škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start&stop lu aracta koltuk hafizasini anahtara kayit nasil yapiliyor

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam,

Start&stop lu araclarda koltuk hafizasini anahtara nasil tanitabilirim?

Yardimci olabilirseniz sevinirim...

Tesekkurler

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kastettiğiniz koltuğu ayarlayıp hafızaya kaydetmek mi ?
hafızayı anahtara kaydetmek derken anlamadım ?

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OsmanŞENGÖZ;590910
kastettiğiniz koltuğu ayarlayıp hafızaya kaydetmek mi ?
hafızayı anahtara kaydetmek derken anlamadım ?

Merhaba,

Eski superbimde uzaktan kumanda ile araci açtığımda koltuk daha onceden belirleyip 'set' ettigim koltuk ayarina otomatik olarak geliyordu. Ornegin, ikinci anahtar ile eşim kapıyı acarsa, koltuk onun hafizaya aldigi ayara otomatik olarak geliyordu. Uzaktan kumandaya daha onceden ayarladigimiz koltuk ayarını tanimlayabiliyorduk. Bunu ayari yaparkende koltugu ve aynalari ayarlayip, koltuk hafizasina aldiktan sonra kontak anahtarini cikarip 10 sn kadar basili tutmak gerekiyordu.
Simdi ise start&stop dugmesi oldugu icin kontak anahtari surekli elimde, kontaktan cikarip ayarlamak gibi bir durum olmadigi icin, anahtara daha once belirlenen koltuk hafizasini nasil tanimlayacagim, onu soruyordum...

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
söylediğiniz şekilde anahtara göre kullanıcı ayarı seçimini duymamıştım hiç.
kitapçığa bakacam, merak ettim.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koltukta ilgili ayarlari kaydettigin numaraya basili tutarken anahtarda acma tusuna basiyorsun onay sesi geliyor koltuk cam ayarlamayi biliyorsundur diye anlatmadim [MENTION=3689]Superb34[/MENTION]

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Soyledigim sekilde anahtara koltuk seciminizi kaydedebiliyorsunuz. Eger arabayi iki kisi kullaniyorsaniz cok da faydali /rahat oluyor...

Çevrimdışı Youknow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trblsl;590925
Koltukta ilgili ayarlari kaydettigin numaraya basili tutarken anahtarda acma tusuna basiyorsun onay sesi geliyor koltuk cam ayarlamayi biliyorsundur diye anlatmadim [MENTION=3689]Superb34[/MENTION]

Öncelikle herkese merhaba, aranıza ve skoda ailesine yeni katılmış bu tecrübeyi ilk kez yaşayacak olan çömez diyebilriz şimdilik bana, evet daha bugün aldım ve hiçbir şey bilmiyorum :)
Siz bu işi bilen üstadlar'dan yardım hiç fena olmazdı?

Buradan başlayabiliriz mesela ve varsa aracı kişiselleştirebileceğim başka huşulara da değinebilirsiniz :)

Selamlar,