škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şikayet Var daki bu şikayet, benide endişelendirdi.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Superb 3 ün araç boyası konusunda yaşadığımız sıkıntılar malum. Birde şikayet varda bu şikayeti okuyunca endişelerim arttı. Acaba çek fabrikası  aracın boyası konusunda boyama aşamasında hata yapıp araçları komple tekrardanmı boyadı çünkü araçlarımızdaki boyaların kolayca çatlaması zarar görmesi normal değil.

Skoda Sıfır 2015 Süperb Boyalı Çıktı.

Sinan C. | 22 Temmuz 2016 12:41

Skoda Albayraklar otomotivden almış olduğumuz 2015 Skoda süperb  otomobil 3 ay sonra boya koruma yaptırdığımız usta tarafından boyalı  olduğu söylendi. Bayi ile görüştüğümüzde boyalı olduğunu tespit ettiler,  ama bizden kaynaklanmıyor doğuş otomotive soralım dediler. Daha sonra  doğuştan'da kaynaklanmıyor ama sizi mağdur etmeyelim servis indirimi  yapalım gibi komik bir teklifte bulundular. Doğuş oto müşteri hizmetleri  de 3 haftadır beni yalan dan oyaladı, bana kusurlu ürünü 107,500 TL'ye  sattılar. En kısa zamanda mahkemeler aracılığı ile hakkımı arayacağım.  Tamamen müşteriyi oyalama ve üstünü örtme politikası uyguluyorlar. Skoda  almadan önce bir daha düşünün derim.

link:https://www.sikayetvar.com/skoda-sifir-2015-superb-boyali-cikti

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı aldıktan sonra gidip kontrol ettirmek lazımdı aslında. Ama çok ender rastlanacak bir durum, bu şikayetle araçtan vazgeçilmez bence.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence vazgeçilir tamamen bilinçli ve hile ile satış yapıyor.Ender bir durum ama yinede yapmamalı. Kurumsal bir şirkete yakışmayan bir davranış

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Komple mi boyalı? Yoksa bir iki parça mı?
Noter kanalıyla iade yada değişim isteyin.  Muhtemelen kabul edeceklerdir.

Çevrimdışı asaletinbedeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam hiç tereddüt etme ara hakkını. Ne araçları değiştiriyorlar. Kusurlu malı kusursuz diye sattılarsa sonucuna katlansınlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aradan 1 ay geçtikten sonra yada 6 ay geçtikten sonra bu araç böyle boyalıymış nasıl diyeceksiniz? Mahkeme sen sonradan boyattın demez mi? Aldığın gibi niye kontrol etmedin demez  mi?

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;590954
aradan 1 ay geçtikten sonra yada 6 ay geçtikten sonra bu araç böyle boyalıymış nasıl diyeceksiniz? Mahkeme sen sonradan boyattın demez mi? Aldığın gibi niye kontrol etmedin demez  mi?

Arkadaşlar ayıpta kendi içinde derecelendirilmektedir buna göre sonuç doğmaktadır. Burada gizli ayıp söz konusudur. Gizli ayıp olağan inceleme ile alıcının Fark edemeyeceği ayıptır. Bu ayıptan sorumluluğu doğmaktadır. Tüketici olağan gözden geçirme ile öngörülen ayıplar nedeniyle satıcıyı sonradan sorumlu tutamaz. Hiçbir mahkeme size boyayı nasıl Fark etmedin demez çok açık belli değilse

Siz aracın o andan itibaren boyalı olduğunu tespit ettirin bir an önce hiçbir şey olmaz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ncr1;590961
Arkadaşlar ayıpta kendi içinde derecelendirilmektedir buna göre sonuç doğmaktadır. Burada gizli ayıp söz konusudur. Gizli ayıp olağan inceleme ile alıcının Fark edemeyeceği ayıptır. Bu ayıptan sorumluluğu doğmaktadır. Tüketici olağan gözden geçirme ile öngörülen ayıplar nedeniyle satıcıyı sonradan sorumlu tutamaz. Hiçbir mahkeme size boyayı nasıl Fark etmedin demez çok açık belli değilse

