škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia vs Skoda Rapid Spaceback

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selamlar, octavia alacaktım ancak yaşanan zorluklar dolayısı ile model düşürmek zorunda kaldım açıkçası.

Skoda Rapid Spaceback modeli C sınıfı ancak Fabia style full modeline göre çok fazla bir artısı var mı?

Bana Fabia daha kaliteli gibi geldi full olmasından ötürü vs.

Bir de Fabia 1.2 TSİ 110 HP DSG modelini satın almayı düşünüyorum, panoramik cam tavan alabilirim rahatlıkla ancak sorun yaratıyor mu trim sesi vs kışın ve yazın zorluğu varmıdır? Sunroof'a göre biraz eksisi var diyorlar ama en doğrusunu sizlerden öğreneceğiz.

Bir de son donanım paketi Fabia modellerinde Monte Carlo değil sanırsam en son Style?
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2016, 20:52:37 Gönderen: Maitaltr »

Çevrimdışı enesylddz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Maitaltr;588036
Arkadaşlar herkese selamlar, octavia alacaktım ancak yaşanan zorluklar dolayısı ile model düşürmek zorunda kaldım açıkçası.

Skoda Rapid Spaceback modeli C sınıfı ancak Fabia style full modeline göre çok fazla bir artısı var mı?

Bir de Fabia 1.2 TSİ 110 HP DSG modelini satın almayı düşünüyorum, panoramik cam tavan alabilirim rahatlıkla ancak sorun yaratıyor mu trim sesi vs kışın ve yazın zorluğu varmıdır? Sunroof'a göre biraz eksisi var diyorlar ama en doğrusunu sizlerden öğreneceğiz.

Bir de son donanım paketi Fabia modellerinde Monte Carlo değil sanırsam en son Style?

Sanırım Monte Carlo daha türkiyeye gelmedi en son style diye biliyorum.

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enesylddz;588039
Sanırım Monte Carlo daha türkiyeye gelmedi en son style diye biliyorum.

Acaba Mart ayına kadar gelir mi diye merak ettim açıkcası şimdi?

Bir de arkadaşlar ek alabileceğimiz Style donanıma hız sabitleyici görsel destekli ön arka park sensörü gibi fiyatları görebileceğimiz bir alan varmdır?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Monte carlo tr de var. Antalya çağ otomotivde bizzat inceledim bayramda. Ayrıca bende fabia diye gittim rapid aldım. Bence rapid. Daha geniş ve cam tavanla çok ferah. Ayrıca yakıtlar nerdeyse aynı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;588044
Monte carlo tr de var. Antalya çağ otomotivde bizzat inceledim bayramda. Ayrıca bende fabia diye gittim rapid aldım. Bence rapid. Daha geniş ve cam tavanla çok ferah. Ayrıca yakıtlar nerdeyse aynı.

Hocam resmi sitede göremiyorum ama arada olan farklar neler ki iki donanım ile arasında?

- Rapid bana biraz sedan tipi gibi geldi ve üstü cam olduğundan olası bir güvenli durumu konusunda düşündürdü, zira arkası da tamamen cam.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bir sorun yok ki cam tavan normal tavana göre daha sağlam. Rapid spaceback hb tipte Seda'nı daha farklı. Resmi sitede monte carlo fiyatı var. Aralarında aman aman denecek bir fark yok. 80 bin gibi fiyata monte carlo almak bana mantıklı gelmedi. Style daha mantıklı.

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;588051
Bence bir sorun yok ki cam tavan normal tavana göre daha sağlam. Rapid spaceback hb tipte Seda'nı daha farklı. Resmi sitede monte carlo fiyatı var. Aralarında aman aman denecek bir fark yok. 80 bin gibi fiyata monte carlo almak bana mantıklı gelmedi. Style daha mantıklı.

Çok kararsız kaldım hocam ya vallaha kafayı yiyeceğim sanırsam ;)

Dediğin gibi birisi C sınıfı ancak tam C değil gibi de diyorlar, zira için Fabia'ya göre daha kötü 2. elinin daha az olduğunu falan söylediler aklım karıştı.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimin ne dediği önemli değil bence. Çünkü bu aracı hemen alıp satmayacaksanız 3-4 yıl binecekseniz ikinci elin ne önemi var

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;588065
Kimin ne dediği önemli değil bence. Çünkü bu aracı hemen alıp satmayacaksanız 3-4 yıl binecekseniz ikinci elin ne önemi var

Tabii 4 yıl kullanacağım zaten kredi imkanları ile değerlendireceğim Style DSG + cam tavan 65k yapıyor. Fabia'da 60K civarına geliyor 20 hp fark var ama fabia o yönden daha üstün gibi. Bakalım diğer arkadaşlar yorumlarıyla destek olurlarsa kararımızı bir şekilde vereceğiz artık.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
65 benzinli fiyatı mı?

Çevrimdışı Maitaltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;588068
65 benzinli fiyatı mı?

Aynen benzinli otomatik.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel otomatik aldım ben. Ondan merak ettim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Maitaltr;588036

Öncelikle Spaceback C segment değil, B+ segment. Fabia da B segment, Supermini diye geçiyor. Fabia'yı siparişle istediğiniz kombinasyonu ki buna Monte Carlo da dahil alabilirsiniz. Siparişten itibaren 3 aya geliyor. Rapid Spaceback ise monte Carlo seçeneği ile satılıyor artık.

2014 yılından bu yana Fabia'lar MQB platformla üretilirken, Spaceback eski A3 altyapısını kullanıyor.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama geniş araba istiyorsanız rapid alabilirsiniz.Param olsaydı rapid alırdım . Rapidin tek sevmediğim yeri berbat ön far tasarımı :)

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia özelinde Monte Carlo için net bir bilgi şimdilik yok. Sipariş vereceğim zaman bende araştırdım ancak TR pazarına girip girmeyeceği bile meçhul.

Rapid Spaceback ile Fabia karşılaştırmasında karar vermek için en gerekli bilgi alan ihtiyacı. İki modelin birbirinde ikame edemeyeceği yegane nokta bu.

Kendi siparişimi style paket + opsiyon şeklinde vermiştim. İyi ki de öyle yapmışım. Kullanırken ve dışarıdan bakıldığında farkı hissedebiliyorsunuz.

Aşağıda fabia için opsiyon listesini de paylaşıyorum. Üzerinde aklınıza takılan bir konu olursa seve seve yardımcı olurum.

http://i.hizliresim.com/lErvrp.png