škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback alalı 1 ay oldu -GENEL İZLENİM-

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bende 1.2 tsi 90 ps style dsg aldım.

Suan 50 km aracım. uzun yol yapacağım

Aracımda max hızım ne olmalı motor açma işlemleri gerekli mi ? tecrübelerini paylaşır mısın

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;598292
hocam bende 1.2 tsi 90 ps style dsg aldım.

Suan 50 km aracım. uzun yol yapacağım

Aracımda max hızım ne olmalı motor açma işlemleri gerekli mi ? tecrübelerini paylaşır mısın

Kullanma kılavuzu 105. sayfa

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;598338
Kullanma kılavuzu 105. sayfa

Devrim hocamın aynen aktardığı gibi, tamamen sert kullanımlardan kaçının.
Bunların içinde hızlı bir şekilde kalkmak, hızlı bir şekilde frenlemek.

Aracı çok sakin kullanın, gerektiğinde 120-130 km hızlara kadar çıkabilirsiniz.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;598371
Devrim hocamın aynen aktardığı gibi, tamamen sert kullanımlardan kaçının.
Bunların içinde hızlı bir şekilde kalkmak, hızlı bir şekilde frenlemek.

Aracı çok sakin kullanın, gerektiğinde 120-130 km hızlara kadar çıkabilirsiniz.

Hocam araçlarımız aynı olduğu için size 2 soru daha sormak istiyorum.

1. Aracın karlıklarında 4 tarafta hafif ezik gibi yerler var, sanki araç çekilceği zaman oralarda tutuluyor gibi. sizde varmı böyle hafif eziklik

2. Aracın sol ve sağ arka tekerlerinin önünde siyah demir geçiyor yandan bakınca gözüküyor. Bu siyah demirler nedir ?  

3. Arka koltuklarda kol dayama yok sizde var mı ?

teşekkürler.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;598390

1. Aracın karlıklarında 4 tarafta hafif ezik gibi yerler var, sanki araç çekilceği zaman oralarda tutuluyor gibi. sizde varmı böyle hafif eziklik

2. Aracın sol ve sağ arka tekerlerinin önünde siyah demir geçiyor yandan bakınca gözüküyor. Bu siyah demirler nedir ?  

teşekkürler.

Bahsettiğiniz 3 olayda mevcut , aynı :)
O demir veya ip ' in ne olduğunu hatırlamıyorum. Bir ara araştırmıştım ama ne olduğunu unuttum. Yine bu forumda mevcut o bilgi.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

teşekkürler.

2. Soru; Sanırım aşağıya doğru sarkmış gibi görünen borulardan bahsediyorsun. Yanılmıyorsam arka fren hidroliği taşıyıcı ya da abs ilişkili. Ama fren ile ilgili olduğu kesin. Çoğu araçta bu görüntü mevcut.

İçinde herşey var.Sayfa 160

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2016, 09:06:00 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

teşekkürler.

el freni kablolarıdır. bütün rapidlerde malesef böyle bir kötü görüntü var.

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;587646
Arkadaşlar Merhaba,

Bende aracı almaya karar verirken değerli forumdan faydalandım. Çoğu arkadaşa özelden sorular da sordum. Sağolsunlar hepsi ilgi alaka ile yanıt verdiler. Araç alacak veya alan arkadaşlar ile de her zaman irtibatta olmak isterim.

Aracı aldığım ilk günden beri içime sindi, beni herhangi olumsuza düşüren bir durum yok. Çok mutluyum çok şükür.

Cam tavan içeri inanılmaz ferahlık katıyor. Perde varken güneş yakmıyor. Olumsuz etkisini görmedim.
Araç 7 ileri DSG benzin 90 Beygir 1.2 motor. Performansı gerçekten iyi.
Multi medya sistemi gerçekten çok başarılı. Sadece navigasyon kısmı eksik bana göre.

Alışkın olduğum veya sevmediğim yönlerini belirteyim;
-Ön torpidoyu sevemedim, çok kullanışsız. İçerisine istediğim bir şeyi koyamıyorum. Sadece ufak tefek evrak koyabilirsiniz. Bu yönde olunca da soğutmalı torpido olması pek avantaj sağlamıyor.
-Kolçak içi çok dar, Samsung Note4 kullanıyorum. İçine tam sığıyor ama işte sorunda orada tam sığıyor :) Tuşlarına falan basılı kalıyor. Orasını da çok verimli kullanamıyorum. Sadece kolçak görevini üstün başarı ile yapıyor.
-Sürücü tarafındaki cam sadece açma veya kapama tuşuna uzun basınca otomatik açılıyor veya kapanıyor. Diğer camlar için elinizi basılı bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yönünden de hoşlanmadım.
-Aracıma bindiğim gibi yaptığım ilk iş ; Start&Stop ' u kapatmak. Malum istanbul şehir içi trafiğinde her saniye s&s yapmaya hiç gerek yok.. Bunu daimi kapatamıyor olmamız çok kötü.. (Bu mercedes'te de böyle)

Aklıma geldikçe olumlu/olumsuz eklerim.

