škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalite.....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Merhaba Arkadaşlar
Alman kalitesi birkez daha onaylandı.Ticari amaçla kullandığım 2013 berlıngo 38 000 km deki aracım yüksek hızlarda frenleme yapınca titretme yapmaya başladı.Özel servis ustama sorduğumda dısklerin değişmesi gerektiğini söyledi.Balatayla beraber.Nasıl olur dedim octavya 2011 model 60 000 km de böyle bir sorun yokta bunda nasıl olur anlayabilmiş değilim.Her iki aracıda sadece ben kullanıyorum.Sonuc ta kalite öne çıkıyor.Fransızlar gösterişli aracları güzel yapıyor,kaliteye ise hiç önem vermiyorlar...bunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali bey cogu konularda size katiliyorum. Ancak fren konuysunda maalesef kalitesizlik yaninda kullanici kusurlarida olabiliyor. Bendede 65 binde 2011 octi var. Bu kisin diskler frenlemede titremeye basladi. Alt komsum fren test merkezi isletiyor. Dedim komsu napcaz abi kis ciksin bakariz disklerin egilmistir dedi. Nisan mayis gibi soktuk hakkaten ozellikle sol on de sorun vardi. Tornaya bagladi az az trasladi bozuklugu aldi ve takti, sorun bitti. Ancak bidahaki bozulnada diskler degisecek. Bu soruna en buyuk sebep yuksek hizda ani fren, sicak disklerle ani suya girme veya aracin yikanmasi, kisin donmus disklerle araci hareket ettirmeye calisma, cakilli zeminde bi tasin disklere sikiusarak deformasyon yaratmasi.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar titreme ile benim de bir sorum olacak. Eşimin 2014 otomatik polo'su var. Araçta 110km süratte bazen titreme vardı ama şiddetli biçimde. balans yaptık geçmedi, ön arka yaptık daha da arttı ve lastikleri değiştirdik. (eski lastikler dunlop'tu 37.000 km'de değiştirdik) Şimdi bariz çok daha azaldı ama ara ara hala sürekli olmasa da titriyor. sizce neden olur? not: frene basınca da aynı arada titriyor arada titremiyor :)

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;586961
Arkadaşlar titreme ile benim de bir sorum olacak. Eşimin 2014 otomatik polo'su var. Araçta 110km süratte bazen titreme vardı ama şiddetli biçimde. balans yaptık geçmedi, ön arka yaptık daha da arttı ve lastikleri değiştirdik. (eski lastikler dunlop'tu 37.000 km'de değiştirdik) Şimdi bariz çok daha azaldı ama ara ara hala sürekli olmasa da titriyor. sizce neden olur? not: frene basınca da aynı arada titriyor arada titremiyor :)

Selam,
Balans ayarlarını aracın üzerindeyken yaptırmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca rot ayarı da gerekebilir.
Syg.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesela Octavia da başıma böyle birşey gelmiyor ama Polo titriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ipek_ali;586978
Selam,
Balans ayarlarını aracın üzerindeyken yaptırmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca rot ayarı da gerekebilir.
Syg.

Ayni tavsiyeyi bende vereyim. Balans essegi denilen aletle arac uzerinde iken balans yaptirin. Cunku yolda sadece lastik cant donmuyor, fren diskleri akslar hep beraber donuyor . Birde amortisorlere ve kafalarina bi baktirin.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;586984
Mesela Octavia da başıma böyle birşey gelmiyor ama Polo titriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu isin arac markasiyla bi alakasi yok. Tamamen yuruyen aksam arizasi. Uc gun sonra octide olmayaciginin garantisi yok.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;586955
Merhaba Arkadaşlar
Alman kalitesi birkez daha onaylandı.

İyi günler..mükemmel bir kıyaslama yapmışsınız......

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;586959
...fren konuysunda maalesef kalitesizlik yaninda kullanici kusurlarida olabiliyor... ...yuksek hizda ani fren...

Aynı şekilde kullanılan, sıfır alınmış Clio' nun fren diskleri henüz 10.000km' de iken değişmişti. Yeni takılanlar da 7.500km sonra tekrar değişmişti.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;586996
Aynı şekilde kullanılan, sıfır alınmış Clio' nun fren diskleri henüz 10.000km' de iken değişmişti. Yeni takılanlar da 7.500km sonra tekrar değişmişti.

Abi fransızların ön takımları frenleri falan aşırı narin olduğu biliniyor zaten. Bizim octinin balataları 40 binde bitmişti aynı şekilde cruzeunda o civarda bitmişti. Bence hani aşırıda erken bitmemiş bir fransıza göre ne diyosun?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;586997
Abi fransızların ön takımları frenleri falan aşırı narin olduğu biliniyor zaten. Bizim octinin balataları 40 binde bitmişti aynı şekilde cruzeunda o civarda bitmişti. Bence hani aşırıda erken bitmemiş bir fransıza göre ne diyosun?
10.000km' de biten balata değil ki, diskler bitti.:wnk:

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür fren konusunda sıkıntı yaşamıyorum. mesela octavia 61000 km de ve daha balataları değiştirmedim. Bakıma gittiğimde abi 5000 km sonra bir kontrol edelim ne olur ne olmaz dediler.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Binek arabalarda, özellikle önden çekişlilerde balans eşşeği ile araba üzerinde balans yapılmaz, Belki arkalarda çok sorun çıkmayabilir ama yine de böyle birşey yaptırmayın sakın haaa...!

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;587097
Binek arabalarda, özellikle önden çekişlilerde balans eşşeği ile araba üzerinde balans yapılmaz, Belki arkalarda çok sorun çıkmayabilir ama yine de böyle birşey yaptırmayın sakın haaa...!

Sebep?

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;587097

Evet hakkaten sebep ?