škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapi fitili

ixir · 52 · 14524

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;592876
Birde neden yamur yumur duruyor ? :)

Kapı kapanma sesinde epey fark var. İlk taktığımda pek toplanmadı fitil. Sonra elimle iyice kapı çıkıntısına bastırdım. Kapı da kapanınca düzgün oldu. Resmi ilk montajdan hemen önce çekmiştim.

Seste az da olsa etkisi oldu gibime geliyor. Yani normalde 100 km yi geçtiğim gibi gelen rüzgar sesini şimdi 120 den sonra hissetmeye başladım.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tam olmuş halini paylaşabilir misiniz ? Birde herhangi bir yapıştırıcı kullandınız mı takarken, basınçlı su değdiğinde atma riski olur mu sizce?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;592917
tam olmuş halini paylaşabilir misiniz ? Birde herhangi bir yapıştırıcı kullandınız mı takarken, basınçlı su değdiğinde atma riski olur mu sizce?

Sabah gönderirim. basınçlı suda çıkması imkansız. fitilin kanalları var. ürün geçmeli.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet hos duruyor hayirli olsun tekrar :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet iyi olmuş, her arabaya lazım aslında yağmurda kapı altları hep çamur oluyor

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Azcık yağmur yağsın kapı içleri BERBAT oluyor ya ! nasıl düşenememişler anlamıyorum Çek Cumhuriyetinde yağmur yağmazmı hiç :))

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;594688
Azcık yağmur yağsın kapı içleri BERBAT oluyor ya ! nasıl düşenememişler anlamıyorum Çek Cumhuriyetinde yağmur yağmazmı hiç :))

hocam şu muhabbet aklıma bir fıkrayı getirdi :)

amerikalı araç üreticileri okadar konforlu ve güçlü motorlu arabalar üretmelerine rağmen uzakdoğu ve avrupa araçlarından daha az satış rakamları elde ediyorlarmış. bunun sebebini öğrenmeye karar vermişler ve bir ekip oluşturmuşlar. bu ekip ilk olarak japonyaya gitmiş ve toyota fabrikasını gezmeye başlamışlar. tüm üretimi robotlar yapıyor insan gücü neredeyse kullanılmıyor ve araç üretme teknikleri çok benzer. birbirlerine demişlerki, e bizde de aynısı var.. tam fabrikadan çıkacakken kapısı kapalı bir oda görürler merak ederler. kapıyı açıp bakarlar ne görsünler, içeride yüzlerce kedi var. baş mühendis yanlarına geldiğinde nedenini sorarlar. baş mühendis sızdırmazlık testi için der. ekip şaşırır. nasıl yani diye sorarlar ve mühendis anlatmaya başlar. "biz bir aracı ürettiğimizde akşamdan içine bir kedi koyarız ve kapıları pencereleri kapatıp evimize gideriz. sabah geldiğimizde eğer kedi ölmüşse bu aracın sızdırmaz olduğu anlamına gelir, ölmemişse aracı baştan üretiriz" demiş. birkaç ülke ve fabrika gezdikten sonra en son Türkiye'ye gelirler ve tofaş fabrikasını gezmeye başlarlar. herşey ilkel teknoloji parçalar elle birleştiriliyor. işçiler kaynak yapıyor. geçme parçalar çekiçlerle vurularak birbirine bağlanıyor derken ekip "bizim bunlardan öğrenecek birşeyimiz olamaz" diyerek geziyi bitirmeye karar veriyor. tam çıkacaklarken yine kapısı kapalı bir oda görüyorlar ve açmaya karar veriyorlar. kapıyı açınca yine yüzlerce kediyle karşılaşıyorlar. bukadar özensiz bir fabrikada bu odayı görmek çok garip geliyor ve baş mühendise kedilerin neden orada olduğunu soruyorlar. baş mühendis sızdırmazlık testi için olduğunu söylüyor. ekip detaylandırır mısınız diye sorduğunda mühendis anlatmaya başlıyor. "biz bir aracı ürettiğimizin akşamında araca bir kedi koyup kapıları ve camları kapatırız ve evimize gideriz, sabah geldiğimizde kedi hala arabanın içindeyse sızdırmaz demektir, kediyi bulamazsak araca baştan bakarız" şeklinde cevaplıyor.

hocam tek derdimiz düşünemedikleri lastik conta olsun :)
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2016, 01:29:31 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fıkra güzelmiş [emoji23] benim de sipariş geldi fitilleri uyguladım. Kapı sesi yok oldu. Tavsiye ederim yani şiddetle!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cidden yol sesi o okadar etkiliyorsa bende alayım. Ayrıca kapının altında da su girmiyor mu ?

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;594781
Cidden yol sesi o okadar etkiliyorsa bende alayım. Ayrıca kapının altında da su girmiyor mu ?

Resimde göründüğü üzere su hala içeri geliyor. Onun için Octavialardaki gibi alta fitil ayarlamak lazım [emoji848]

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;594836
Resimde göründüğü üzere su hala içeri geliyor. Onun için Octavialardaki gibi alta fitil ayarlamak lazım [emoji848]

fitilin linki neydi acaba  ? Evet birde kapıların altına fitil oluyor P şeklinde onlardan uygulamak lazım ekstra.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Look what I found on AliExpress
http://www.aliexpress.com/item/32631418079/32631418079.html

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben alt tarafa fitil çekilmesini çok doğru bulmuyorum. o su bir şekilde oraya gelecek ya basınçlı yıkama esnasında ya da yağmurda. önemli olan su girmemesi değil su her yerden her türlü girer. cam fitilinden bile su girer ma kapının alt tarafına bakarsanız bu suyun tahliyesi için kanallar vardır. yani 4 yanına da fitil çekseniz bir şekilde su girer oraya ve bu suyun tahliye edilmesi lazımdır. mercedes s class bile olsa aracınız, marşpiyel üzerinde fitil göremezsiniz. suyun akıp gitmesine engel olmamalısınız. başka bir konu vardı bu kapı kilit bağlantı noktalarına plastik kapak takıyordu arkadaşlar..bence o da zararlı o kapakçıkların arkasından arasından içine her türlü su girer ama o plastik kapaklar suyun akıp gitmesini engellediği için bir süre sonra kilit bağlantısı paslanır muhtemelen.
kapı yan fitili iyi güzel sese de olumlu katkısı olduğunu söylüyor arkadaşlar ve herhangi bir şekilde suyun da akışına engel olmadığından bende aracımı aldığımda almayı düşünüyorum. ama marşpiyel üstüne kesinlikle birşey koymam. sular biriktiğinde tahliye olmaz ve sürekli ıslak kalıp kurumazsa zamanla marşpiyeli de çürütebilir diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 00:00:15 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fitili alıp memnun kalan arkadaşlar güle güle kullansın,mahçup olmadığıma sevindim :)