škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 1.4TSİ-Opel İnsignia

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;57212
Çok da büyük arge ve yatırama gerek olmasığı kanaatindeyim.:favo1:

Yeni yatırım yapmamak için Almanya'daki Audi A4 B7 üretim bandını söküp İspanya'ya Seat Exeo üretmek için taşıdıklarına göre, fazladan harcama yapacaklarını sanmıyorum:

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Exeo

The Exeo is a D-segment model which uses the Volkswagen Group B7 (PL46) platform, and is largely based on the "B7" generation Audi A4, with styling changes to the front and rear. It also incorporates interior trim from the A4 Cabriolet. To this purpose, the entire Audi B7 A4production and assembly lines from Ingolstadt were dismantled and sent to Volkswagen Group's related SEAT factory in Martorell, Spain.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;57237
Yeni yatırım yapmamak için Almanya'daki Audi A4 B7 üretim bandını söküp İspanya'ya Seat Exeo üretmek için taşıdıklarına göre, fazladan harcama yapacaklarını sanmıyorum:

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Exeo

The Exeo is a D-segment model which uses the Volkswagen Group B7 (PL46) platform, and is largely based on the "B7" generation Audi A4, with styling changes to the front and rear. It also incorporates interior trim from the A4 Cabriolet. To this purpose, the entire Audi B7 A4production and assembly lines from Ingolstadt were dismantled and sent to Volkswagen Group's related SEAT factory in Martorell, Spain.
İyi de Exeo üretmek için yeni üretim bandı kurmakla bir motorun duruşunu değiştirmek arasında malî anlamda tabii ki fark vardır. Ancak büyük sıkıntı vermemiş olsa gerek ki, aynı motoru Fabia' da enlemesine, Superb' de uzunlamasına kullanabilmişler.:wnk:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım bazı motolar iki türlü de yerleştirilebiliyor:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat#Passat_Mk5_.28B5.2FB5.5.2C_1996.E2.80.932005.2Fpresent:_SVW.29

The 1.8 litrepetrol engine in the Passat and Audi A4 has a lower oil capacity than transverse applications of the same engine (4.6 quarts in transverse, 4.3 quarts longitudinal), and may suffer from oil sludge problems as a result, if not changed at regular intervals with fully synthetic oils.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;57252
sanırım bazı motolar iki türlü de yerleştirilebiliyor:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat#Passat_Mk5_.28B5.2FB5.5.2C_1996.E2.80.932005.2Fpresent:_SVW.29

The 1.8 litrepetrol engine in the Passat and Audi A4 has a lower oil capacity than transverse applications of the same engine (4.6 quarts in transverse, 4.3 quarts longitudinal), and may suffer from oil sludge problems as a result, if not changed at regular intervals with fully synthetic oils.
Şanzımandır önemli olan. Şanzıman uyduktan sonra motor her türlü yerleştirilir.:wnk:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;57254
Şanzımandır önemli olan. Şanzıman uyduktan sonra motor her türlü yerleştirilir.:wnk:
şanzıman da uzunlamasına takılyormuş:

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Exeo#Powertrain

The gearboxes are of a transaxle type, and are also mounted longitudinally at the rear of the engine. The transmission of torque, through a six-speed manual gearbox to the roadwheels is only via the front wheels, and there is not a four-wheel drive offering which the Audi A4 utilised as an option in its 'trademark' quattro (four wheel drive system). There is though the multitroniccontinuously variable transmission (CVT), now with selectable 'six-speeds', available on front-wheel drive models equipped with the 2.0 TSI engine.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;57256
şanzıman da uzunlamasına takılyormuş...
Daha doğrusu aksların şanzımana paralel olup olmamasıyla ilgili o durum.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;57195
İyi de 1.9 TDI motor Fabia vRS' de enlemesine yerleştirilmişken, Superb I' de uzunlamasına yerleştirilmiştir. Farklı bir şanzıman uygulanarak motor her iki şekilde de yerleştirilebilir.

Alıntı yapılan: mayham85;57211
ama o yatırım ve arge gerekitirir :)

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;57212
Çok da büyük arge ve yatırama gerek olmasığı kanaatindeyim.:favo1:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;57254

1.6 MPI motorlu Exeo'da da 6 ileri yeni bir şanzıman var zaten. Yani özel bir uygulama söz konusu olmuş.

Ben de istenseydi uygulanırdı diye düşünüyorum. Ama gerek görülmemiş olabilir, gayet doğal.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;57381
1.6 MPI motorlu Exeo'da da 6 ileri yeni bir şanzıman var zaten. Yani özel bir uygulama söz konusu olmuş.

Ben de istenseydi uygulanırdı diye düşünüyorum. Ama gerek görülmemiş olabilir, gayet doğal.:ok:

Audi A4 B7'de zaten 1.6 MPI motor ve 6 ileri şanzıman varmış:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4#B7_.28Typ_8E.2F8H.2C_2005.E2.80.932008.29

Engine(s)petrol engines:
1.6 L I4,
1.8 L I4 20vT,
1.8 L I4 16v TFSI,
2.0 L I4 20v,
2.0 L I4 16v TSFI,
3.2 L V6 24v FSI;
diesel engines:
1.9 L I4 TDI,
2.0 L I4 TDI,
2.7 L V6 TDI,
3.0 L V6 TDITransmission(s)5 and 6-sp manual,
6-sp ZF 6HP tiptronic automatic,
7-sp multitronic CVT

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki aracıda test edip inciğini cinciğini bilen biri olarak 115 insignia değilde 180 olursa insignia derim.Yakıt konusunu takmıyorsanız tabi :) Birde arada 6-7 bin TL fark var.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen katılıyorum
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insignia  kullanmadım  ama   gaza  oturunca  torku   hissettiriyormuş  :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;61767
insignia kullanmadım ama gaza oturunca torku hissettiriyormuş :D
kaç devirde yapıyormuş onu da dedilermi :D

hani 3000 küsürden sonra veriyorsa gücü turboya ne gerek vardı atmosferikte o devirlerde verio zaten :D

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boşver gitmesi gerektiğinde gidiyormu ona bakmak lazım :kiki:

gaza  oturup  ne olacak acaba diye  arabayı  seyredeceksek  aman uzak  kalsın

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;61858
boşver gitmesi gerektiğinde gidiyormu ona bakmak lazım :kiki:

gaza oturup ne olacak acaba diye arabayı seyredeceksek aman uzak kalsın
ille gitsin denilirse güzel tabi. sonuçta iyi bir güç almış ona söz yok.

ama benm gibi 3000+ devirleri görmeyen ekonomi spec kişiler için vites yükseltince yığılıp kalan araba da bizden uzak kalsn :)

aynı gücü büyük turboyla alıp lag yaşamaktansa çift beslemeyi tercih ederim :)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende  lag yaşamayı  hiç  gitmemeye tercih ederim  :)

bu arada  çift besleme dediniz superb 1.4TSi  sadece turbo, bildiğinizi umuyorum.

dolayısı  ile  opel superb  karşılaştırmasında  seçilecek bir  çift besleme  seçeneği  yok :)