škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback 1.4 tdi dsg style Alma Arefesindeyiz

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu hafta allah nasip ederse 1.4 tdi dsg style paketi 68.000 gibi bir fiyata almayı düşünüyoruz. Açıkçası burada okuduğum sorunlarla biraz soğumuş olsakta bayiye gidip görünce yeniden alma yönünde karar verdik.En az 5 sene kullanacağımızdan dolayı bu fiyata bu aracı alacak olmamız mantıklı bir hareket mi sizce?

Çevrimdışı antonio

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle doğru bir  seçim yapmışsınız, güle güle  binmek nasip olsun. Her aracın kendine  göre az -çok  eksileri vardır. Aracınıza bindiğinizde  keyf almaya bakın, bende 1,2 tsı var. aracıma bakan bir  daha bakıyor. nazar  değmesin aracınızı uygun  yol  koşullarında  kullanın. DSG  ŞANZIMANIN  kendine  göre kullanım  kolaylıkları ve zorlukları  var. rforumu takip  edin  inanın  bilgi  dağarcığınızın dolduğu  ve arabanız  hakkında  çok  şeyler  öğrendiğinizi göreceksiniz. Unutmayın " Bilgi  paylaştıkça  büyür"

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;587060
Bu hafta allah nasip ederse 1.4 tdi dsg style paketi 68.000 gibi bir fiyata almayı düşünüyoruz. Açıkçası burada okuduğum sorunlarla biraz soğumuş olsakta bayiye gidip görünce yeniden alma yönünde karar verdik.En az 5 sene kullanacağımızdan dolayı bu fiyata bu aracı alacak olmamız mantıklı bir hareket mi sizce?
Sıfır mı alacaksınız? Fiyat çok iyi

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
o fiyata nasıl indirim alabildiniz acaba skoda müşterisiyim bana 2. araba için o rakamı zorla verdiler.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Biraz pazarlığın katkısı var sanırım sevgili antonio bende antalyadayım 1.2 tsi alacağız sanırım  malum düz bir şehir  olduğu için 1.2 tsi ile zorluk yaşarmıyız şehir içinde birde yakıt tüketimlerini yazabilirsen çok sevinirim. Saygılar

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;587107
Biraz pazarlığın katkısı var sanırım sevgili antonio bende antalyadayım 1.2 tsi alacağız sanırım  malum düz bir şehir  olduğu için 1.2 tsi ile zorluk yaşarmıyız şehir içinde birde yakıt tüketimlerini yazabilirsen çok sevinirim. Saygılar

Bende 1.2 TSI kullanıcısıyım. Hiç bir sorun yaşamazsınız. Aracın gidişi, çekişi falan muazzam..

1.4 için vermiş olduğunuz fiyatta cam tavan falan var mı ?

Şiddet ile tavsiye ederim.

Çevrimdışı antonio

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genel ortalama 5,6 - 7,00 litre civarlarında.Antalya bildiğiniz gibi köstebek gibi kazılan yollardan, düzgün park etmeyen araçlardan, muzdarip. Buda sıklıkla yavaşlama ve tekrar gaz vermeye mahal  veriyor. sıklıkla dur -kalk araçta ki yakıt tüketimini olumsuz etkiliyor.
Tavsiyem, sabırlı olmanız ve 40 metre sonra kırmızı işığın yandığını gördüğünüz halde araç sollama ve gaza yüklenme gibi alışkanlıklarınız yoksa bu  değerler dahada aşağı düşecektir. Zaten Eski ustalardan bir  abimizin nasihatını  aktarayım; "aracı herkez  sürer " derdi, " Önemli olan yoldaki her hareketin olumsuz  oluşabilecek olasılıkları, an ve an kurgulayıp ön tedbir  alarak, araca hakim olabilmektir" Yani  yolu tanıyabilmektedir. Araçtan memnun kalacağınızdan  eminim. Turbo  desteği  sayesinde
hızdan ödün  vermiyor. Zaten Formula  yarışçısı  değiliz. Hız  yapabileceğiniz  antalyada bir  yer de  yok  zaten. Fotoğrafları  paylaşırsanız memnun  oluruz.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim değerli tavsiyeleriniz için 1.4 tdi dsg style aldık yine başta söylediğim gibi. Benzin çok korkutttu  gözümü test sürüşünde 12 lt falan gördüm anlık birde bayideki arkadaşın söylediğine göre benzin ve dizel bakımlarının fiyatları aynıymış o yüzden dizel daha rahatlatacaktır sanırım bizi. Kasko ücretinide1600 gibi bir rakam verdiler bayide dışarda da aynı maddeleri ekleyince o fiyatı buluyor sizce bayiden mi yaptırayım kaskoyu dışarıdan mı?  Geldik işin tatlı kısmına salı günü aracı alacağım zaman neler isteyebilirim paspas trafik seti dışında :)

