škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç boya kalitesi çokmu düşük

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdiye kadar çok araç kullandım, park ettiğim yerler bu araca göre çok daha kötü idi. Şimdi bu aracın yanına her geldiğimde başkasının. Artık kapısımı dokunuyor taşmı değiyor yolda yoksa aracın boyasının zarar gördüğünü görmekten sinir oluyorum. Komşularlada papaz oldum çoğu kere. Artık kendi haline bıraktım araç aldığımada pişman ettiler yine arka tampona biri sürtmüş önceki araçlarımda biri sürttüğünde onun rengi çıkıyordu bunda çıkmıyor direk siyah oluyor. Sonra komşulardan caravelle sahibi biri var park sensörü vs. Yok odur dedim ona sardım yeminler ediyor ben değilim diye laneth olsun araç aldığıma pişman ettiniz dedim. Yani anlamadım bu ülke insanı ne yazıkki kıskanç küçükken yeni ayakkabı aldığımızda basarlardıya siftah diye yeni aracada acımıyor çakallar

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, babam her zaman sakınan göze çöp batar derdi de inanmazdım. Bunun farkına yeni yeni başladım gerçekten de çöp batıyor. :) VW araçlarının boyası diğer araçlara göre daha sert ve kalitelidir bu konuda şüpheniz olmasın. Bizim milletimizde tam pislik aslında, geçen araca polisaj yaptım tabi bizim komşularda gördü 1-2 gün sonra 2 numarada oturan komşu karılı kocalı gelmiş arabanın çamurluğa yaslanmış sigara içiyorlar, içimden iyi bi sövdüm ama hiçbir şey demedim içtiler defolup gittiler. Komşularınızla kötü olmaya değmez boş verin. Bana gıcıklık yaptıklarının farkındayım bende bişey demeyince mal gibi kaldılar, dahada arabayı mıncıklayan olmadı. :D Zaten geçen yağmur yağdı arabada leş gibi, yıkayasım da yok doğrusu. :)

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Iyi bi araban olunca komsularada diklenemiyorsun onceden her haksizliga bas kaldiriyordum agizlarinin payini veriyordum yukardan cop atanin copunu alup kapisinin onune birakip geliyordum cok cins bi adamdim ama araba aldigimdan beri kuzu gibi oldum cunku seeefsizler hirslarini arabadan alirlar diye korkuyorum of offfff yeni araba almak insani laytlastiriyo :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynisini bizde yasadik yan tarafta ki araba kapi acarken vurdu boya hemen atti o olaydan sonra gidip seramik yaptırdık ama şahsi düşüncem bunun sebebi boyanın kalitesizliği değil boyanin kalınlığı. Bir once ki konuda parca kalitesizliğinden söz etmişsiniz cam catlama sorununu bizde yasadik 3 tane tas catlagi var camimizda ama yalitimi konusunda bence basarili. benim yine şahsi fikrim olarak parcalar kalitesiz degil işçilik zayıf

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vag grubu araçların boyası kaliteli, kalın ve tok.
8 yıl Seat kullandım, kaputta taş izi çok az vardı.
4 yıl Corolla kullandım, en ufak darbede boya patlıyordu. Kaput taş izi doldu. Şimdi Octavia da kullanıyorum, boyada sorun yok. İyi bir araç kamerası alın ve park halinde kayıt yapın. İçiniz bir nebze rahat olur.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de bi boya atması oldu. Arka kısımda köşede. Nasıl olduğuna anlam veremedim. Bişey değmiş olsa o bölgede bi iz, göcük, çizik olurdu ama yok, sadece 1cm kadar siyahlık. Rötüş boyası aldım, kapattım. Servise uğrayıp sormak istiyorum bende.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;590070
Aynisini bizde yasadik yan tarafta ki araba kapi acarken vurdu boya hemen atti o olaydan sonra gidip seramik yaptırdık ama şahsi düşüncem bunun sebebi boyanın kalitesizliği değil boyanin kalınlığı. Bir once ki konuda parca kalitesizliğinden söz etmişsiniz cam catlama sorununu bizde yasadik 3 tane tas catlagi var camimizda ama yalitimi konusunda bence basarili. benim yine şahsi fikrim olarak parcalar kalitesiz degil işçilik zayıf

Seramik sonrası boya atması vs. devam ediyor mu?

