škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Korkunç Super B deneyimi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Haradrim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

4-5 Ay hevesle bekleyip aldığımız aracımızda 9bin KM de olmasına rağmen her gün yeni bir sorunla karşılaşıyoruz.

Bu konuda yalnız mı yoksa genel olup olmadığını öğrenmek için açtım bu konuyu yaşadığımız sıkıntılar şunlar;

1- Bitmek bilmeyen TRİM sesleri

Uzun yol yapmadan önce aynanın ve şerit takip v.s. sistemlerinin cama yapıştığı kısımda gıcırtılar başladı. O gıcırtı hiç durmadan devam ediyor. stabilize yola çıktığımızda gösterge paneli, tıkırdı değil resmen GICIRTI sesi yapmaya başladı. Panel tam oturmamış hafıf hafa içeri doğru girip çıkıyor.

Torpido kapagi ve üstündeki metal kısım tıkırdıyor. Sağ arka kapının perde altındaki siyah parça stabilize önce gıcırdadı en son yerinden çıktı. Elle oturttuk orası düzeldi ama geri kalan tüm sesler aynen devam

2- Araba balans tutmuyor. 19 jant var araçta ancak 5-6 (2si servis) olmak üzere balans yapılmasına rağmen araç ilk 150-200km mesafeden sonra titremeye başlayıp en son hiç balans yapılmamış gibi sallanıyor 130km hızda.Lastik jant v.s. herşey kontrol edildi; aktarma organlarından şüphelenilmeye başlandı.

3- Direksiyonu çevirirken ön takım tıkırdıyor.

4- Rampa kalkışlarda arkadan gelen uğultu gıcırtı sesi.

Ve bugün klima paneli yerinden ayrıldı. Resmi aşağıda görebilirsiniz.

Bu kadar sevdiğimiz araçtan çok soğuduk. 9bin KM de araç bunları yapıyorsa 50-60bin de ne olacak tahmin edemiyoruz.

Servis e sinirli bi şekilde gittigimde sorunların çözüleceğini v.s. belirttiler ancak çorbaya tükürüldü bir kere.

Başka bu sorunlarla  karşılaşan var mı ? Yoksa türümüzün tek örneğimiyiz.

Bazı sorunlar için kullanım şöför hatasi v.s. düşünebilirsiniz ancak; Aracı babam kullanıyor ve kendisi 40 senelik şöför. ve dediğim gibi uzun yol yaptı sadece araç.

Daha önce Passat b7,Seat leon kullandık hiç bu tip sorunlar yaşamadık.

Ancak bu araba bizi gerçekten bezdirdi.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rahat ol.bwnim kide agdirmaz .ayni durumdayiz tekerlekte sorun yok benim.diger anlattikaron aynen.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuya benzer bir şikayeti hollanda dan bir arkadaş yazmıştı. Bir parça tavsiye ettiler ve onu değiştikten sonra sorundan kurtuldu sanıyorum araştırırsanız forumda bulabilirsiniz

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, olmasa iyiydi... Merak ettiğim başka aynı sorunları yaşayan var mı? Maalesef bazı araçlar sorun yumağı olabiliyor, şans işte.
Sorunlarınız için mutlaka servis kaydı açtırın. Üç sefer servisin düzeltme hakkı var, yoksa araç değişikliği isteyebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haradrim;588464
Merhabalar;

4-5 Ay hevesle bekleyip aldığımız aracımızda 9bin KM de olmasına rağmen her gün yeni bir sorunla karşılaşıyoruz.

Bu konuda yalnız mı yoksa genel olup olmadığını öğrenmek için açtım bu konuyu yaşadığımız sıkıntılar şunlar;

1- Bitmek bilmeyen TRİM sesleri

Uzun yol yapmadan önce aynanın ve şerit takip v.s. sistemlerinin cama yapıştığı kısımda gıcırtılar başladı. O gıcırtı hiç durmadan devam ediyor. stabilize yola çıktığımızda gösterge paneli, tıkırdı değil resmen GICIRTI sesi yapmaya başladı. Panel tam oturmamış hafıf hafa içeri doğru girip çıkıyor.

