škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimanın Yanındaki İşaret Nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba klimayı açarken AC tuşuna basıyoruz ya onun yanında dairesel bir ok işareti var.Dün farkettim benim o işaret sürekli yanıyor.Basıp söndürüyorum yine yanıyor neden acaba.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;591815
Arkadaşlar merhaba klimayı açarken AC tuşuna basıyoruz ya onun yanında dairesel bir ok işareti var.Dün farkettim benim o işaret sürekli yanıyor.Basıp söndürüyorum yine yanıyor neden acaba.

Arkadaşım kalorifer motorun takılı kalıyor sökülüp takılması gerekiyor. Diğer konularda bulabilirsin youtubeda da videosu var nasıl giderilebildiginin. Araştırırsanız gerekli videolu açıklamaları bulabilirsiniz.

Kalorifer motoru torpidonun arkasındadır kalorifer motoru.
Bir de kalorifer emiş kapağını açan ufak bir motor daha var. Yarın ay dişli şeklinde o sıkışıyordur. Hafiften dokunun diğer tarafa doğru rahatlar. Yani min veya max da takılı kalmıştır.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 22:02:40 Gönderen: varadin »

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=pw90_bhQbTA

Burdan izleyip temizledim arkadaşlar ama torpidoyu takarken aydınlatmayı yakan yayı attırmışım son anda farkettim ışık sürekli yanıyordu.Tekrar söküp yayı gerdim çok uğraştırdı.Torpido aydınlatması için çok basit bir mekanizma bana sağlıklı gelmedi.Çünkü küçücük bir yay lambayı yakıyor bozulabilir akü boşalır daha kötüsü yangın bile çıkartabilir.Daha güvenli bir sistem beklerdim.

varadin kardeşimin söylediği gibi fan motorunun önündeki ayar motoru takılmış elle biraz kurcaladım düzeldi.Zaten bundan sonra onuda fazla kullanmam.