škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acilll yardimm 2014 octavia hararet

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maguaturk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Ankara da oturanlar bilir. Yenimahalle Merkez ile Aşti arası yaklaşık on dakikalık mesafedir. Bayramın son pazar günü bu yolda ilk defa 2014 model manuel dizel Octaviam hararet yaptı. Hemen aracı sağa çektim. Yaklaşık beş dakika rölantide çalıştıktan sonra motor suyu seviyesi 90 derece olan normal seviyesine geri döndü. Yola devam edip 30km kadar yol yaptım. Buna kepekli yokuşu dahil. Hiç sorun çıkarmadı. Ertesi gün aracı çalıştırdım. 40 km yol yaptım yine sorun yoktu. Fakat araba 2 gün kapalı garaj da yattıktan sonra çalıştırdım. Yine Yenimahalle den çıkıp Aşti ye vardığımda hararetin yükselmeye başladığını görüp sağa çektim. Rölantide beş dakika kadar çalıştıktan sonra normale döndü. Aynı olay bugün de başıma geldi. Bugün kü olay yaşanmadan önce araba 4 gün garajda yatmıştı. Hararet yükseldiğinde arabayı sağa çekip motor suyunun 90 a gelmesini bekledikten sonra hiç sıcaklık yüselmedi. Kaputu açıp motor suyuna baktığımda hiç eksilme yoktu. Bir haftadır kontrol ediyorum eksilme olmadı hiç. Sizce nedeni ne olabilir acaba bu durumun? Salı günü AND otomotiv servis randevum var. Öpmesinler bide durduk yere. Ayrıca garantiye girermi? Aracın garantisi Nisan da bitti. Serviste nasıl bir yol izlemeliyim?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence teşhis konusunda emin ol ve pazarlık yapmadan işe başlamasın.benim başıma böyle bir şey gelmedi.yeni bir araç da bu tarz sorun olması ilginç.geçmiş olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AND  servisi bilgisiz bir servis o yüzden sadece anda bakmayın başka yerlere sorun. Unutmayın oraya mecbur değilsiniz

Çevrimdışı maguaturk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
EFE Kapandı diye biliyorum. Benim başka bildiğim servis yok. Sizin Varmı? Garantisi bittiği için özele mi götürsem. Sağlam bildiğiniz skoda ustası varmıdır?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PArçayı tam hatırlamıyorum, adı sanırım hararet müşiri idi. Bu parça bozulduğunda motor yüksek sıcaklıkta fan açmaz ve yeterli soğutma yapmaz bu da hararete neden olur.

Ayrıca hararet durumunda benim bildiğim motoru tamamen kapatmak, belli bir süre geçtikten sonra kaputu açıp su eksiltmemiş olsa bile ilave su koymak gerekiyor.

Tekrar geçmiş olsun

Çevrimdışı arslan0372

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Efe kapanmadi  aynı yerinde ve yeni binasına geçmiş olmalı

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10886]maguaturk[/MENTION] Eğer radyatör suyu ve yedek depoda su eksilmesi yoksa ve radyatörde delik değilse sorun devir daim pompası,termostat,hararet müşiri ve ya fan açmamış olabilir.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sıfır aldım 2 ay sonra garajdan çıkarken hararet ikazı yandı, bir baktım su min'in altında. su ekledim düzeldi, tekrar yanmadı ışık.

