škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 - Rapid SB Monte Carlo hangisi?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
Temmuz ayında octavia aracımı sattıktan sonra bir süre idareten babama ait olan 1.4 tsi octavia aracı kullandıktan sonra artık yeni bir araç alma aşamasına geldim.
diğer bir çok marka araştırmamdan sonra gene en mantıklısı skoda (21 yıldır skoda kullanıyoruz ailecek) :)

octavia dan sonra fabia ve rapid sb aynı konforu vermeyebilir ama kısa süre sonra 2. araç olarak kullanma durumumuzdan dolayı küçük bir araç alma arayışındayım.

sizce bu 2 model için fikirlerinizi alabilirmiyim?

2 model de DSG şanzıman olacak
fabia 1.2 tsi 110 bg style paket (kırmızı - tavan ve jantlar siyah )
rapid sb monte carlo 1.2 tsi 90 bg kırmızı renk standartlarında cam tavan var.

farklı bir öneriniz varsa fiyat üst sınırım 70 bin lira .

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid SB derim. geniş araba fabiadanda rahattır bence. Ama Fabia hakkında şikayetleri bir okuyun kafanıza takılmıyorsa bunlar beğenirseniz alabilirsiniz.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 22000 de rapid 1.4 tdi Dsg var 68000 e bırakıyorum düşünürseniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam tavanlı full paket

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drscapula;590109
başka fikri önerisi olan ?

Montecarlo da yağmur sensörü ekleyip alabilirsiniz. Daha şık daha gösterişli daha konforlu daha geniş iç ve bagaj hacmi.

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir arkadaşın aynı sorusuna yazdığım cevap aşağıdaki gibidir:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=588192#post588192

Umarım kararınız size keyif katar!

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz daha büyük olsun derseniz rapid alin derim hatta iki aracı da bir günlüğüne kiralayip, kararı siz verin derim, en kesin çözüm.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid eski Audi A3 teknolojisini kullanıyor ve MQB platforma geçiş yapmadı. 2018 modelde kasa değişikliği ile geçiş yapacağı konuşuluyor. Ancak Fabia MQB platformu kullanıyor.
Fabia bence daha başarılı bir araç. Tercih sizin tabi.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz cevaplar kararımı etkiledi . ve beklemeye karar verdim bu esnada kız kardeşimin 2015 model superb aracını bir süre kullanmayı düşünüyorum..
fikirleriniz için teşekkkürler

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;590170
Rapid eski Audi A3 teknolojisini kullanıyor ve MQB platforma geçiş yapmadı. 2018 modelde kasa değişikliği ile geçiş yapacağı konuşuluyor. Ancak Fabia MQB platformu kullanıyor.
Fabia bence daha başarılı bir araç. Tercih sizin tabi.

Mqb platformunu kullanmasının son kullanıcıya ne gibi bir faydası var?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: neehot;590251
Mqb platformunu kullanmasının son kullanıcıya ne gibi bir faydası var?

MQB Modüler platform üretimi. Birebir son kullanıcıya şöyle faydası var demek zor ama bazı avantajları var. Ben de bir belgeselde görmüştüm, yani bu konuda kesin konuşamam.
Aynı hattan hem Fabia hem de superb çıkabilir. Yedek Parça stok oranları daha fazla bu yöntemde. Üretimde optimizasyon ile daha standart üretim şekli gibi artıları var. Tüm vw grubunda buna geçmeye çalışıyor.

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;590292
MQB Modüler platform üretimi. Birebir son kullanıcıya şöyle faydası var demek zor ama bazı avantajları var. Ben de bir belgeselde görmüştüm, yani bu konuda kesin konuşamam.

Aynı hattan hem Fabia hem de superb çıkabilir. Yedek Parça stok oranları daha fazla bu yöntemde. Üretimde optimizasyon ile daha standart üretim şekli gibi artıları var. Tüm vw grubunda buna geçmeye çalışıyor.

Benim bildiğim kadarı ile üretim hattında araçların şasilerinin ön tarafının ön kapıya kadar olan kısmının aynı yapılması, bu sayede bu platformdaki araçlarda istediğin motor kombinasyonunu hiç sıkıntı yaşamadan yapabilirsin (üretici olarak) E bu da maliyetlerini düşürür. Üretim hızını arttırır. Ama son kullanıcıya belki küçük de olsa fiyat anlamında bir faydası olur , fiyat/performans aracı yapmış olurlar ancak kalite anlamında standartizasyon harici birşey olmaz. Fiyatta ülkemizde pek yansımıyor vergilendirme sisteminden kaynaklı.