Demek istediğimi tam anlatamadım. İki araç var diyelim. birisi satış öncesi lokal boyandı ve satıldı. İkinci araç ise satın alındıktan 1 hafta içinde sürtme sebebiyle alıcı tarafından diğeri gibi lokal boyandı. İkisi de satın alındıktan 3 ay sonra mahkemeye başvuruyor ve benim aracım bana satılmadan önce boyanmış diyor. birisi  doğru söylüyor diğeri yalan söylüyor. Bu şekilde diyerek Mahkeme kabul etmez. sizin dediğiniz gibi alırken görülemez ama o gün içinde bir kaportacıya göstererek bu anlaşılıp geri gitmek gerekir. Aynı gün gidilmedi mi bence mahkeme ayıplı mal kararı almaz.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;590963
Demek istediğimi tam anlatamadım. İki araç var diyelim. birisi satış öncesi lokal boyandı ve satıldı. İkinci araç ise satın alındıktan 1 hafta içinde sürtme sebebiyle alıcı tarafından diğeri gibi lokal boyandı. İkisi de satın alındıktan 3 ay sonra mahkemeye başvuruyor ve benim aracım bana satılmadan önce boyanmış diyor. birisi  doğru söylüyor diğeri yalan söylüyor. Bu şekilde diyerek Mahkeme kabul etmez. sizin dediğiniz gibi alırken görülemez ama o gün içinde bir kaportacıya göstererek bu anlaşılıp geri gitmek gerekir. Aynı gün gidilmedi mi bence mahkeme ayıplı mal kararı almaz.
Şimdi ben olayın tekniğini bilmiyorum ama o boyanın ne zaman atıldığı tespit edilecek. Zaten burada boyalı olduğu da itiraf edilmiş bunu belgelemek lazım

o ayıp konusuna dönersek orada açıkladım gizli bir ayıp var ve bayiden aldığın sıfır araç bu boyalı mı diye bakman alıcıdan beklenen bir durum değil öyle olsa bir düşünsene tüm parçaları kontrol ettirmemiz lazım acaba 2. El ya da çıkma parça mı var ya da ayıplı mal mı böyle bir durumda firmalar asla sorumlu olmazdı baktırmadığın her parçanın sorumlusu alıcı olurdu
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2016, 00:52:16 Gönderen: Ncr1 »

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;590963

Mahkeme kabul eder, kamuoyu yapilirsa sosyal platformlardan mahkeme sureci baslar baslamaz firma avukatlari cesitli tekliflerle geleceklerdir, siz, aracin degisiminden yana kat'i tavrinizi gosterirseniz, %99 kazanirsiniz. Turkiye'de hic bir tuketici sifir aldigi bir araci surttukten sonra boyatip bana boyali arac sattiniz deme cesaretindr bulunup bunu da daha ileri tasiyarak mahkemeye gitmez. Boyle tuketiciler olsaydi, kisi hak ve ozgurlukleri hatta satis sonrasi hizmetler oyle ayaklar altinda kalmazdi.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 eylülünde sıfır astra h almıştım. (bayideki son 2013 astra h lerden idi). almadan önce aracı incelerken kaputu açınca birleşim noktalarındaki gelişi güzel macunu görünce acaba demiştim. ilk defa sıfır araç alacaktım. bugüne kadar hep 2.el araç aldığımızdan çokça bakardık böyle yerlerine. Emin olmak için kaporta ustamla bir daha gitmiştik opele. o da bakıp bunlar fabrikasyon demişti de öyle almıştım aracı.
 artık sıfır araç alırken de boya kalınlık ölçer cihazla mı gideceğiz? ki bu olayların bir çok  değişik örneği var. ama vosmer izmirde superbi bize depoda gösterirken bir superb daha vardı. onu sormuştum. sunrooftan sorun var demişlerdi. kibrit çöpü ucundan da ufak bir çizik vardı sunroofta. bunu satmıyoruz sunroofu değişecek darbe aldı/cisim düştü demişlerdi. satıcı dürüst olmalı. size de geçmiş olsun. kanuni yollardan hakkınızı arayabilirsiniz.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;590895

Skoda Sıfır 2015 Süperb Boyalı Çıktı.