Torpido kapagi ve üstündeki metal kısım tıkırdıyor. Sağ arka kapının perde altındaki siyah parça stabilize önce gıcırdadı en son yerinden çıktı. Elle oturttuk orası düzeldi ama geri kalan tüm sesler aynen devam

2- Araba balans tutmuyor. 19 jant var araçta ancak 5-6 (2si servis) olmak üzere balans yapılmasına rağmen araç ilk 150-200km mesafeden sonra titremeye başlayıp en son hiç balans yapılmamış gibi sallanıyor 130km hızda.Lastik jant v.s. herşey kontrol edildi; aktarma organlarından şüphelenilmeye başlandı.

3- Direksiyonu çevirirken ön takım tıkırdıyor.

4- Rampa kalkışlarda arkadan gelen uğultu gıcırtı sesi.

Ve bugün klima paneli yerinden ayrıldı. Resmi aşağıda görebilirsiniz.

Bu kadar sevdiğimiz araçtan çok soğuduk. 9bin KM de araç bunları yapıyorsa 50-60bin de ne olacak tahmin edemiyoruz.

Servis e sinirli bi şekilde gittigimde sorunların çözüleceğini v.s. belirttiler ancak çorbaya tükürüldü bir kere.

Başka bu sorunlarla  karşılaşan var mı ? Yoksa türümüzün tek örneğimiyiz.

Bazı sorunlar için kullanım şöför hatasi v.s. düşünebilirsiniz ancak; Aracı babam kullanıyor ve kendisi 40 senelik şöför. ve dediğim gibi uzun yol yaptı sadece araç.

Daha önce Passat b7,Seat leon kullandık hiç bu tip sorunlar yaşamadık.

Ancak bu araba bizi gerçekten bezdirdi.

Geçmiş olsun, olmasa iyiydi... Merak ettiğim başka aynı sorunları yaşayan var mı? Maalesef bazı araçlar sorun yumağı olabiliyor, şans işte.
Sorunlarınız için mutlaka servis kaydı açtırın. Üç sefer servisin düzeltme hakkı var, yoksa araç değişikliği isteyebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı masah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1 ve 4 numaralı şikayetlerinizden ben de muzdaribim. Diğerleri şimdilik yok.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
jantlar 19 değil o yüzden o konuda bir yorum yapamayacağım ama bahsettiğiniz hiç bir sorun bende oluşmadı

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skoda nın trim sesleri zaten bitmeyen dertleri 3. skodamı kullanıyorum hepsinde de sağdan soldan ses geliyordu şuan yeti var asfalttan çıktım mı araba da çıtırtılar gıcırtılar hemen başlıyor lastik sesi zaten sürekli içerde kısacası trim seslerinin kolay kolay çözümü yok fakat balans ve klima ünitesinin ayrılmasını serviste çözebilirler şerit takip te dahil

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. En kısa zamanda sorunlarınızı çözersiniz inşallah.

Aracım 12.000 km'de, 18" Jant var.

1- İki noktadan trim sesi oldu: I-torpido yan kapağından gelen zırıltı (kapının iç tarafına gelen kısım), II-Sürücü koltuğu altından gelen çıtırtı (koltuk ray vidası gevşemiş), onları da bulup çözdürdüm. Şu anda trim sesi yok.

Bahsettiğiniz 2,3,4 nolu sorunları ve klima panelinin yerinden çıkmasını yaşamadım. Bu konularla ilgili yorum yapabilecek bir deneyimim de yok.

Bunların dışında forumda sıkça bilinen ıvır zıvır sorunları ben de yaşadım ve bir şekilde hallettim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;588585
Geçmiş olsun. En kısa zamanda sorunlarınızı çözersiniz inşallah.

Aracım 12.000 km'de, 18" Jant var.

