škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rekor: Octavia 1.2 TSI DSG Style - 1 tam depo benzin ile max. 486 km

adnanh · 71 · 12752

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;588566
Ben geçen sene ankara alanya gidiş geliş 1180 km yaptım bir depo ile  klima hep açık ankara alanya yolundada 100ü geçmedim hız sabitleyici ile alanya 150 km si falanda alanya içinde trafikte oldu oda olmasa 1200ü geçerdi sanırım

ben iddia ettim diye nerdeyse yalancısın diyordu banabir arkadaş. Tartışmayı bıraktım 1050km gittiğimi ve depoda kalanla 1200 km gidecel galiba demiştim . senin araba 130/140 krş mu yakıyor dedi nasıl hesap yaptıysa

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: azureusecz;587204
1000 km nasıl yapıyorsunuz 45 lt depoyla ?

Cumartesi Tokata giderken Amasyayı da görelim istedim,girişteki şelale çok güzel düşünülmüş görsellik mükemmel.Irmak kenarındaki yoğun trafik dikkatimi çekti,biran İstanbulda hissettim kendimi.Farklı plakalar dikkatimi çekti,Şehzadeler şehrine ilgi her geçen gün artıyor gibi geldi bana...
Diğer konuya gelince Octavya gazlı olduğu için yakıt sıkıntım hiç olmadı..

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;588868
ben iddia ettim diye nerdeyse yalancısın diyordu banabir arkadaş. Tartışmayı bıraktım 1050km gittiğimi ve depoda kalanla 1200 km gidecel galiba demiştim . senin araba 130/140 krş mu yakıyor dedi nasıl hesap yaptıysa

itham havası ne yazık ki bitmek bilmiyor.

2015'te izmir'e gitmişim ve aşağıdaki postta resimler var. 4.5lt ortalama tutturmuşum o son 0.1 artışta şehir içinde gideceğim yeri bulurken oldu. benim araç A5 ve A7 TDI'ların broşür verisi uzun yolda 0.5 lt/100km daha az A5'lerden bu durumda benim sürdüğüm hızdan daha yavaş misal 90 km sabit cc ile gidilse kaç km yapılabilir diye sormak lazım o arkadaşa.

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=511722&postcount=3623

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;588868

Birincisi yalancı demedim sadece yapamazsınız dedim. İkincisi niye tartışmayı bırakıyorsunuz demek ki açıklayamayacak bir durum var. Üçüncüsü de sizin söylemlerinize göre hesap yaptım. İsterseniz gene yaparım ama siz tartışmayı sevmediğiniz için yapmayayım. Eleştirmek ya da benim mantığıma  uymadığımı söylemek ne hikmetse alay konusu olmuş. "Dedi Nasıl hesap yaptırtsa" demek alay edermişcesine konuşmak değildir de nedir? Yapın öğretmen bey yapın isterseniz arabanızla bir depoyla 3500 km yapın isterse arabanız 1 krş yaksın ama insanlarla alay etmeyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı yapılan: ringcep;588891
Cumartesi Tokata giderken Amasyayı da görelim istedim,girişteki şelale çok güzel düşünülmüş görsellik mükemmel.Irmak kenarındaki yoğun trafik dikkatimi çekti,biran İstanbulda hissettim kendimi.Farklı plakalar dikkatimi çekti,Şehzadeler şehrine ilgi her geçen gün artıyor gibi geldi bana...

Diğer konuya gelince Octavya gazlı olduğu için yakıt sıkıntım hiç olmadı..

Ben şelaleyi beğenmeyenlerdenim Amasya'yı yansıttığını düşünmüyorum. Ama aynı yere trafik heykeli yapılsaydı daha gerçekçi olur du:) Amasya da belli saatlerde bir yerden bir yere gitmek Merzifon'dan Amasya'ya gelmekten daha uzun sürüyor. Amasya'yı seviyorum ama trafiğinden nefret ediyorum :)

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;588977
Birincisi yalancı demedim sadece yapamazsınız dedim. İkincisi niye tartışmayı bırakıyorsunuz demek ki açıklayamayacak bir durum var. Üçüncüsü de sizin söylemlerinize göre hesap yaptım. İsterseniz gene yaparım ama siz tartışmayı sevmediğiniz için yapmayayım. Eleştirmek ya da benim mantığıma  uymadığımı söylemek ne hikmetse alay konusu olmuş. "Dedi Nasıl hesap yaptırtsa" demek alay edermişcesine konuşmak değildir de nedir? Yapın öğretmen bey yapın isterseniz arabanızla bir depoyla 3500 km yapın isterse arabanız 1 krş yaksın ama insanlarla alay etmeyin.

