škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda'dan yeni ekonomik bir aile sedanı: Skoda Popular (2012?)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;139563
Düşünce Süper! ama hb halini daha çok sedana benzettim.

çünkü aslında o bir liftback, yani sedan görünümlü hatchback :++:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip bir bagaj kapağını ( sadece sedan olarak) 3-5 sene önce dacia solenza modelinde gormuştum :) Bagaj kapağı ile arka cam birlikte açılıyordu.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;139734
Bu tip bir bagaj kapağını ( sadece sedan olarak) 3-5 sene önce dacia solenza modelinde gormuştum :) Bagaj kapağı ile arka cam birlikte açılıyordu.
1990' larda Daihatsu Applause modeli de öyleydi.:wnk:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagaj kapağı ile arka cam birlikte açılıyorsa buna liftback deniyor işte :)

octavia da liftback bir araçtır :ok:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste takılabilir şekilde olursa istediğimiz zaman liftback , çocuk olduğundan SW haline getirtebiliriz güzel olur :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;139755
Serviste takılabilir şekilde olursa istediğimiz zaman liftback , çocuk olduğundan SW haline getirtebiliriz güzel olur :kiki:

haberden anladığım kadarıyla servise gerek kalmadan kendi başına 5 dakikada yapılabilecek bir işlemmiş :)

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;139745
bagaj kapağı ile arka cam birlikte açılıyorsa buna liftback deniyor işte :)

octavia da liftback bir araçtır :ok:

Abi bütün tasarımı sedan olacak şekilde ayarlayıp sadece camı da bagajla kaldırmak ayrı bir durum olsa gerek. Octavia gerçek bir Liftback; ama burdaki bazı örnekler (Solenza gibi) bildiğimiz sedanın sıradışı bir şekilde camı ve bagaj kapağı birleşik hali. Ben Solenzaya Liftback diyemem şahsen.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;140387
Abi bütün tasarımı sedan olacak şekilde ayarlayıp sadece camı da bagajla kaldırmak ayrı bir durum olsa gerek. Octavia gerçek bir Liftback; ama burdaki bazı örnekler (Solenza gibi) bildiğimiz sedanın sıradışı bir şekilde camı ve bagaj kapağı birleşik hali. Ben Solenzaya Liftback diyemem şahsen.

terminolojide liftback ile hatchback yakın anlamalara sahiptir, bazı ülkelerde octavia için hatchback yazıldığını görebilirsiniz

araçların şekline göre isimlendirilmesi ile ilgili resimli ingilizce bir anlatım:

http://www.team-bhp.com/forum/indian-car-scene/32528-scoop-swift-sedan-exclusive-pics-13.html

Strictly, a sedan is a car with a front row of seats and a rear row of seats, such that the rear row has enough space for at least two adult human beings. The engine can be in front or in the rear.
The Americans call this configuration a sedan, and the British, a saloon.

That being said, sedans can be 4-door or 2-door.
A notchback sedan is a three-box sedan.

Let me draw some pictures to explain. Allow me to use my favorite: Baleno.

with a B-pillar or without a B-pillar (hardtop),

and they can be notchback, fastback (aka aeroback) or hatchback.
A hatchback (a.k.a. liftback) sedan does not have a trunk lid. Instead the entire back of the car lifts up (using a liftgate or hatch). Example Hyundai Accent Viva and Skoda Octavia.

A fastback sedan is a two-box sedan with continuous slope from the roof to the base of the decklid, but no hatch.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok abi, ben Liftback ile Hacthback arasındaki farkı kastetmedim. Demek istediğim, örneğin bir Solenzo'nun bayağı bayağı bir sedan olduğu idi. Yani sadece camı bagaj kapağı ile kalkacak şekilde çirkin bir tasarımla birleştirdikleri için Liftback denilemez diye düşünüyorum.

Yoksa o HB-Liftback olayının içinden çıkılamaz zaten.:++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;140711
Yok abi, ben Liftback ile Hacthback arasındaki farkı kastetmedim. Demek istediğim, örneğin bir Solenzo'nun bayağı bayağı bir sedan olduğu idi. Yani sadece camı bagaj kapağı ile kalkacak şekilde çirkin bir tasarımla birleştirdikleri için Liftback denilemez diye düşünüyorum.

Yoksa o HB-Liftback olayının içinden çıkılamaz zaten.:++:

ben de diyorum ki arka cam da açılıyorsa öyle denir, nasıl göründüğünün hiç bir önemi yok :)

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;140744
ben de diyorum ki arka cam da açılıyorsa öyle denir, nasıl göründüğünün hiç bir önemi yok :)

Ha onu kabullenemem abi.:D Liftback demek için illa ki bir Lagunamsı, Octaviamsı bir "sırt" olmalı.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]