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;587247
Bende 1.2 TSI kullanıcısıyım. Hiç bir sorun yaşamazsınız. Aracın gidişi, çekişi falan muazzam..

1.4 için vermiş olduğunuz fiyatta cam tavan falan var mı ?

Şiddet ile tavsiye ederim.

Maalesef çok istiyordum ama antalyadayım siyah cam tavanın yakıcı güneşte yarardan çok zarar sağlayacağını düşünerek istemedim

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drscapula;587255
1.2 tsi için ne fiyat aldınız acaba ?

1.4 tdi için çok konuşunca diğeri için pazarlık yapmadım ama o da 60 bin gibi birşey olurdu sanırım

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;587297
Maalesef çok istiyordum ama antalyadayım siyah cam tavanın yakıcı güneşte yarardan çok zarar sağlayacağını düşünerek istemedim

Hayırlısı olsun o zaman :)

Ama cam tavan araca o kadar genişlik , ferahlık yaratıyor ki anlatılmaz yaşanır ki antalyada yaşamadığım için olabilecek sıcağı tahmin edemiyorum :)

Ama rapid güzel tercih ;)

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;587303
Hayırlısı olsun o zaman :)

Ama cam tavan araca o kadar genişlik , ferahlık yaratıyor ki anlatılmaz yaşanır ki antalyada yaşamadığım için olabilecek sıcağı tahmin edemiyorum :)

Ama rapid güzel tercih ;)

Çok teşekkür ederim peki zahmet olmazsa bir soru sormak isterim bu ilk aracımız olacak çokta anlamıyorum arabalardan ilk aldığım süreçten sonra yapmam gereken birşeyler var mı

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;587352
Çok teşekkür ederim peki zahmet olmazsa bir soru sormak isterim bu ilk aracımız olacak çokta anlamıyorum arabalardan ilk aldığım süreçten sonra yapmam gereken birşeyler var mı
Depoyu doldur üstad, çalıştır bas gaza :) yapacağın birşey yok bayi halledecek. Ama benden size altın tavsiye, aldığınız aracın boyasını test ettirin. Sıfır araçta birsürü insanın başına geliyor. Sonra mahkeme dava uğraşmayın. Bir de aldığınız fiyat çok düşük kıllandırdı beni açıkçası

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;587352

Benzin alıp aracı sürmek :)

Eğer kullanım tarzı nasıl olmalı diye soruyorsanız yaptığım şeyleri söyleyeyim;

- Aracı çalıştırdığım da start&stop ' u devre dışı bırakıyorum. Malum istanbul'da devamlı dur/kalk ' ta devreye girmesini istemiyorum.
- Aracı 1500 km'ye kadar hep sakin kullandım. Ani duruşlardan kaçındım. Hızlı kalkışlardan kaçındım. Efendi efendi sürdüm aracımı. Zaten düz yolda araç her zaman 2bin devir de vites atıyor 40-50 km hızları arasında 5.vitese kadar çıkıyorsunuz. 70-80km hızlara gelince de araç 7.vitese geçmiş oluyor.
Bazen böyle durumlarda gaza hafiften basarak aracın vites küçültmesini sağlıyorum. Devamlı 7.vites de gitmesin arada diğer viteslere geçiş sağlasın diye.
- Aracım 1800KM'de hala sakin kullanıyorum. Gaza dibine kadar abanayım şekil yapayım falan hiç yapmadım öyle şeyler. Aracın KM'si ilerledikçe 3bin'li devirlere de alışsın diye mesela rampa çıkarken 3bin devire kadar çıkartıyorum arabayı sonra vites değiştiriyor. Hem bayılmasın hemde motor alışsın diye.

- Ek olarak kullanım kitapçığına bir göz atın..