1- İki noktadan trim sesi oldu: I-torpido yan kapağından gelen zırıltı (kapının iç tarafına gelen kısım), II-Sürücü koltuğu altından gelen çıtırtı (koltuk ray vidası gevşemiş), onları da bulup çözdürdüm. Şu anda trim sesi yok.

Bunların dışında forumda sıkça bilinen ıvır zıvır sorunları ben de yaşadım ve bir şekilde hallettim.

Sürücü koltuğunun altından bende de ilk hünden beri bir çıtırtı geliyor. Koltuğu dağıtıp bir daha da toplayamazlar diye korkumdam Servise söylemedim bu durumu. Sanırım aynı sesten bahsediyoruz. Bu gevşeyen vidayı detaylı bir tarif etseniz de ben de sıkılasam. Kurtulsam şu dertten:)

[MENTION=11920]Haradrim[/MENTION] Alper bey 4 nolu şikayetiniz bence normal bir durum. Bu ses yokuş kalkış desteği frenleri bıraktığı anda geliyor. Auto hold aktifse ses iyice çekilmez bir hal alyor. Ben auto hold u pasif yaptım şimdilik rahat ettim. Sadece yokuş kalkıştan kaynaklı düşük bir balata sesi duyuyorum yokuşta.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 12:40:39 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;588640
Sürücü koltuğunun altından bende de ilk hünden beri bir çıtırtı geliyor. Koltuğu dağıtıp bir daha da toplayamazlar diye kokumdam Servise söylemedim bu durumu. Sanırım aynı sesten bahsediyoruz. Bu gevşeyen vidayı detaylı bir tarif etseniz de ben de sıkılasam. Kurtulsam şu dertten:)

Valla ben ilk duyduğumdan beri bulana kadar uğraştım. Aslında çok basit.
Bakın iki tane resim linki koyuyorum.

http://i.hizliresim.com/NkA8nY.jpg
http://i.hizliresim.com/2j1WOO.jpg

İlk resim sürücü koltuğunun arka alt kısmını gösteriyor. (arka koltuktan eğilince görürsünüz.) Orada 3 vida görüyorsunuz, rayı şaseye sabitleyen (rayın içinde), koltuğu raya bağlayan ve koltuk sırt ayarını sağlayan yaya bağlı kolun vidası. Aynı vidalar sol tarafta da var. Benimkinde yaya bağlı kolun vidası gevşemişti. Muhtemelen sizin de bu vidalardan biri. Vidaları tek tek kontrol edin, gevşemiş olanı sıkın/sıktırın. Hiç bir şeyi dağıtmaya gerek yok. Sadece alyan anahtarlar lazım.
İkinci resimde ise koltuğun yan alt kısmı görünüyor, orada da rayın hareketli parçasını koltuğa bağlayan iki vida var. Bunları da kontrol edin.

Son olarak resmini çekmedim ama rayın ön kısmında da yine rayı şaseye bağlayan birer vida var. onlara da bakın.

Sözün özü bu vidalardan biri veya birkaçı gevşemiştir. Gevşek olanları bulup sıkın.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun servise araci biraktim.ford serv.3m fitil bandi ornek olarak getirtilip deneme yapilacakti.bantlar cekildi .eleman sunrooftan gelen ses var diye tavanada el atmis .yarin al arabayi diyip ikame arac verdiler bakalim ses veya yaliyltimda yarin neler olacak.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıldır üretimde olan bir arabada bu tür sorunların görülmemesi gerekir normalde.İnşallah sorunlarınız hallolur.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu açan arkadaşın sıkıntılarını kendim yaşamışım gibi okudum. Birincisi trim sesleri yaşlı ya da alt fiyat grubundaki araçlarda normal karşılanabilir. Ancak bahsettiğimiz araç hem D segmenti hem de hatırı sayılır paralara satılan bir araç. Skoda markasının passat'ından bahsediyoruz. Hadi trim seslerine eyvallah. Klima panelinin ayrılması nedir arkadaşlar. Kapı kolu mu bu. Tutup çektiğimiz birşey değil ki.

Geçmiş olsun umarım sıkıntılar çözülür.