Sinan C. | 22 Temmuz 2016 12:41

Skoda  almadan önce bir daha düşünün derim.

link:https://www.sikayetvar.com/skoda-sifir-2015-superb-boyali-cikti

Her konuda size katılıyorum sonuna kadar hakkınızı kanuni yollar ile arayınız. Fakat son bölümde yazdığınıza katılamayacağım her marka da olabilecek bir durum neler duyuyoruz bu sadece sizin başınıza gelmiş bir durum değil bu sizin şanssızlığınız olmuş ve bunu tüm Skoda modelleri ve Skoda'ya mal etmemek gerekiyor.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2016, 13:40:01 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2016 superb i Alturdan alirken rica etmistim. Onlarin ikinci eldeki olcum cihaziyla beraber kontrol ettik araci ve oyle teslim aldim. Bu tur olaylar olabiliyor. Hatta bayinin bile haberi olmayabiliyor. Alirken kontrol etmekte fayda var.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;590974
Mahkeme kabul eder, kamuoyu yapilirsa sosyal platformlardan mahkeme sureci baslar baslamaz firma avukatlari cesitli tekliflerle geleceklerdir, siz, aracin degisiminden yana kat'i tavrinizi gosterirseniz, %99 kazanirsiniz. Turkiye'de hic bir tuketici sifir aldigi bir araci surttukten sonra boyatip bana boyali arac sattiniz deme cesaretindr bulunup bunu da daha ileri tasiyarak mahkemeye gitmez. Boyle tuketiciler olsaydi, kisi hak ve ozgurlukleri hatta satis sonrasi hizmetler oyle ayaklar altinda kalmazdi.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk

Hocam öyle deme neler var , babam ticaret yaptığı için biliyorum. Anorak ayakkabı ile futbol oynayıp sonra niye parçalandı diye geri getiren mi dersin neler neler var...

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar boyalı arac bilerek satıldığında ve aliciya bilgi verilmediginde iki türlü sorun olusuyor.

1. tüketiciye kusurlu ürün, kusursuz ile ayni fiyata satilarak haksız kazanc elde ediliyor.

2. tuketicinin sonradan karşılaşabileceği hukuki sorunlara zemin olusturuluyor.

diyeceksiniz ki nasil? soyle oluyor. ben sıfır araci aldim ve 1 yil sonra satılığa cikardim. satarken kazasiz ve boyasız diye aracimi sattim. ama aslinda araç fabrikada boyaliydi.  araci satin alan diger kisi aracin boyalı oldugunu ogrenip bizi mahkemeye verdi ve bizi suçladı. e ne olacak simdi. gelde anlat marko pasaya derdini.

dolayisiyla maalesef bu is sineye cekilecek bir durum degil.

ayrica "alici kaza yapip gidip aracini boyatirsa ve aracim boyaliymis derse ne olacak" diyenlere sunu soyleyeyim. iki durumu kiyaslarsak, yani bir saticinin araci boyayıp aliciya bunu soylememe ihtimali ile kıyaslandında zayıf bir olasiliktir kisinin kendi arabasini boyayip sucu saticiya atmasi.

ikincisi ise bu araclar fabrikada robotlar tarafindan boyandigindan mikron cinsinden boyanın dağılımı elle yapilan boya isinden cok farklidir ve bu durum mahkemede bilir kisi tarafindan rahatlikla tespit edilebilmektedir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 00:10:06 Gönderen: SAHLVCV »