škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ölümlü kaza ve sonrasında olacaklar hk. Yardım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Perşembe günü ailece manisadan nevsehire dönerken afyona 20 km kala İzmir Afyon yolu üzerinde önümüze traktör çıktı. Aracı babam kullanıyordu babam sağa kırdı direksiyonu ama. Traktorcu de o an gaza bastı ve traktorun arka büyük tekerleginden vurduk. Hizimiz 100 km idi sağdan gidiyorduk adam aniden yola çıkınca frene bile basmaya zamanı olmadı babamın. Çarpmasın siddetiyle traktorcu savrulmus adamla konuştuk iyim dedi ambulans ilk onu götürdü hastaneye. Adam sonradan öğrendik vefat etmiş. Tam kaza yaptığımız yerde bölge trafik de denetim yapıyordu olay onların da gözü önünde oldu. Arkadan gelen Yolcu dolu otobüs te traktör un romorkuna vuruyordu başka bi araba da bize.olayları onlarda yakından gördü ve sağolsunlar telefon numaralarını verdiler herhangi bi mahkemelik olayda şahit oluruz diye. Denetleme yapan trafik ekipleride %100 traktorcu hatalı diye Rapor tutmuşlar. Aracım kaskolu idi ve ben aracın bana en yakın olan konmar Konya Skoda yetkili servisine çekilmesini istedim.Şimdi araç orda ve bizden kaza raporlarini istiyorlar işlemleri baslatmak için ancak ölümlü kaza olduğu için polis raporları jandarmaya jandarmada savcılığa veriyor muş doğrudan bize vermiyorlar. Araçta konyada yatıyor.Bu arada kazaya karışan traktörcünün ehliyeti yok ve traktör de kendinin değil ayrıca traktörün de ne muayene ne sigorta ne ruhsatı hiçbir şey yok.trafik raporunu alamadığımız serviste geçen hergün de benim zararima kasko raporları almadan işlemleri baslatmayacagini ve talep ettiğim kiralık aracı vermeyeceğini söylüyor.kazada ailemde kötü yaralandı annemin ayağı kırıldı babamın kolunu cam kesti benim ayak alçıda kardeşim in kolu ezik. Facia gerçekten çok sağlam arabaymis buna acıda olsa şahit olduk. Ben aracın perte çıkarılması için yetkili servise gönderdim kasko şirketinin anlaşmalı olduğu özel servise göndermedim. Sizce bundan sonra nasıl bir süreç işler konuyla ilgili tecrübesi olanların cevap yazmalarını rica ederim. Iyi akşamlar

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
100 ile vurmamışsınız gibi. Sizin araçta kemerler takılı değil miydi?

Büyük ihtimal aracınız Pert olur ve hatalı diğer taraf raporda belirtildiği için size herhangi bir dava açılmaz. Açılsa da size göre olumsuz sonuçlanmaz.

Yaralanmalı kazalarda trafik polisi çağırmak mecburi. Ama polis oradaymış... Bence sıkıntı yok. Geçmiş olsun.

Зенфон

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Geçmiş olsun. Allah korusun kaza geldi mi kaçacak fırsat olmayabiliyor. Biz de fabia ile kaza yapmıştık önceki kasa ile o da gayet sağlamdı. Allah vefat eden kişiye de rahmet eylesin...

Çevrimdışı tugrul875

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah rahmet eylesin iki taraf içinde gerçekten çok üzgünüm fakat hızınızın 100 olduğunu düşünmüyorum çünkü 100 km hız ile kazada tank ile çarpsan daha fazla hasar olurdu ki çarptığınız araç ne kadar küçük olursa olsun sizden daha ağır yine de çok geçmiş olsun

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.Allahtan acil şifalar dilerim tekrarını yasamamaniz dileğimle

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hız tam 100 olarak ölçülmüş denetlemede ki polislerin bize dediği buydu

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı acaracar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Vefat eden kişiye de Allah rahmet eylesin. Zor bi durum her iki taraf için de.

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;591822
Allah rahmet eylesin iki taraf içinde gerçekten çok üzgünüm fakat hızınızın 100 olduğunu düşünmüyorum çünkü 100 km hız ile kazada tank ile çarpsan daha fazla hasar olurdu ki çarptığınız araç ne kadar küçük olursa olsun sizden daha ağır yine de çok geçmiş olsun
Polis önünden geçerken yüz olabilir ama çarpa esnasında muhakkak hız düşmüş olmalı refleks bile olsa frene basılmış. Frensiz yüz ile traktör tekerine çarpma kazasının sonucu böyle olmaz. Katlanan alüminyum ile yapılan euroncap testi 64 ile yapılıyor. Orda araç ne biçim dağılıyor.

Зенфон

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizlere çok büyük geçmiş olsun, ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok geçmiş olsun ölen içinde allah rahmet eylesin. Traktör kütle olarak ağır ve hacimli olabilir fakat full döküm malzeme olduğu için kırılgan. Gözlerimle gördüğüm kazada rano12 Toros traktörü ikiye bilerek resmen içinden geçmiştiki renoda fazla hasar yoktu ve maalesef oda ölümlü trafik kazası idi.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ölene rahmet diliyorum. Size de geçmiş olsun. Allah hepimizi en küçüğünden bile korusun.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,
100 km/h hız ile vurulduğu belli...benzerini ben de 15 sene önce Fabia 1 ile yapmıştım...Arabalar çok sağlam artık...

ölüm ve yaralanmalı kaza olduğu için, şikayetçi olunmasa ve kusursuz bile olsa babanız en az 1 ay hapis yatacak muhtemelen...

sonrasında siz aracın durumunu jandarma veya servis ile değil, kasko şirketiyle konuşmanız gerekiyor.
Zaten %100 pert sonucu çıkacak, size teklif edilecek rakamı piyasadaki emsalleri üzerinden karşılaştırma yaparak değerlendirme yapmanız ve pazarlık etmeniz gerekiyor.

traktör sigortasız, ruhsatsız bile olsa sahibiyle karşı karşıya gelme durumu olabilir, ölü yakınlarıyla ve traktör sahibiyle irtibatı koparmayıp, iyi ilişkiler kurmalısınız...

Çünkü trafik kaza raporunda kusurun, kimin lehine ne kadar çıkacağı şu an bilinmiyor.
Tekrar geçmiş olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun hocam Allah ölene rahmet size acil şifalar versin inşallah.
Arkadan frenleyerek tekere vurduğu için iki araçta giden araç traktörün tekerinin altına giriş traktörü kaldırıp atmış gibi duruyor araç %90 perte ayrılır hava yastıkları öne aldığı darbe bunu gösteriyor. Tekrardan çok geçmiş olsun umarım tez zamanda çözülür mevzu..