Yakıt durumuna gelelim.
1 ayda 2000 bin km yol yaptım.
1500'ünü, istanbuldan eneze, enezden gökçeadaya, gökçeadadan eneze, enezden istanbula ve istanbulda da 8-9 gün şehir içi kullanımı yaptım. Bunlar gece-gündüz, klimalı-klimasız, trafikli-trafiksiz kullanımların tümüdür.
Toplamda 420TL'lik yakıt aldım ve 1500km yol yaptım. Kuruş hesabı yaparsak da 28 kuruş.

Dediklerinizin tümüne katılıyorum. Öyle ki okurken bunları ben mi yazdım dedim. Tam benim düşüncelerimi yansıtmışsınız. Benim de aracımı alalı 2 ay oldu. Tümüyle dedikleriniz konusunda haklısınız.

Çevrimdışı emuking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

1 hafta önce Toyota'dan Skoda'ya transfer oldum.Çok zor bir karardı benim için ancak arabayı bayiden çıkardıp,gazlayınca kararımın ne kadar doğru olduğunu anladım.
İzlenimlerime gelince;
Aracım 1.2 TSI 90 bg DSG.Hızlanması ve tepkileri oldukça iyi.Daha önce 2013 Dizel Auris otamatik kullanıyordum ikisi arasında inanılmaz güç ve şanzıman farkı var.Araç için kullanım,sizin saydığınız olumsuzluklar dışında oldukça iyi.Bagaj hacmi ve kullanım alanı çok hoşuma gitti.
Yakıt konusunda bazı terreddütlerim vardı.Malum dizel araçtan benzinliye geçince dengem bozuldu:)
Bu arada araç o kadar sessiz çalışıyor ki bazen çalışmıyor mu diye tereddütte kalıyorum:)
Aynı kilometre yolu trafiksiz ve dur kalksız Aurisle 5.3 lt yakarken,rapid'imle 4.9 gibi bir değer elde ettim.Sanırım kullandıkça yakıt oranı dahada iyi olacak çünkü araç daha 300 km'de.
Aracı aldığımdan bu ana kadar 6.4 gibi bir yakıt tüketimi gösteriyor ancak bu değer tamamen şehir için değerler.Daha uzun yol yapma şansım olmadı,ayrıca bu değerin içinde 25 dk'sı yokuş olmasına rağmen(İzmit Kartepe Yokuşu).
Genel olarak oldukça memnunum.Yakıtı biraz daha dengelersem içim daha da rahat edecek:)

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emuking;608679
Merhabalar,

1 hafta önce Toyota'dan Skoda'ya transfer oldum.Çok zor bir karardı benim için ancak arabayı bayiden çıkardıp,gazlayınca kararımın ne kadar doğru olduğunu anladım.
İzlenimlerime gelince;
Aracım 1.2 TSI 90 bg DSG.Hızlanması ve tepkileri oldukça iyi.Daha önce 2013 Dizel Auris otamatik kullanıyordum ikisi arasında inanılmaz güç ve şanzıman farkı var.Araç için kullanım,sizin saydığınız olumsuzluklar dışında oldukça iyi.Bagaj hacmi ve kullanım alanı çok hoşuma gitti.
Yakıt konusunda bazı terreddütlerim vardı.Malum dizel araçtan benzinliye geçince dengem bozuldu:)
Bu arada araç o kadar sessiz çalışıyor ki bazen çalışmıyor mu diye tereddütte kalıyorum:)
Aynı kilometre yolu trafiksiz ve dur kalksız Aurisle 5.3 lt yakarken,rapid'imle 4.9 gibi bir değer elde ettim.Sanırım kullandıkça yakıt oranı dahada iyi olacak çünkü araç daha 300 km'de.
Aracı aldığımdan bu ana kadar 6.4 gibi bir yakıt tüketimi gösteriyor ancak bu değer tamamen şehir için değerler.Daha uzun yol yapma şansım olmadı,ayrıca bu değerin içinde 25 dk'sı yokuş olmasına rağmen(İzmit Kartepe Yokuşu).
Genel olarak oldukça memnunum.Yakıtı biraz daha dengelersem içim daha da rahat edecek:)

