škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Otomatik Açılır Bagaj Kapağı Tamamdır

SAHLVCV · 90 · 15628

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608441
:gut:Yeşilin bir yumuşağı varmış mor renk, verdiğim tabloda. Siz yeşilin sonucunu yazın kapatması falan iyiyse ben de yeşil ile değiştireyim. Maviyi kapatırken zorlamasının dışında sorun yok.

Benim satın aldığım sitede yalnızca 4 renk vardı ama mor da çok yumuşak olur diye tahmin ediyorum. Deneyelim bakalım ne çıkar. Tek endişem uzun vadede amortisör veya bagaj kilidinin zarar görmesi. Umarım bir sıkıntı yaratmaz.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608442
Benim satın aldığım sitede yalnızca 4 renk vardı ama mor da çok yumuşak olur diye tahmin ediyorum. Deneyelim bakalım ne çıkar. Tek endişem uzun vadede amortisör veya bagaj kilidinin zarar görmesi. Umarım bir sıkıntı yaratmaz.

Mor olmaz arkadaşlar incecik kıvrımları kaldıramaz. kırmızı ve sarı çok gördüm ben uygulayanlarda. O 2 rengi deneyin bence önce

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;608453
Mor olmaz arkadaşlar incecik kıvrımları kaldıramaz. kırmızı ve sarı çok gördüm ben uygulayanlarda. O 2 rengi deneyin bence önce

Evet, genelde sarı kullanıyorlar ama sarı çok sert olduğu için bagajı çok hızlı itiyor. Açan kişinin yüzüne de çarpabilir diye düşündüm. Yeşil olur umarım, arabanın rengine de uyar hem. Siparişi verdim bir kere; bakalım ne olur.

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeşil tamamdır bence. Belki bir tane pul atılabilir. Maviye göre kapanması çok iyi hiç zorlamıyor. 10 kere denedim sadece bir kere açmadı.
https://youtu.be/IOvdamQx3hs

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608507
Yeşil tamamdır bence. Belki bir tane pul atılabilir. Maviye göre kapanması çok iyi hiç zorlamıyor. 10 kere denedim sadece bir kere açmadı.

Peki link verin ürünün bizde alalım. açılış hızı güzel.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608507

Ben de önce yeşili deneyecektim. Pazartesi ya da salı yaular gelir. Yeşil olursa mavileri isteyene gönderirim artık.

Bu arada sizin yayların uzunluğu 51 milim mi, 60 milim mi?
Bir de çelik yaylar amortisörü çizmesin diye plastik conta falan kullandınız mı?

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608510
Ben de önce yeşili deneyecektim. Pazartesi ya da salı yaular gelir. Yeşil olursa mavileri isteyene gönderirim artık.

Bu arada sizin yayların uzunluğu 51 milim mi, 60 milim mi?
Bir de çelik yaylar amortisörü çizmesin diye plastik conta falan kullandınız mı?

51 mm hocam. Conta kullanmadım ama dediğiniz gibi çizilmesin diye kullanılabilir.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbcn;608514
51 mm hocam. Conta kullanmadım ama dediğiniz gibi çizilmesin diye kullanılabilir.

Ben de contalısını deneyeyim o zaman. Sonucu yazarım. Hayırlı olsun.

Ekleme:
Amortisörü iki parçaya ayırmanın özel nir yolu var mı? Yoksa vida gibi sadece döndürerek ayrılaniliyor mu? Ayıtdkktan sonra içinden yay vs fırlama durumu olur mu? Dikkat etmem gereken bir nokta var mı?
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 19:00:55 Gönderen: Erdem T. »

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608515
Ben de contalısını deneyeyim o zaman. Sonucu yazarım. Hayırlı olsun.

Ekleme:
Amortisörü iki parçaya ayırmanın özel nir yolu var mı? Yoksa vida gibi sadece döndürerek ayrılaniliyor mu? Ayıtdkktan sonra içinden yay vs fırlama durumu olur mu? Dikkat etmem gereken bir nokta var mı?