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ondan sonra oyle birsey yasamadik geçen haftasonu bir bayan şoför otoparktan çıkarken geri geri bizim arabaya vurdu bayagi da sert bir sekilde hicbir hasar almadi boya seramiğin faydasini gördük açıkcası

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vallahi artık bakmıyorum, 1 yıl dolmadan yine aracın sağında solunda bir sürü sürtme ve kasten çizme izleri var yapacak bir şey yok, memleketin insanı böyle, çocuğunu gönderiyor git şu arabayı çiz diye.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bence bu kasanın boyası zayıf...

benim ön tarafda tuzdan boya atmaları oluştu...

eski kasada hiç bu kadar hasar olmuyordu...

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;590088
Ondan sonra oyle birsey yasamadik geçen haftasonu bir bayan şoför otoparktan çıkarken geri geri bizim arabaya vurdu bayagi da sert bir sekilde hicbir hasar almadi boya seramiğin faydasini gördük açıkcası

Bende taş izlerine çözüm olarak düşünüyordum seramiği. :confused:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyaz aldıysanız zaten boya çizilince anında siyah oluyor. Ayrıca şu anki arabam yarış mavisi metalik renk. Bende kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorum. Çizilince hemen altında beyaz gözüküyor. Ben bazı şeylere ısınamadım hala.skodaları makyajla güzelleşmeye çalışan kokoş teyzelere benzetesim geliyor

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;590074
Bende de bi boya atması oldu. Arka kısımda köşede. Nasıl olduğuna anlam veremedim. Bişey değmiş olsa o bölgede bi iz, göcük, çizik olurdu ama yok, sadece 1cm kadar siyahlık. Rötüş boyası aldım, kapattım. Servise uğrayıp sormak istiyorum bende.

Aynı durum business gri aracımın arka tampon alt orta kısımda oldu.Herhangi bir rötüş yapmadım dediğiniz gibi ince 1cm çapında tırnak izi gibi siyah astar çıktı alttan.Ben de birisi manevra yaparken dokundu diye düşünürken sizin de başınıza gelmesi aklıma bir boya hatası olabileceğini getiriyor.servise uğrarsanız burdan paylaşırsanız sevinirim bakalım ne diyecekler.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;590054
Şimdiye kadar çok araç kullandım, park ettiğim yerler bu araca göre çok daha kötü idi. Şimdi bu aracın yanına her geldiğimde başkasının. Artık kapısımı dokunuyor taşmı değiyor yolda yoksa aracın boyasının zarar gördüğünü görmekten sinir oluyorum. Komşularlada papaz oldum çoğu kere. Artık kendi haline bıraktım araç aldığımada pişman ettiler yine arka tampona biri sürtmüş önceki araçlarımda biri sürttüğünde onun rengi çıkıyordu bunda çıkmıyor direk siyah oluyor. Sonra komşulardan caravelle sahibi biri var park sensörü vs. Yok odur dedim ona sardım yeminler ediyor ben değilim diye laneth olsun araç aldığıma pişman ettiniz dedim. Yani anlamadım bu ülke insanı ne yazıkki kıskanç küçükken yeni ayakkabı aldığımızda basarlardıya siftah diye yeni aracada acımıyor çakallar

Ben de her akşam eve gittiğimde arabayı inceliyorum.
Arka tamponun sol köşesinde sürtmeden dolayı boya atması oldu, rötüş boyası aldım rengi tutmadı. Arabada seramik kaplı olmasına rağmen bu tür çiziklerden kurtulamadım. Arabayı otoparka koymaya çekinir oldum.
Bagaj kapağının sağ alt tarafıyla tampon boya atması oldu.
Market arabasıyla çarpmışlar anlaşılan.
Araba kullanmayı bilmeyenlerle uğraşmaktan bıktım. :(