škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç hareket halindeyken sağ ön lastikden ses

Ziyaretçi · 26 · 6160

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frknkpt

• Ziyaretçi
Merhabalar, araç 10.000 km de ve 50-60 ile giderken camım açıksa ön sağ tekerden gıcırtı gibi ses geliyor aklıma birkaç neden geldi

1- lastikler eskimi acaba  ? üretim yılına bakıyımmı 2016 araçta eski lastik olurmu ?  

2- lastik arasında ufak taşlar sıkışmış bunlar yaparmı ? taşları temizliyimmi ?

3- lastik 4 mevsim lastiği ise yazın ses yapabilir bundanmı acaba ?

Bir yardımcı olun arkadaşlar yada acaba çivi- cam falanmı saplandı kaldı dicemde havası inerdi bu zamana bide sağ önün havası inmiş olabilir ama lastik basınç sistemi beni UYARMADI EKRANDAN. :uve::uve:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sağ ön lastiğin diskne taş sıkışmıştı. Cam açmaya gerek kalmadan içerden acayip tiz bir metal metale sürtme sesi geliyordu. Lastikçiye gittim aracı az yokuş yukarı park ettim o sırada taş düşmüş Allahtan. Taş sıkışmış olabilir

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;587593
Benim sağ ön lastiğin diskne taş sıkışmıştı. Cam açmaya gerek kalmadan içerden acayip tiz bir metal metale sürtme sesi geliyordu. Lastikçiye gittim aracı az yokuş yukarı park ettim o sırada taş düşmüş Allahtan. Taş sıkışmış olabilir

Olabilir ama bendeki ses sakızın ayağa yapışmasında çıkan ses gibi ya havasında bir sorun var yada o ufak taşlar yapıyor. Ama bi vakit bulursam baktırıcam lastiklere.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman ses çat çat şeklindeyse sağ ön lastiğe bakın taş sıkışmış olabilir :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587590
Merhabalar, araç 10.000 km de ve 50-60 ile giderken camım açıksa ön sağ tekerden gıcırtı gibi ses geliyor aklıma birkaç neden geldi

1- lastikler eskimi acaba  ? üretim yılına bakıyımmı 2016 araçta eski lastik olurmu ?  

2- lastik arasında ufak taşlar sıkışmış bunlar yaparmı ? taşları temizliyimmi ?

3- lastik 4 mevsim lastiği ise yazın ses yapabilir bundanmı acaba ?

Bir yardımcı olun arkadaşlar yada acaba çivi- cam falanmı saplandı kaldı dicemde havası inerdi bu zamana bide sağ önün havası inmiş olabilir ama lastik basınç sistemi beni UYARMADI EKRANDAN. :uve::uve:

İlk arabanız mı?

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam
Taslari temizleyin olmazsa eger
Bir de lastikcide krikoya aldirip baktirin goremediginiz bir yere civi ya da vida girmis olabilir.
Syg

frknkpt

• Ziyaretçi

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ipek_ali;587624
Selam
Taslari temizleyin olmazsa eger
Bir de lastikcide krikoya aldirip baktirin goremediginiz bir yere civi ya da vida girmis olabilir.
Syg

Taşları temizleyip 1-2 tur atıcam umarım geçer :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: trio;587642
Hayırlı Olsun

teşekkürler,kazasız belasız inşallah :ok:

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frknkpt;587595
Olabilir ama bendeki ses sakızın ayağa yapışmasında çıkan ses gibi ya havasında bir sorun var yada o ufak taşlar yapıyor. Ama bi vakit bulursam baktırıcam lastiklere.

Bahsettiğiniz sese göre lastiklerin basıncı düşük. Lastik basıncınızı depo kapağınızda gösterilen değere çıkartın.

Ek olarak da 2016 üretim araçta 2014 lastik bile olabiliyor. Üreticiler toplu alım yaptıklarından eski lastikleri kullanıyorlar.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Bilgic;587730
Bahsettiğiniz sese göre lastiklerin basıncı düşük. Lastik basıncınızı depo kapağınızda gösterilen değere çıkartın.

Ek olarak da 2016 üretim araçta 2014 lastik bile olabiliyor. Üreticiler toplu alım yaptıklarından eski lastikleri kullanıyorlar.

Dün taşları temizledim sesi duymadım birde lastik havalarına baktırıyım tam olsun :ok:

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sol önden herhangi bir ses şikayetiniz var mı sağ taraftaki ses gittiyse eğer. Kasistler, bozuk yollarda gelen ses eğer dikkat ettiyseniz inşallah yoktur sizde

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;587730

Lastik basıncı düşükse nasıl ses yapabilir.  Ses yapmas için baya düşmesi lazım zaten kullanıcı onuda sesten değil direksiyondan ve aracın çekmesinden çıkarır. Bes belli taş bence basınçla alakası yok :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;588024
Lastik basıncı düşükse nasıl ses yapabilir.  Ses yapmas için baya düşmesi lazım zaten kullanıcı onuda sesten değil direksiyondan ve aracın çekmesinden çıkarır. Bes belli taş bence basınçla alakası yok :)

Lastik basıncı düşük ise lastik yüzeyi ile asfalt arasında yüzey alanı artar. Bu da yuvarlanma direncini ve sürtünme katsayısını etkiler.

Yarın lastik basıncınızı 4 psi düşürün sol ön lastiğin. Çıkan sesi sonra konuşalım :)