škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kötü yollarda arabanin ön ve arka kisimindan gelen gicirdama sesleri.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ön kısım dediğiniz göğüsten mi? Tam olarak nerelerden geliyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı jaweed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;586700
Ön kısım dediğiniz göğüsten mi? Tam olarak nerelerden geliyor?

bazen on yolcu ayakaltliklarindan bazen surucunun ayakaltliklarindan, bazen ise bagaj bolumunden one dogru geliyor.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jaweed;586717
bazen on yolcu ayakaltliklarindan bazen surucunun ayakaltliklarindan, bazen ise bagaj bolumunden one dogru geliyor.

Koltuk vidalarını ve emniyet kemeri tokasını kpntrol edin vidaları gevşemiş olabilir. Arkadan gelen ses içinde bende de vardı ve plakam düştü sonrasında vidalarını sıktım iyice ses kesildi. Sizde bir plakalık vidalarını kontrol edin derim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön kısımdaki ön ve arka salıncakların şasi ile birleştiği yerlerde plastik bir takoz vardır. Bu takoz çok yağmur aşırı sıcak soğuk fazla deterjana maruz kalma durumlarında çok sertleşip küçülür buda esneklik kaybı ile birlikte takoz yuvasında boşluğa neden olur. Genelde çukurda tak diye vurma sesi yuksek kasıste ise sankı süspansıyon geç devreye giriyor gibi kısa bir boşluk varmış havası vererek lok lok diye ses çıkartır. Ayrıca uzamış durmaya yakın frenleme esnasındada sankı metal sürtme sesi benzeri gıcırt diye ses çıkartır. Octavialatın ön süspansiyonları çok sağlam rot ve rotilleri de. Arabannın altına eğilip kartel koruma vidalarını da kontrol ettirin. Ayrıca plastik plakalık kullanıyorsanız da fazlasıyla ses yapar. Brnim gibi takıntılıysanız gözlüğü farketmeyip gözlük yuvasından gelrn takırtı için bile servise gidebilirsiniz

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
can sıkacak bir şey değil. gıcırtı sesi özellikle sabahları ilk çalıştığında kasislerde olur. araba sallandıkça ve kışın artar yazın biraz daha azalır. sebebi net. Viraj demir lastikleri... vosvos ailesinin kronik sorunudur. lastikleri değiştirseniz de 1 ay içinde tekrar eder. bende de var. hatta önceki golf aracımda da aynı ses vardı.

Çevrimdışı eragca60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de var arka koltuklara oturunca gıcırtı geliyor ve bazı kasislerde de aynı gıcırtı oluyor . Tıpkı eski tip arabalarda ki gibi hissediyorum çözüm önerisi nedir buldunuz mu sebebini.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eragca60;591477
Aynı durum bende de var arka koltuklara oturunca gıcırtı geliyor ve bazı kasislerde de aynı gıcırtı oluyor . Tıpkı eski tip arabalarda ki gibi hissediyorum çözüm önerisi nedir buldunuz mu sebebini.

Merhabalar aynı sorun vardı aracımda sağ arka koltuğa oturumca biri takır tukurdu ben çözdüm. Çözümü şudur: şimdi bu arka koltuklar öne geliyor ya hani arka koltukları öne yatırdığınızda sağda ve solda kilit demiri gibi birşey var o demire çift taraflı bant yapıştırdım ve koltuğu oturttum ses mes kalmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi