škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapi fitili

ixir · 52 · 14509

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bayağı faydalı anlaşılan bu fitil bende alıp deneyeceğim Türkiye de satan bir yer yok mu acaba ?

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende kullanıyorum faydası oldu özellikle dışarıdan gelen ses ile kapının kapanması daha tok ses ile kapanıyor

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:gaz:Türkiye de satan yer yok demi bu kapı fitillerini

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;595456
:gaz:Türkiye de satan yer yok demi bu kapı fitillerini

Ben görmedim bulamadım, ben de arakadaşın aldığından sipariş verdim aliexpressten 18gün oldu bugun yarın gelir diye düşünüyorum gelince direk takacam ses konusunda, yalıtım ve tokluk konusunda gerçekten iyi diyorlar.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

Kapı fitilim bugün elime ulaştı ancak alt kısımdan fazlalığı var, o kısmı neyle kesmek lazım? İçinde metal olduğu için makasla maket bıçağıyla falan girişmeyeyim dedim.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;619160
Arkadaşlar selam,

Kapı fitilim bugün elime ulaştı ancak alt kısımdan fazlalığı var, o kısmı neyle kesmek lazım? İçinde metal olduğu için makasla maket bıçağıyla falan girişmeyeyim dedim.

En kolayi yan keski pense ile yapmak. Ben oyle yaptim cok kolay oldu. Dikkat etmen gereken yer o lastigin icinden gecen metal kisim bogum bogum ilerliyor, yani keskiyi atacagin yer o tam birleşim bogumuna gelirse çıt diye kesersin hic zorlamaz ama ana metal hattin yzerine gelirse keski ile bile alamazsin fazlaligi. Elinle ya da keskinin ucu ile dire boyle bak bakalim boslukta mi yoksa ana hatta mi diye, sonrasi kolay.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçi komple metal değil zaten falçata yada makasla çok kolay kesiliyor. içi bi dolu bi boş şeklinde metal o yüzden boş kısımdan kolay kesiliyor.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] , [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] günaydınlar,

Bu sabah işlemi pense ile hallettim, uçları dümdüz kesilmedi ancak çok gözüken bir yer olmadığı için sorun etmedim.

Ancak psikolojik olarak bir şey yoksa, yol ve taşlı yollardaki sesi fark edilir ölçüde azaldı.

Bir de kapı altları için fitil siparişi vermiştim o da bugün yarın gelir, o yapışkanlıymış sanırım. Onun bir püf noktası falan var mıdır?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;619188
@jackalcarlos_18 , @smtcglr günaydınlar,

Bu sabah işlemi pense ile hallettim, uçları dümdüz kesilmedi ancak çok gözüken bir yer olmadığı için sorun etmedim.

Ancak psikolojik olarak bir şey yoksa, yol ve taşlı yollardaki sesi fark edilir ölçüde azaldı.

Bir de kapı altları için fitil siparişi vermiştim o da bugün yarın gelir, o yapışkanlıymış sanırım. Onun bir püf noktası falan var mıdır?

Hangi fitilleri aldınız link verebilirmisiniz ?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;619188
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] , [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] günaydınlar,

Psikolojik falan degil bayagi anam babam yol sesine ve ruzgar sesine etkisi mevcut. Kapi altlarindakiler dedigin gibi yapiskanli ama 3M kaliteli yapiskan var ve sahane tutuyor. Tazikli suyla bile cikmadi. Tozlu yollarda o alt fitillerin ne denli yalitim yaptigini farkedersin hocam cok ise yariyor. Sadece uygulamadan once o en alttaki hatti iyice temizle once yika sonra mikrofiber ile kurut. Eger varsa firsatin ve olanagin, fon makinasi ile isitip isitip uygula fitili. O da artacaktir belli yerlerinden o fitilleri de keseceksin, o nedenle bence once fitilin uzunlugunu ölç ve kapinin altina tut tam kac cm geldiyse ordan kes oyle uygula çst diye yapisir yerlerine. Cok gerdirerek uygulama ki sicak ve sogukla genlesip ya da çekip yerinden cikmasin. Duz bir hatta yavasca bastirarak ama gerdirmeden uygularsan sifir sorun yaşarsin. P pillar uygulaman icin sadece 1 uyarida bulunayim aklima gelmisken, sutunlara uyguladigin ici metalli fitili asagiya kadar sifir aciklikla dumduz uzattiysan arka kapilari actiginda o fitillerin uc kisimlari şasiye surtecektir ve lastik gicirdama sesi gelecektir. Arka kapilari tamamen ac ve fitillerin surten kisimlarini ayni egik aciyla kirp uclarindan surtmemelerini sagla surtunmeyi kesersin ok

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] , hocam fitil şu

https://tr.aliexpress.com/item/P-type-car-sound-insulation-seal-sealing-rubber-strip-sealing-Noise-Weather-Rubber-for-2012-2013/32305403794.html?spm=2114.13010608.0.0.hwknqO
 [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] ,

hocam çok sağol yazdıklarını dikkate alıcam. gelen ürün oldukça uzun duruyor 4 kapıya da yetiyor mu yoksa yine öndeki iki kapı için mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION]  4 mt 4 kapıya yeter her kapıya 1 mt gidiyor aşağı yukarı. kapının altında hafif bi çıkıntı var onun üstündeki boşluğu yapıştırınca tam oturuyor ben öyle yaptım.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, D tipi mi P tipi mi B tipi mi alıyoruz herkes farklı link vermiş A mı B mi C mi bilemedim :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;619228
Arkadaşlar, D tipi mi P tipi mi B tipi mi alıyoruz herkes farklı link vermiş A mı B mi C mi bilemedim :)

Baysun,

kapının yanları için B fitil
Kapının altları için P fitil  yada D fitil de alabilirsin. tercih sana kalmış :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;619215
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] , hocam fitil şu

https://tr.aliexpress.com/item/P-type-car-sound-insulation-seal-sealing-rubber-strip-sealing-Noise-Weather-Rubber-for-2012-2013/32305403794.html?spm=2114.13010608.0.0.hwknqO
 [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] ,

hocam çok sağol yazdıklarını dikkate alıcam. gelen ürün oldukça uzun duruyor 4 kapıya da yetiyor mu yoksa yine öndeki iki kapı için mi?

Önler ortalama 1 metre, arkalar 60-70cm falan gidiyor arka kapilarimiz daha dar bir alt D sutununa sahip olduğu için