Hayırlı olsun aracınız. Rapid kulübüne hoşgeldiniz.
Benimde 7 ay oldu alalı. O günden beri takılıyoruz burada işte.:)
Araç hakkında bazı eksikler dışında genel olarak bende çok memnunm.
Bu arada donanım olarak nedir aracınız? 2016 lara göre herhangi bir artısı var mı acaba? Far ve Yağmur senssörü gibi mesela?
Ha az daha unutuyordum. Bolero ekranınızda SmartLink var mı? varsa çalışıyor mu?  Rapidlerin ortak eksikliği bu.:(

Çevrimdışı emuking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
2016 model.2017 ler mart sonu gelecekmiş.Style paket ve cam tavan var.Smartlink nedir bilmiyorum.Eğer nasıl birşey olduğunu söylerseniz bir fikrim olabilir.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;587646
Arkadaşlar Merhaba,

Bende aracı almaya karar verirken değerli forumdan faydalandım. Çoğu arkadaşa özelden sorular da sordum. Sağolsunlar hepsi ilgi alaka ile yanıt verdiler. Araç alacak veya alan arkadaşlar ile de her zaman irtibatta olmak isterim.

Aracı aldığım ilk günden beri içime sindi, beni herhangi olumsuza düşüren bir durum yok. Çok mutluyum çok şükür.

Cam tavan içeri inanılmaz ferahlık katıyor. Perde varken güneş yakmıyor. Olumsuz etkisini görmedim.
Araç 7 ileri DSG benzin 90 Beygir 1.2 motor. Performansı gerçekten iyi.
Multi medya sistemi gerçekten çok başarılı. Sadece navigasyon kısmı eksik bana göre.

Alışkın olduğum veya sevmediğim yönlerini belirteyim;
-Ön torpidoyu sevemedim, çok kullanışsız. İçerisine istediğim bir şeyi koyamıyorum. Sadece ufak tefek evrak koyabilirsiniz. Bu yönde olunca da soğutmalı torpido olması pek avantaj sağlamıyor.
-Kolçak içi çok dar, Samsung Note4 kullanıyorum. İçine tam sığıyor ama işte sorunda orada tam sığıyor :) Tuşlarına falan basılı kalıyor. Orasını da çok verimli kullanamıyorum. Sadece kolçak görevini üstün başarı ile yapıyor.
-Sürücü tarafındaki cam sadece açma veya kapama tuşuna uzun basınca otomatik açılıyor veya kapanıyor. Diğer camlar için elinizi basılı bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yönünden de hoşlanmadım.
-Aracıma bindiğim gibi yaptığım ilk iş ; Start&Stop ' u kapatmak. Malum istanbul şehir içi trafiğinde her saniye s&s yapmaya hiç gerek yok.. Bunu daimi kapatamıyor olmamız çok kötü.. (Bu mercedes'te de böyle)

Aklıma geldikçe olumlu/olumsuz eklerim.

Yakıt durumuna gelelim.
1 ayda 2000 bin km yol yaptım.
1500'ünü, istanbuldan eneze, enezden gökçeadaya, gökçeadadan eneze, enezden istanbula ve istanbulda da 8-9 gün şehir içi kullanımı yaptım. Bunlar gece-gündüz, klimalı-klimasız, trafikli-trafiksiz kullanımların tümüdür.
Toplamda 420TL'lik yakıt aldım ve 1500km yol yaptım. Kuruş hesabı yaparsak da 28 kuruş.

Bu yakıt oranın süper benim 1.4 dizel bu kadar değil

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ferhatt;608737
Bu yakıt oranın süper benim 1.4 dizel bu kadar değil

Bence bizim araçların (benzin 1.2tsi dsg) 7 litre.

Yani bende 5-6 arası görüyorum araç sürerken ama uzun dönem ortalama 7 hep..

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emuking;608732
Merhabalar,
2016 model.2017 ler mart sonu gelecekmiş.Style paket ve cam tavan var.Smartlink nedir bilmiyorum.Eğer nasıl birşey olduğunu söylerseniz bir fikrim olabilir.

SmartLink bizim araçlarda olabilecek güzel özelliklerden biri aslında.
Cep telefonunuzdaki Navigasyon ve belirli bazı uygulamaları aracınızın ekranına yansıtarak bunları araç ekranında kullanmanızı sağlıyor.
Fakat şu anda tüm Rapidlerde kullanılamıyor. Yurt dışındakiler kullanıyor. Hatta bizdede aynı ekrana sahip Fabia, Octavia, Yeti, SuperB aracı olanlarda da var bi bizde yok. Servislerle uğraşıyoruz, olmuyor diyorlar. Bakalım bu işin sonu nereye varacak...

Çevrimdışı emuking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet hatırladım serviste ekstra paket olarak sundular.1500 tl gibi bir fiyatı var dediler ben taktırmadım.