škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon kilidi arızası durun! Diyo çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayram sabahı araba kırmızı uyarı lambasıyla direksiyon lambasını yaktı altında direksiyon kilidi arızası durun yazıyo kontak bile açılmıyo öyle kaldı araba bolero menulere giriliyo başka bişey yok kaldı araba tekirdağda bi fikri olan varmı

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eski araba olsa bi salla direksiyonu kontagi cevir derdim de muhim bir sey olabilir guvenlik acisindan. O nedenle mumkunse kullanmayin.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga86;589956
Bayram sabahı araba kırmızı uyarı lambasıyla direksiyon lambasını yaktı altında direksiyon kilidi arızası durun yazıyo kontak bile açılmıyo öyle kaldı araba bolero menulere giriliyo başka bişey yok kaldı araba tekirdağda bi fikri olan varmı

Ne oldu varmi bi gelisme

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok kapının önünde duruyo servisin açılmasını bekliyorum cuma günü çekiciyle yüncülere gidicem kontak açmıyo zaten çalışmıyo düğmeye basınca uyarı veriyo  kullanma şansım yok oyüzden

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga86;590015
Yok kapının önünde duruyo servisin açılmasını bekliyorum cuma günü çekiciyle yüncülere gidicem kontak açmıyo zaten çalışmıyo düğmeye basınca uyarı veriyo  kullanma şansım yok oyüzden
Skoda araci alirken servis danismani atamadimi size tlfnunu vermedimi bi arayip sorsaydiniz bi cozumu vardir belki. Sonucu merakla bekliyorum

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yüncüleri bağladı acil durum numarası onlarda eski kasamı aracınız diye sordu onlarda oluyomuş ama yeni kasalarda ilk defa duydum dedi yapıcak hiç bişey yok getirin aracı diyo bu arada vites p den çıkmıyo kontak açılmağı için çekici nasıl üstüne alınıcak vitesi boşa nasıl alıcaz bilen varmı

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım Mekatronik arızası. Vitesi kilitten kurtarmak boşa almak için kullanma klavuzunda bir yöntem anlatıyor olması lazım.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun eski 2009 model golf 6 aracımda bir keresinde bahsettiğiniz lamba araç çalışırken yandı did did did diye seste yapıp sönmüştü. :confused: Aracı ahtapot denilen çekici yardımıyla çekerler sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun yüncülerden yol yardım geldi ne yaptıysa açılmadı kontak oyüzden bilgisayara bağlanamadık vitesi boşa aldık el frenini indiremedik arkadan bağladık aracı kaydıra kaydıra arka tekerlekleri çekiciye bindik çekiciden nasıl indirdiler bilmiyorum  bütün riski yüce oto kabul etti Alın dedi durum baya ciddi anlaşılan yarın sabahtan servise gidicem durumu bildirrim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok gecmis olsun.

Yetkili serviste calisan bir arkadas bir onceki nesil superb ve octavia a7 lerin bazilarinda kontak sistemi kronik arizasindan bahsetmisti. Sorun kontakta olabilir.

Oyle ise direksiyon ve kontak kismi komple sokuluyor. Yenin parca geliyor. Yeniden vagcom kodlama yapiliyor

UmRim en kisa zamanda sorun cozulur

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaş bu direksiyon ayar mekanızmasını son noktada tutan takoz gibi bi parça var beyaz o çıkmış yerinden oda direksiyon miline baskı yapmış ileri geri direksiyonu ayarlarken  yıkamacılar o işi biraz sert yapıyo buda direksiyon milini ve direksyon kontrol ünitesini yakmış sorunumuz budur mil ve kontrol ünitesi siparişi verilmiş yüncüler otoya teşekkürler yol yardım ve servisteki ustalar hemen durumu çözdü demenkki arabanın içinde bulduğumuz irili ufaklı parçaları buneymiş ya diyerek sağa atmıyoruz hemen servise gidiyoruz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12979]tolga86[/MENTION]
Böylece geçmiş olsun.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12979]tolga86[/MENTION] geçmiş olsun. Gün içinde parçalar gelecek mi? Garanti'den yapılıyor değil mi?