Teşekkürler. Sadece döndürüyorsunuz. Benimki zor açıldı bu arada iki tane pense ile yaptım, çünkü kendi içinde dönüp duruyor amortisör mili. Bagajdan ayırmak için ise düz tornavida yardımı (kontrol kalemi) ile pimi çıkarıyorsunuz. O metal pim biraz sıkı sıkıya olduğu için biraz can yakabilir ona dikkat etmeniz gerekebilir.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15004]bbcn[/MENTION] Tamamdır. Dikkat edeceğim, teşekkürler.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten çok kolay bir işlemmiş. Yeşil yay ile uygulamayı yaptım arkadaşlar. Arabanın rengine de uydu :)

Dış çap: 20 mm
İç çap: 10 mm
Boy: 51 mm

Bu özelliklere sahip yeşil yay, tam olarak bizim araçlara uygun oluyor. (İç çapı biraz daha küçük olan yay kullanılabilir aslında, çok az boşluk kaldı ama bu şekilde de kullanışlı)

Yayları şu siteden güvenle satın alabilirsiniz. Aynı gün kargoya veriyorlar:
http://www.guvenalshop.com.tr/Mekanik-Kalip-Yaylari-Yesil-Yay-20-51-Yesil-Yay,PR-2089.html

Bu da videosu:
https://youtu.be/mGQYku6poXQ
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2017, 12:00:03 Gönderen: Erdem T. »

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608651
Gerçekten çok kolay bir işlemmiş. Yeşil yay ile uygulamayı yaptım arkadaşlar. Arabanın rengine de uydu :)

Dış çap: 20 mm
İç çap: 10 mm
Boy: 51 mm

Bu özelliklere sahip yeşil yay, tam olarak bizim araçlara uygun oluyor. (İç çapı biraz daha küçük olan yay kullanılabilir aslında, çok az boşluk kaldı ama bu şekilde de kullanışlı)

Yayları şu siteden güvenle satın alabilirsiniz. Aynı gün kargoya veriyorlar:
http://www.guvenalshop.com.tr/Mekanik-Kalip-Yaylari-Yesil-Yay-20-51-Yesil-Yay,PR-2089.html

Çok güzel olmuş bende alıp siyaha boyamayı düşünüyorum hiç belli olmaması için. Pulda akıllıca olmuş 1 üste 1 altamı pul koydun ?

Sipariş verdim bakalım ne zaman gelicek.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;608657
Çok güzel olmuş bende alıp siyaha boyamayı düşünüyorum hiç belli olmaması için. Pulda akıllıca olmuş 1 üste 1 altamı pul koydun ?

Sipariş verdim bakalım ne zaman gelicek.

Evet, bir alta bir üste koydum. Pullar musluk contası(çelik pul değil) İnşaat malzemeleri satan bir yere yayla birlikte gidip karşılaştırarak aldım. Bagajda biraz yay sertliği var şimdi. Çok abartı bir şey değil ama pulsuz denesem nasıl olacağını da merak etmiyor değilim. Üşenmediğim bir zaman çıkartıp denerim artık :)

Siparişleri bugün kargoya verirler. Maksimum 2 güne kadar da eline ulaşır. Boya olarak tek kat sprey boya kullanmanı öneririm. Çünkü kalın bir boya tabakası, yaylar esneyip gevşedikçe sökülmeye başlar.

Çevrimdışı bbcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608664
Evet, bir alta bir üste koydum. Pullar musluk contası(çelik pul değil) İnşaat malzemeleri satan bir yere yayla birlikte gidip karşılaştırarak aldım. Bagajda biraz yay sertliği var şimdi. Çok abartı bir şey değil ama pulsuz denesem nasıl olacağını da merak etmiyor değilim. Üşenmediğim bir zaman çıkartıp denerim artık :)

Siparişleri bugün kargoya verirler. Maksimum 2 güne kadar da eline ulaşır. Boya olarak tek kat sprey boya kullanmanı öneririm. Çünkü kalın bir boya tabakası, yaylar esneyip gevşedikçe sökülmeye başlar.

:gut:Hayırlı olsun. Pulsuz denemeyin. Ben oldu demiştim daha önce fakat yay yumuşadı herhalde kuvveti yetmiyor bagaj bazen açıyor bazen açmıyor. Bende iki tane ekliyorum aynı contadan akşama bakacağım.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elimde iki tane mavi yay var. İsteyene ücretsiz(kargo alıcı ödemeli olacak şekilde) gönderebilirim.