škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baski balata degistim yag lambasi yanmaya basladi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bugun baski balatalarimi degistirdim. Fren disklerini tornaya verdim.. Araba toparlandi.. Araba calisinca sorun yok ama devir 2000 e flan gelince uyari sesi geliyor ve yag lambasi yanmaya basliyor ve stop edene kadar gitmiyor.. Bu birinci sorun..

Diger sorun sag on farim yanmamaya basladi. Parklar yaniyor far yanmiyor ve sol arka stop vs yanmiyor. Sag taraf saglam.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farın yanmıyorsa sigorta atmıştır.Yağ lamban yanıyorsa müşir arızalıdır yada kabloları hasar almıştır yada yağ eksiktir.

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;587393
Farın yanmıyorsa sigorta atmıştır.Yağ lamban yanıyorsa müşir arızalıdır yada kabloları hasar almıştır yada yağ eksiktir.

Yaga bakti eksik degil dedi hocam. Müşiri kontrol etti takili dedi. Far icin de akunun uzerindeki sigortalara bakti sorun yok dedi. Pazartesi bi elektrikciye gostercm. Varmi baska onerisi olan?

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elektrikci bi arkadas aku söküldugu icin beyn sifirlanmis dedi pcye baglayip halledilir dedi. Gostergedeki saatim flan da sifirlammis

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByCiHaT;587394
Yaga bakti eksik degil dedi hocam. Müşiri kontrol etti takili dedi. Far icin de akunun uzerindeki sigortalara bakti sorun yok dedi. Pazartesi bi elektrikciye gostercm. Varmi baska onerisi olan?

Müşirin takılı olduğunu arızalı olduğu anlamına gelmiyor zaten 15 tl lik bir parça.Akünün üzerindekiler büyük sigortalar sizin sigorta paneline bakmanız gerekiyor..

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;587415
Müşirin takılı olduğunu arızalı olduğu anlamına gelmiyor zaten 15 tl lik bir parça.Akünün üzerindekiler büyük sigortalar sizin sigorta paneline bakmanız gerekiyor..

Yaklaşık 3 haftadır biniyorum hiç sorun yoktu hocam, müşir arızalı olsa daha önce de arıza ışığı yanmazmıydı  acaba? Baskı balata sökülüp takıldıktan sonra yapmaya başladı. Sağ Ön far ve Sol arka stoplarda gitti. Enteresan bişey.:confused:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fren balata değişimi yada disklerin tornalanmasında akü  söküğlüp takılır mı? bilemem ancak sizin sağ ön far yanmıyorsa sol arka uyarı ve fren lambalarıda yanmayaktır.Sistem çaprazdır.kesin olarak ön kokpitin sol yanındaki sigortalardan ilgili olanı yanmıştır. değiştirilince tekrar sigorta atarsa bu sigortayta bağlı devrelerden biri şase yapıyordur. Onuda skoda elektriği üzerinde deneyimli elektrikçi çözer.
Yağ müşürüne gelince kontak açıldıldıktan sonra sönüyor ve 2000 d/dk civarında yanıyorsa müşir arızasından ziyade devir yükselince yağ basıncının dü
ştüğününü gösterir. Ya yağ eksiktir yada yağ pompanız cavlamak üzeredir. Mutlaka ilk önce yeni bir müşür ile denenmeli düzelmiyorsa farklıda olsa tekrarlıyorsa yağ devri daim pompası mutlaka değişecek. Aracınızn km si herhalde 150.000 civarında olmalı.
Akü sökülse dahi beyin sıfırlanmaz.
Tek gözle tuşların yerini pek hizayamıyorum imla yanlışları için öçzür.
Bu arada en kısa zamanda TÜVTÜRK maceramı anlatacağim.

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;587583
Fren balata değişimi yada disklerin tornalanmasında akü  söküğlüp takılır mı? bilemem ancak sizin sağ ön far yanmıyorsa sol arka uyarı ve fren lambalarıda yanmayaktır.Sistem çaprazdır.kesin olarak ön kokpitin sol yanındaki sigortalardan ilgili olanı yanmıştır. değiştirilince tekrar sigorta atarsa bu sigortayta bağlı devrelerden biri şase yapıyordur. Onuda skoda elektriği üzerinde deneyimli elektrikçi çözer.
Yağ müşürüne gelince kontak açıldıldıktan sonra sönüyor ve 2000 d/dk civarında yanıyorsa müşir arızasından ziyade devir yükselince yağ basıncının dü
ştüğününü gösterir. Ya yağ eksiktir yada yağ pompanız cavlamak üzeredir. Mutlaka ilk önce yeni bir müşür ile denenmeli düzelmiyorsa farklıda olsa tekrarlıyorsa yağ devri daim pompası mutlaka değişecek. Aracınızn km si herhalde 150.000 civarında olmalı.
Akü sökülse dahi beyin sıfırlanmaz.
Tek gözle tuşların yerini pek hizayamıyorum imla yanlışları için öçzür.
Bu arada en kısa zamanda TÜVTÜRK maceramı anlatacağim.

Hocam  Aracın KM'si 175ooo de Fren balatası tek değil,  BASKI BALATA  ( Debriyaj Seti) komple değişti,  motorun yarısını indirdiler.. Yağa falan baktı usta,  eksik değil iyidir dedi. Dün gittim  farların ampülü değişti düzeldi. Yağ için de PC'ye bağladı. Bir sorun görünmüyor dedi.  şimdi bi sorun yok.  Çok şükür inşAllah olmaz da..

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabia 1 in baskı balatayı kaça değiştirdiniz ? fiyat nedr ?

Çevrimdışı ByCiHaT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;588150
fabia 1 in baskı balatayı kaça değiştirdiniz ? fiyat nedr ?

Baskı balatayı 300 liraya aldım hocam,  150 işçilik istediler.    Fren disklerimi söktürüm onları da tornaya verdirdim.  Ona da 30 İstediler.   Baskı balata söküldükten sonra VOLANT Dişlisi  sıyırmış  v.s bişeyler dediler. Onu da tornaya götürün dedim   Ona da  30 Dediler.   Birde  Balata spreyi  eklediler.

300
150
30
30
10  =   520  TL tuttu.   500 verdim çıktım.