škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid hakkında bilgi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı han1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, araç ama arifesindeyim. Aklımda çeşitli marka ve modeller; Golf, Leon, Auris ve Rapid
Rapid Spaceback 1.2 TSI Green Tec DSG 90 Hp Style donanım ile 1.4 TDI CR Green Tec DSG 90 Hp Style donanım düşünüyorum ancak bagaj nedeniyle sedan mı alsam diye tereddütdeyim. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur?
Spaceback bagajı kullanışlı mı ve arka diz mesafesi iyi mi, 3 kişi rahat oturabilir mi ?
Spaceback 1.2 tsı ile 1.4 tdı arasında performans olarak ne gibi artı ve eksileri var? Performans olarak 90 hp düşük mü kalır? Yokuşlarda yada sollamalarda yetersiz kalır mı?
Aracı İstanbul’da kullanacağımdan yakıt önemli, 1.2 tsı ile 1.4 tdı arasında yakıt tüketimi ne kadardır? Birde rapid’de olmazsa olmaz dediğiniz hangi donanımlarla birlikte almalıyım?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spaceback in arka diz mesafesi Seda'nla aynı. Bagaj Seda'na göre biraz küçük. Bende 2015 22000 de dizel otomatik var son 68000₺ bırakıyorum. Style donanım cam tavan emotion paket.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence sedan ve dizel alın. Opsiyon listesini paylaşmıştım, örneğin far sensörü, şehiriçi frenleme alınabilir.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: han1907;590764
Merhaba arkadaşlar, araç ama arifesindeyim. Aklımda çeşitli marka ve modeller; Golf, Leon, Auris ve Rapid
Rapid Spaceback 1.2 TSI Green Tec DSG 90 Hp Style donanım ile 1.4 TDI CR Green Tec DSG 90 Hp Style donanım düşünüyorum ancak bagaj nedeniyle sedan mı alsam diye tereddütdeyim. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur?
Spaceback bagajı kullanışlı mı ve arka diz mesafesi iyi mi, 3 kişi rahat oturabilir mi ?
Spaceback 1.2 tsı ile 1.4 tdı arasında performans olarak ne gibi artı ve eksileri var? Performans olarak 90 hp düşük mü kalır? Yokuşlarda yada sollamalarda yetersiz kalır mı?
Aracı İstanbul’da kullanacağımdan yakıt önemli, 1.2 tsı ile 1.4 tdı arasında yakıt tüketimi ne kadardır? Birde rapid’de olmazsa olmaz dediğiniz hangi donanımlarla birlikte almalıyım?

İlgili konu başlıklarına bakarsanız ben dahil bir çok arkadaşın araçlar ile ilgili izlenimleri mevcut.

1.2 TSI ile 80 ' i geçmezseniz maksimum 5litre benzin yakarsınız. Ama 100-140 arasında sürerseniz maksimum 6.5litre-8litre arası yakarsınız.

1.4 TDI ile fikrim yok.

Benim 4bin km'lik kullanım ortalamam 6 litre..

Araç ile geçen gün edirne dönüşü 180 ile geldim araçta savurma falan yok. Hiç kasılmıyorsunuz araçta. Güven veriyor.

Öyle hantal bir araç değil, gaza basınca gidiyorsunuz, rampada falan kalmazsınız. Diz mesafesi gayet iyi. Bagaj yeterli.

1.2 TSI Rapid SpaceBack
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2016, 14:23:35 Gönderen: DaNGeRouS_ »

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDIda da 5.5 ortalamayı görürsünüz şehir içi istanbul trafiğinde bu değerlerdeyim.

Çevrimdışı han1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevap için teşekkürler.
cam tavan perdesi otomatik olarak mı açılıyor yoksa manule olarak açıp kapatıyoruz.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan perdesi el ile kapatiliyor diye biliyorum

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: han1907;590904
cevap için teşekkürler.
cam tavan perdesi otomatik olarak mı açılıyor yoksa manule olarak açıp kapatıyoruz.

Manuel ortadan öne ve ortadan arkaya şeklinde.

Cam tavan perde açıkken bile, Yaz güneşinde rahatsız etmediğini söyleyebilirim.