Yani tartıştık nolur aynı yakıt tutamını bak arkadaşta söylüyor inanmak zorunda değilsin ama bu araba her türlü 1050km yapıyor depoda mazot kalıyor ortalama 4.2/ 4.3 yakarsam neden olmasın ki bunu yakalarim, yakaladım ama tartışmayı uzatmayayım diyorum . O zaman söylenenleri n hepsi atıyor tek sen doğru söylüyorsun  Bekotass rumuzlu arkadaş ta 1180 km yaptığını söyluyor demekki sakin kuullanımda yakalanabilir bir rakam

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2016, 17:58:50 Gönderen: izmirli öğretmen »

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah daha uzun yok yapmanızı nasip etsin.

Çevrimdışı hüseyiny

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar,

aracı 1 ay önce aldım . yakıt denemesi için ancak fırsatım oldu. Araç 2014 model 1,2 tsi dsg optimal. yakıt değerleri aşağıdaki gibi;

47,2 litre yakıt aldım . Klima hep açık.
yüzde 60 şehir içi
yüzde 40 şehir dışı şeklinde
700 km yol yaptım.
ek olarak yol bilgisayarı 6,6 l göstermekte tüketimi .

ki arada hatuna araba kullanmayı öğretmeye çalıştığım bir 100 km var. dur kalkların ani frenlerin hesabı yok. bana değerler iyi gibi geldi . siz ne dersiniz?

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Erzurum istanbul arasi 1300 kusur km yol yapdim gittim geldim gider yokus ciktim devamli zaman zaman 180 ama genelde 120 130 araliginda gittim klima 2 derece 1 derece seklinde yolun 15 saatlik kisminun 13 unde acikti 230 tl  yakti . Donus yolunda 200 tl civarinda yakti yol noyunca klima acikdi hic kapatmadim aracim dsg 2015 octavia elegance 15 bin  de

Çevrimdışı murican

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2TSI var bende manuel; 1 depo ile şehir içi 750km rahat yapıyorum. Şehir dışı ise 1300km yaptım. Aracı üzüyomusunuz acaba?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1300 km yapmak için 4 litrenin altında yakması lazım. Nasıl bir yolmuş o acaba? Benimkide 1.2 TSI o kadar sakin kullanmama rağmen 1000km yi geçemedim hiç.

Çevrimdışı zodmanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 1.6 TDI DSG elegance 1000-1100 km standart her depoda 52 litre civarı mazot alıyor mazotu da Pasifik çekoil vb yerlerden alıyorum 17 18 kuruş km de yakıtı var araba 180 binde A7 ile 1100 den aşağısı olmamalı bence uzun yol için tabi ama şehir içi 900+ gidiyor ama şehir Sakarya trafik var ve zaman zaman berbat oluyor tabi ama çoğunlukla ortalama hız 30 40 arası şehir içinde. Tsi vs böyle yakıyor ise bana göre değilmiş demek ki.
Bu arada bende dert ediyordum çok yakıyor diye

Çevrimdışı emir61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracim 1.2 TSI DSG octavia style paket bayiiden arabayi aldıktan sonra shellden depoyu doldurduk 51 lt (240tl) aldı.Yaklaşik 260 km yol yaptim.Yolun 100 km yaklaşık 120-130 hiz  120 km yolun 80-90 km hız  40 km şehir içi tekrar shellden depoyu fulledim. 19 lt (90tl) benim hesaplarıma  göre 0.340 tl yakıt yaktım.Ekranda fulledikten sonra 650 km yol yapabilirsiniz yaziyor. Benzın 4.7 tl oldu konu başligi açildıgında benzın  fiyati 4.1tl 4.2 tl eski hesaba göre 0.300 tl yakıyor.Kullandıkça detayi yazacagım...