škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaz verince duyduğum ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar siz hiç fark ettiniz mi veya sizin aracınızda mevcut mu bilmiyorum ama. Sessiz bir ortamda sürerken veya camlar kapalı iken hız yapmadan aracı kullanırken, gaz verdiğimde eş zamanlı olarak torpido civarında bir konumdan ses geliyor.

Ses aslen tıkırtı değil, gıcırtı veya sürtme sesi de değil, Nasıl tarif ederim bilemiyorum ama anlayan arkadaşlar varsa, minik bir rolenin açıp kapama sesi gibi, ark  yaparcasına. Ya da LPG'li araçlarda enjektör sesi gibi bir ses. Açıkçası çok abartılı değil ama duyuyorum işte. Birine dinletsem muhtemelen duymaz.  Ama söylediğim üzere gaz vermeyle gelen bir ses, rolantide yok.

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Turbo sistemi ile ilgili acilan bir elektronik alet olabilir.1.2 tsi bendeki arac okuduktan sonra dikkat ettim ayni ses bendede var.haftaya 15.000 km. Bakimina gidecem kismetse servise soracam insallah unutmazsam.buradan yazarim size.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;592217
Turbo sistemi ile ilgili acilan bir elektronik alet olabilir.1.2 tsi bendeki arac okuduktan sonra dikkat ettim ayni ses bendede var.haftaya 15.000 km. Bakimina gidecem kismetse servise soracam insallah unutmazsam.buradan yazarim size.

bakım sonrası, ses ile ilgili bilgi aldığında bizleri de bilgilendirirsen çok mutlu olurum.

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhabalar dun itibari ile edirne algurlar otomotivde 15.000 km bakimini yaptirdim.Gaz verince gelen sesin turbo sisteminden oldugunu ve hic bir sıkıntı olmadigini belirttiler.Bilginiz olsun

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;593053
Tekrar merhabalar dun itibari ile edirne algurlar otomotivde 15.000 km bakimini yaptirdim.Gaz verince gelen sesin turbo sisteminden oldugunu ve hic bir sıkıntı olmadigini belirttiler.Bilginiz olsun

bilgilendirme için teşekkürler.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;593053

kaça yaptırdınız ilk bakımını? ve neler değişti ilk bakımda fatura resmini verebilirseniz sevinirim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dump valve nin sesi olabilir gaz kelebeginin hareket sesi olabilir bir cok elektronik parcanin sesi olabilir normaldir

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi