škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kiş lastiği önerisi

Ncr1 · 82 · 14421

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bridgestone lm32 kullanıyorum daha önce Goodyear UG8 kullandım karda performansı kötü ug8 e göre çok patinaj yapıyor. UG8 biraz daha yumuşak olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı xanderhn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
235 - 45 - 18 için başka ebat tercih edilebilir mi acaba ?

örneğin 235 - 45 - 18 yerine 235 - 55 - 18 kullanılabilir mi ? ne gibi yan etkisi olur.

235/45/18 ile 55/18 arasında 100 TL fark var.

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Ultragrip-8-Performance-23545R18-98V-XL-Kis-Lastigi,PR-12188.html

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Ultragrip-8-Performance-23555R18-104V-XL-Kis-Lastigi,PR-14755.html

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muhakkak farki olur zira lastigin capi degismis oluyor. Mesela hiz gostergesi ve km sayaci yanlis calisacaktir ama ne kadad fark eder derseniz cok degil. Yol tutusuna ve yakita da etkisi olur ama arabayi sinirlarda kullanmadiginiz var sayarak bunu fark etmeyeceginizi dusumuyorum. Bunun yaninda kasko sirketleri kaza aninda aracin uzerindeki lastikleri oncelikle kontrol ediyor. Fabrika boyutunda olmamasi surucunun kusuru sayilip odeme yapilmayabilir. Boyle bir olay da hatirlamaktayim.

Bir de ug8 goodyearin kendi sitesinde 580 lira zaten. Bu site pahali geldi bana.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2016, 19:30:40 Gönderen: Onurr »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xanderhn;594104
235 - 45 - 18 için başka ebat tercih edilebilir mi acaba ?

örneğin 235 - 45 - 18 yerine 235 - 55 - 18 kullanılabilir mi ? ne gibi yan etkisi olur.

235/45/18 ile 55/18 arasında 100 TL fark var.

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Ultragrip-8-Performance-23545R18-98V-XL-Kis-Lastigi,PR-12188.html

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Ultragrip-8-Performance-23555R18-104V-XL-Kis-Lastigi,PR-14755.html

235 55 18 ile lastik capin 5 cm artar ve direksiyonu kirdiginda davlumbaza surter. Arkadasin BMW de lastik capi 1 cm artinca camurluga degil direksiyon sona dayandiginda davlumbaza surtuyor. Ayrica cap artisin %7 olur ki %2,5 tan fazlasi onerilmez.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce lassa dan fiyat aldım 310tl dediler XL diye geçiyor sizce nasıl lastik ıslak zeminde iyi değilmiş ölçüsü 225/55/16
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2016, 14:38:52 Gönderen: Sultan.Baybars »

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maddi durumum cok fazla olmadigi icin bende kisa sureli bi arastirma sonucu kumho wp71 aldım 18 inc lastiklerim. Simdlik karda buzda denemedim ama kuru zeminde ve islak zeminde yol tutusunda bi problem gormedim. Sadece yazliklardan sonra biraz fazla ses yapiyor gibi geldi

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben continantal wintercontact 5 ts 850p aldim. Daha once kullandigim kis lastiklerine gore islakta cok cok iyi. Aracin uzerindeki prellilerden sonra konforu da artti diyebilirim. Prelliler cok fenaymis bunu anladim.

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben internetten tanesi 220 TL ye Petlas 215/60 R 16 95H Snowmaster W651 aldım. Karda test etmedim şimdilik ama incelediğim kadarıyla kar performansı fena değilmiş. Bir iki defa kuru zeminde kalkışta patinaja düştü ama bakalım ilerleyen kış koşullarında ne olacak.:)

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokion wr d4 lastik aldım 215/60/16 bakalım sipariş verdim kullanmaya başlayınca söylerim sonuçları

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun seyrani bey. Istanbulda olmanin avantajlari ben konyada d4 bulamadim, birisine birsay olursa tek nasil bulacam diye vazgectim. Nokian cok ovulen bir lastik.
AB etiketine cok itibar etmemek lazim, islak zemin performansi ile kuru zemin cok degisiyor. Benim aldigim kumhonun etiketi F ve islakta hic tutmuyor fakat kuru zeminde ne yaparsam yapiyim kaydiramadim. Kar performansindan zaten suphem yok, rusya icin uretilmis bir lastik, videolarda adamlar buz ustunde surat yapiyorlar.
Zaten iklimler degisti, konyaya yagmur senede 3-5 sefer yagiyor, biraz dikkatli olurum islak zeminde diye teselli buldum beni rezil eden michelinden sonra.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
D4 hepsiburada'da uygun. Taktırmaya da max 50 kağıt verirsiniz.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Celalsn;599645
Maddi durumum cok fazla olmadigi icin bende kisa sureli bi arastirma sonucu kumho wp71 aldım 18 inc lastiklerim. Simdlik karda buzda denemedim ama kuru zeminde ve islak zeminde yol tutusunda bi problem gormedim. Sadece yazliklardan sonra biraz fazla ses yapiyor gibi geldi

Bende babamın arabasına acil olarak almam gerektiğinden Nokian WR A4 aramama rağmen 235-40-19 ebatlarında ne internette ne Ankara'da doğru düzgün lastik bulamadığım için Kumho Wp71 aldım tanesi 450'den.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dediğin Kumhoların tanesini 400 liradan aldım ben 235/40/r19 çok memnunum araç yapışıyor adeta yere tavsiyemdir

Çevrimdışı drokan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
aracım 2015 octavia a7, ilk aldığımda üzerinde 225/45/17 dunlop lastikler vardı. şimdi kışlık lastik alacağım. Bursa merkezde oturuyorum. Çoğunlukla düz şehir içinde kullanıyorum. 2-3 kez  uludağa gidip gelebilirim.
nokian d4 sizce uygun mu?  önerisi olan var mı?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drokan;600389
Merhaba,

aracım 2015 octavia a7, ilk aldığımda üzerinde 225/45/17 dunlop lastikler vardı. şimdi kışlık lastik alacağım. Bursa merkezde oturuyorum. Çoğunlukla düz şehir içinde kullanıyorum. 2-3 kez  uludağa gidip gelebilirim.

nokian d4 sizce uygun mu?  önerisi olan var mı?

Her türlü kış şartında her türlü yolda işinizi fazlasıyla görür. Aynı ebatta yaklaşık 15k kullandım. Şüpheniz olmasın, verin siparişi gitsin...