Çevrimdışı Ugurtugen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı olay fabia aracımda başıma geldi araç 2015model. Aynı zamanda klima soğutmada yapmıyordu. Servise bıraktım devirdaim pompasının arızalı olduğunu garanti kapsamında değişeceğini söylediler. Şuan sorunsuz kullanıyorum. Servisdeki arkadaş her 10 octaviadan 3ünde , her 10fabianın 1inde bu sorun çıkabiliyor dedi. Çok diretirseniz garantiden değişebileceği kanaatindeyim. Aksi durumda bile olsa çok pahalı bir olay değil dışarda özel servislerde 300₺ ye çözülebilecektir. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maguaturk;591134
Arkadaşlar merhaba. Ankara da oturanlar bilir. Yenimahalle Merkez ile Aşti arası yaklaşık on dakikalık mesafedir. Bayramın son pazar günü bu yolda ilk defa 2014 model manuel dizel Octaviam hararet yaptı. Hemen aracı sağa çektim. Yaklaşık beş dakika rölantide çalıştıktan sonra motor suyu seviyesi 90 derece olan normal seviyesine geri döndü. Yola devam edip 30km kadar yol yaptım. Buna kepekli yokuşu dahil. Hiç sorun çıkarmadı. Ertesi gün aracı çalıştırdım. 40 km yol yaptım yine sorun yoktu. Fakat araba 2 gün kapalı garaj da yattıktan sonra çalıştırdım. Yine Yenimahalle den çıkıp Aşti ye vardığımda hararetin yükselmeye başladığını görüp sağa çektim. Rölantide beş dakika kadar çalıştıktan sonra normale döndü. Aynı olay bugün de başıma geldi. Bugün kü olay yaşanmadan önce araba 4 gün garajda yatmıştı. Hararet yükseldiğinde arabayı sağa çekip motor suyunun 90 a gelmesini bekledikten sonra hiç sıcaklık yüselmedi. Kaputu açıp motor suyuna baktığımda hiç eksilme yoktu. Bir haftadır kontrol ediyorum eksilme olmadı hiç. Sizce nedeni ne olabilir acaba bu durumun? Salı günü AND otomotiv servis randevum var. Öpmesinler bide durduk yere. Ayrıca garantiye girermi? Aracın garantisi Nisan da bitti. Serviste nasıl bir yol izlemeliyim?

hocam son durum nedir?

Çevrimdışı asa767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da su eksiltiyordu. Efe'ye götürdüm. Garantisi bittiği ancak servis bakımları kendilerinde düzenli yapıldığı için iyi niyet garantisi kapsamında değerlendirebileceklerini söylediler. Devirdaim pompası değişti. Devirdaim pompası değişirken trigeri de değiştirdiler. Motor suyu kaçtığı için hasar görürmüş. Benden işçiliğin %20 kadarını aldılar. o da 150TL'nin altında bir meblağdı. Parça ve işçilik 1400 civarı tutuyormuş normalde. İşlem yapıldığında araç 57000'deydi.

Çevrimdışı maguaturk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle geç yazdığım için kusura bakmayın iş nedeni ile sehir ve ülke dışına çıkmam gerekti. Sorun Devir daim pompasından kaynaklanıyormuş. 2013 ve 2014 lerin kronik sorunuymuş. Teşekkürler yardımlarınız için.

Çevrimdışı Meda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün bende hararetin 125 çıktığını gördüm. Servisi aradım skoda ların hararet yapmayacağını söyledi.hararet 125 te rolantide 5 dk bekledim 90 indi. Su eksiltme kaçırma gibi bir şey yoktu. Arabam 2014 tdi octavia
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017, 00:27:23 Gönderen: Meda »

Çevrimdışı hasanimben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Meda;610960
Bugün bende hararetin 125 çıktığını gördüm. Servisi aradım skoda ların hararet yapmayacağını söyledi.hararet 125 te rolantide 5 dk bekledim 90 indi. Su eksiltme kaçırma gibi bir şey yoktu. Arabam 2014 tdi octavia

Aynı sorunu bende yaşıyorum şu anda. 2014 Octavia benimki de. Bilgisayara bağlattığımda bir sorun göstermedi ama özellikle yokuşlarda yapıyor. Gösterge kırmızı çizgilere kadar yaklaşıyor ve motor aşırı ısındı  aracı durdurun uyarısı veriyor. 30-40 ile gaz vermeden gidiyorum normale dönüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hararet yükselince fanı sıcağa alınca içeri aşırı sıcak gelmiyorsa ya termostat açmıyordur ya da pompa suyu devri daim yapmıyordur. Radyatör fanının çalışıp çalışmadığını ve müşürüne de bakmak lazım. Sıcaktayken iç fanı açmak soğutma sisteminde bahsedilen sorunlar yoksa yükselen sıcaklığın düşmesine yardımcı olacaktır. Bütün bunlar yeterli su seviyesi varken bakılmalı. Aksi halde motor soğuyunca antifrizli su ilave edilmeli! Sıcak motorda aşırı basınca dikkat!!!