škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Otomatik Açılır Bagaj Kapağı Tamamdır

SAHLVCV · 90 · 14846

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yaylar koyu sari tek başlarına yeterli olmadi pulla destekleyince oluyor. Konuyu açan arkadaşın aldığı ürünle.ayni videoda kendisi çekmiş oradan baka bilirsiniz malzeme onun kullandigiyla  birebir ayni.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13602]Feyzun[/MENTION] sağolun hocam bilgilendirme için

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feyzun;606771
Yaylar koyu sari tek başlarına yeterli olmadi pulla destekleyince oluyor. Konuyu açan arkadaşın aldığı ürünle.ayni videoda kendisi çekmiş oradan baka bilirsiniz malzeme onun kullandigiyla  birebir ayni.

Video atabilirmisiniz açılış hızı aşırı hızlı ve güçlü değilse almayı düşünebilirim. beklemekdense alınır.

Ancak Ankaradayım.

Çevrimdışı ByNoKTa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biriniz Video cekse herkes faydalanma ne dersiniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ByNoKTa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;591470
Benim de arabayı aldığımda ilk yaptığım mod buydu,
ama taktıktan 1-2 ay sonra bagaj kilidi gitti...bagaj kilidini değiştirdim ama yaydan mı bozulduğuna emin olamadığım için yayları çıkarmadım,
şu an 1 senedir yeni kilitle  bagaj açma yayını kullanıyorum, şimdilik sorun yok.
 25-32 mavi press kalıp yayı...

Fabia2 için isteyen olursa elimde 1 çift var fazladan.
S.a yaylar hakkında rahatsız ettim halen elinizdeyse alabilirim

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, ben de bu forumdan görüp uyguladım. Buradaki bir kalıp yayı firmasında buldum. iç çap 10 mm x dış çap 20 mm x 51 mm de yükseklik. Hiç pul kullanmadım. Mavi renkli orta yük olarak geçiyor. Açılması güzel, fakat kapatırken biraz güç istiyor. Yakında yeşil renkli olanı hafif yük olan onu deneyeceğim ya da mavi olanın bir de 44 mm olanı onu deneyeceğim.  video linki
https://youtu.be/hB4K7RGTNIA

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608385
merhaba, ben de bu forumdan görüp uyguladım. Buradaki bir kalıp yayı firmasında buldum. iç çap 10 mm x dış çap 20 mm x 51 mm de yükseklik. Hiç pul kullanmadım. Mavi renkli orta yük olarak geçiyor. Açılması güzel, fakat kapatırken biraz güç istiyor. Yakında yeşil renkli olanı hafif yük olan onu deneyeceğim ya da mavi olanın bir de 44 mm olanı onu deneyeceğim.  video linki
https://youtu.be/hB4K7RGTNIA

Ürünün linki varmı ?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByNoKTa;607697
Arkadaşlar biriniz Video cekse herkes faydalanma ne dersiniz

Video var zaten ilk mesajda. Siz nasıl bir videodan bahsediyorsunuz. A'dan Z'ye nasıl monte edildiği ile ilgili video mu?

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu yayları 1 lira kar etmek için aliekspressten falan alıp haftalarca beklemenize gerek yok. http://www.guvenalshop.com.tr adresinde sayısız boy ve özellikte yay mevcut. Fiyatı da 4-5 lira falan.

Ben de alacağım ama renklerin özelliğini çözemedim henüz. Hangi rengi almam gerektiğini firmayı arayıp soracağım bir ara.

Ekleme: Firmayla görüştüm. Yeşil renk en yumuşak, mavi biraz daha sert, kırmızı biraz daha sert, sarı en sert yay oluyor. Firmaya otomatik bagaj sisyeminde kullanılmak üzere yay almak için çok talep geliyormuş. Geçmiş satıl yoğunluklarına baktı yetkili, ağırlıklı olarak mavi satmışlar.

Yeşil ve maviden ikişer tane sipariş ettim(4 yay + kargo = 35 TL)

Amortisörün nasıl söküldüğüne hiç bakmadım gerçi ama hallederiz herhalde.
Bir de bu uygulama uzun vadede amortisöre veya bagaja zarar verir mi sizce?
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2017, 12:18:25 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;608416
Ürünün linki varmı ?

Burada yük tarifleri ve ölçüleri mevcut. http://www.takpa.com/?page=kalipyaylari

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608432
Burada yük tarifleri ve ölçüleri mevcut. http://www.takpa.com/?page=kalipyaylari

Satın alıcaktım ondan dolayı sormuştum :) Bende renkleri çözemedim forumdakiler sarı ile yaptı siz mavi kullanmışsınız youtube da kırmızıda var sanırım boy ve iç-dış çap önemli olan.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2017, 13:30:29 Gönderen: SinirliSürücü »

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;608435
Satın alıcaktım ondan dolayı sormuştum :) O zaman bir soru soruyum diğer arkadaşlar pul kullanıp anca kalktığını söylemişti maviler güçlü olduğundan sanırım pulsuzda hızlı açılıyor ama kiliti zorluyormudur kapanınca ?

Ben bu verdiğim linkten aldım. Pula gerek kalmadı mavi için. Kapanırken biraz kuvvet gerekiyor.  İleride zarar verir mi? şimdiden birşey diyemem. Kilidi değilde sanki amortisör zarar görür gibi. Ama dediğim gibi bir de hafif yük olanını deneyeceğim.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;608435
Satın alıcaktım ondan dolayı sormuştum :) Bende renkleri çözemedim forumdakiler sarı ile yaptı siz mavi kullanmışsınız youtube da kırmızıda var sanırım boy ve iç-dış çap önemli olan.

Her rengin her boyutu vardır. Renkler yayın sertliğiyle alakalı.
Önceki mesajımda yazdığım gibi; yeşil en yumuşak, mavi biraz sert, kırmızı orta sertlik, sarı en sert.

Ben deneme amaçlı 2'şer tane yeşil ve mavi aldım. Sarı takanların bagajları biraz sert açılıyor gibi geldi bana. Salı günü montajı yapmış olurum sanırım. Sonucu yazarım buraya.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608437
Önceki mesajımda yazdığım gibi; yeşil en yumuşak, mavi biraz sert, kırmızı orta sertlik, sarı en sert.

Ben deneme amaçlı 2'şer tane yeşil ve mavi aldım. Sarı takanların bagajları biraz sert açılıyor gibi geldi bana. Salı günü montajı yapmış olurum sanırım. Sonucu yazarım buraya.

Tamamdır Erdem teşekkürler :ok:

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608437

:gut:Yeşilin bir yumuşağı varmış mor renk, verdiğim tabloda. Siz yeşilin sonucunu yazın kapatması falan iyiyse ben de yeşil ile değiştireyim. Maviyi kapatırken zorlamasının dışında sorun yok.