet iyiydi ama ikinci elde para etmez diye düşünerek vazgeçtim. Bir de kasa değişecek denildi.

Senede 8 bin km yaparım taş çatlasin diyorum. Jetta 79.000 Octavia 85.000 . Yine de dizel rahatlığıni tercih etmeli miyim?

Pazartesi test sürüşü ayarladim zaten. Fikrim iyice oturur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende nıye 7lt yazıyor, nasıl kullanmam gereklı 4 lt ıcın yada kac km sonra bu verı gercrktr

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yılda 7000 km yapıyorum ve tamamına yakını uzun yol İstanbul izmir İstanbul arası ama dizel tercih ettim kesinlikle dizel tavsiye ederim yakıt tüketimi vs vs

ASUS_Z00AD cihazımdan gönderildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586623
bende nıye 7lt yazıyor, nasıl kullanmam gereklı 4 lt ıcın yada kac km sonra bu verı gercrktr
O tüketim verileri gerçekten Octavia için çok yüksek aracınız sıfır da değil servise gittiğinizde çok yaktığı belirtin Octavia kullanıcıları daha iyi açıklama yapacaklardır dediğim gibi ben Yeti ile bu değerleri hiç görmedim Yeti uzun yol verileri Octaviadan 100 km de 1 litre fazladır. Sorun sizin kullanımızda değil araçta gibi görünüyor ama nasıl bir trafikte ve şartlarda kullanıyorsunuz bilmiyorum sürekli dur kalk sıkışık trafikte bu değerler olabilir lastik basıncı vs vs bir sürü faktör var yakıt tüketimi ile alakalı camlarınızın açık olması bile yakıt tüketimini etkiler. Birde yol bilgisayarından tüm bilgileri sıfırlayın ve bir kaç ölçüm yapın.

ASUS_Z00AD cihazımdan gönderildi
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2016, 18:33:33 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586623

Ortalama hızınız kaç oluyor? Ne kadar süre oluyor sürüş süreniz? Kullanım stiliniz nasıl(agresif-sakin)? Trafik nasıl güzergahınızda?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanemka;586621
Motor sesinde başarılı ancak rüzgar sesi aliyordu. 17 inç lastiklerle gayet iyiydi ama ikinci elde para etmez diye düşünerek vazgeçtim. Bir de kasa değişecek denildi.

Senede 8 bin km yaparım taş çatlasin diyorum. Jetta 79.000 Octavia 85.000 . Yine de dizel rahatlığıni tercih etmeli miyim?

Pazartesi test sürüşü ayarladim zaten. Fikrim iyice oturur diye düşünüyorum.

yıllık 8000km için dizel almanıza gerek yok. octavia 1.4 tsi 150hp style cam tavan + adaptif cruise control alabilirsiniz.

jetta'yı çok seviyorum ancak üvey evlat gibi sunroof hala eski tip, donanım zayıf. aman aman bir fark hissetmezsiniz jetta ile octavia arasında.
octavia'nın da ikinci eli bence baya oturdu.