škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg li araçların lpg sine de ağır bakım gibi bir bakım varmış..

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün sakarya da iken motor arıza lambasını söndürmek için atiker servisine gittim. (bundan bir sene önce kadar yine yanmıştı aynı servise götürdüm gaz ayarı ve lambasını söndürmüşlerdi. 1 senedir de hiç yanmamıştı..) O sebepten aynı atiker servisine gittim gaz ayarını yaptılar lambayı söndürdüler. sonra usta dedi ki abi elimde lpg den dolayı oluşan kurum, bujilerde vs oluşan şeyler için elimde nanoteknoloji bir cihaz var dedi. hem lpg nin kalıntılarını temizliyor hemde lpg ni ayarlıyor vs dedi. bende şu katkı maddelerinden ise aman yapma dedim. yok abi zaten ben onları satmam da kullanmam da dedi. sonra bana cihazı gösterdi. Baya ısrarcı konuşunca imza karşılığı yaptırırım dedim. oda tamam hocam sıkıntı yok dedi. bi kağıt yazdık yapılan işlemden ötürü lpg de oluşabilecek her türlü arıza tarafımızdan karşılanacaktır diye.
Neyse hikaye kısmı bunlar
Önce cihazın bir ucunu egzos a bağladılar, sonra ekran da değerler filan çıkarken cihaz bir yandan o çıkan değerlere göre bir sıvı gibi birşey hazırlamaya başladı. sıvı hazırlanınca da o sıvıyı benzin deposundan ilave ettiler. 30 km boyunca benzinde kullanmamı söylediler. Bende kullandım. ama psikolojik değilse veya daha sonra bir zararı yoksa gerçekten araç değişti.. lamba da yanmadı tekrar vs.
Diyeceğim o ki tek korkum ilerde bi sıkıntı yaratır mı? internette biraz aradım ama yeni bi şey galiba o yüzden pek bilgiye ulaşamadım.
kullandıkları cihaz şu idi:
http://www.autokaynak.com/index.php?icerik=79&urun_id=105

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
*Araçtan sökülen tüm Benzinli Araç Enjektörlerinin , Ultrasonic Test ve Temizliğini yapar.Benzinli Enjektörlerin Nasıl Çalıştığını Test Eder ve Ultrasonic Banyoda Temizler.Rölantiden en üst devire kadar yakıt püskürtmesini, damla kontrolünü, püskürtme debilerini ve bobin testini gösterir.

Bende ilk defa karşılaştım şu an böyle bir makineyle ve yukaridaki işlemleri yapıyormuş dediklerine göre.  Eğer gerçekten yapıyorsa bunları güzel bir makineye benziyor ama depodan sıvı boşalttı dediniz enjektör temizleyici miydi acaba bilemedim.
Performans iyilesmesi var mi peki?

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle adamın dediğine göre sadece enjektor de değil  yakıtın geçtiği her yeri temizliyor dedi egzoz vs dahil dedi. Performans artışına gelince de 1.2 olduğu için çok ahım şahım bir performans artışı yok ama bulunduğum ilçede 2 ile çıktığım yokuşlarda 3. Viteste rahatça çıkıyor önceden de çıkıyordu ama bi titriyordu filan şimdi sıkıntı yok açıkçası

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anladim hocam.  Bende brc ye kontrole götüreceğim aracimi bakalim orada böyle bir cihaz var mi nedir ne degildir bakalım.

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen birde oraya sorun bakalım ne diyecekler inş ilerde zarar veren birşey değildir