škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Super B hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;592518
Bastimi kaybolsun diyorsaniz bu arac size gelmez. Benzinliyi de kafama takmam diyirsaniz ve gitsin istiyorsaniz ben olsam 2 el 3.20i alir keyfime bakarim.
Arkadaşta var ankara şehiriçi gaza dokunarak 7.5 yaktırıyor araba kaybolacaksa 11 litreyi de görüyor.

Ayrıca kasa değiştirecek bir araç çoğunda otomatik katlanır ayna bile yok :)

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslan besliyorsan yedigine bakmayacaksin dostum. Atac 176 bg o yok bu yok diye bakmamak lazim. Bos hali de luks deri koltuk zenon varsa iyidir. O aracin sundugu elektronik oyuncak degil surus keyfi sonucta.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yanından octavia geçerken el sallarsa üzülme, bence performansı octavia için yeterli superb için düşük..

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;592524
Aslan besliyorsan yedigine bakmayacaksin dostum. Atac 176 bg o yok bu yok diye bakmamak lazim. Bos hali de luks deri koltuk zenon varsa iyidir. O aracin sundugu elektronik oyuncak degil surus keyfi sonucta.
Donanım elbette kimine ihtiyaç kimine gereksiz olabilir ama bu söylediğim basit bir örnek daha bunun gibi çok şey var bildiğiniz gibi bu markalarda birçok şey opsiyonel

Yakıt ve performans konusunda hak veriyorum size gidiyorsa yakacak tabi :)
Ben şunun için dedim herkesin şartları farklı bizim araç yılda en az 25 bin kilometre yapacak. benzinli araç düşünmek bile imkansız mesela :)

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi 150 hp . ile 1.6 tdi ile yakıt farkı cok varmıdır diye düsünmekten uykum gelmiyor su anda . inanın tabuları yıkıp madem tsi benzinli almak geliyor. Yani benzini icmeyecegini bilsem max 7.5 yaksın gönülden kabulumdür. En azından gitmesinden asla süphe etmem.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi 150 bg in, 1.5 km gibi kisa bir mesafede, inişli çıkışlı yolda 5.5-6.0 arası yaktığını bile gördüm pek çok kez. Çok dur kalk trafik yoksa, sürekli yokuş yoksa, 200m sonra duracağınızı bile bile gaza basan bir yapınız yoksa memnun kalorsınız

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz 8 litre üstü ortalama görmedik 14000 kmdir. o da kışın oldu. yazın 7.3 litreleri gördük.
7.5 hayal bir rakam değil. klimam 4 mevsim devrededir.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;592438
Arkadaslar merhaba herkeze iyi forumlar .

İstanbulda bir bayiden 1.6 dizel prestige skoda super b almak üzereyim. 116500 fiyat verdiler. Bu aracın performansı tatminkarmıdir bilmiyorum. Aracı alırken test edecegim. Beyenmezsem 150 hp gücündeki benzinli modeline karar kilmak istiyorum ama bu defada benzini icermi diye düsünüyorum. Bu arada 2 aracta da dsg tercihim olacaktir . umarim dogru bir karar vermeme yardimci olur degerli yorumlarınızı esirgemezsiniz.
Saygı sevgilerimle

Cok pordon yılda ortalama 17 bin km yol yapıyorum

Öncelikle her şey gönlünüzce olsun.

1.6 TDI DSG Prestige Business Gri Sahibiyim. Aracımdan memnunum.

Bu konuda benim takıldığım başka hususlar var.
1- Bahsettiğiniz aracın liste fiyatı: 1.6 TDI DSG Prestige + 19" Jant: 126,900 TL + 1,600 TL = 128,500 TL
Size verilen fiyat 116,500 TL. 12,000 TL indirim demek, hem de telefonda, hem de İstanbul'da bir bayiden. (Yanlışım varsa düzeltin lütfen) Fiyat süper, kelepir bile denir.
Buradan şunu söylemek istiyorum. Ben Skoda'da Yeni Superb için böyle bir indirim hiç duymadım. Duyan başka arkadaş varsa söylesin.
Araçta her hangi bir sıkıntı olmadığından emin olun demek istiyorum. Ya da bir iletişim eksikliği kaynaklı yanlış anlama.

Eğer her şey doğru ve yolundaysa geçen sene burnundan kıl aldırmayan, bize kök söktüren Skoda bayileri çok değişmiş demektir. Aralık ayında (hem de yıl sonu indirimleri olduğu bir dönem) 121,500 liste fiyatı olan aracı 118,000 TL'ye almak için göbeğim çatladı. İstanbul'da hiç bir bayi vermedi, elimde kapora ile gittiğim bayiler 500 TL indirim yapmamak için kapıdan döndürdü beni. Gidip Kocaeli'den aldım.

Bu arada bahsettiğiniz araç 22.hafta güncellemelerinden önce üretildiği için böyle ucuz da olabilir. Şahsen bu güncellemelerin ekran dışında bir önemi de yok. Ekran da küçük oluversin.

Sözün özü o fiyata bu aracı veriyorlarsa kaçırmayın, hemen alın.

2- 19" Jant var demişsiniz. Bu jant görünüş olarak harika ancak bizim çok beğendiğimiz superb konforunu bir miktar törpülüyor olabilir. Hele de yollar bozuk ise. Bulunduğunuz şehirde (sanırım Erzincan) yollar nasıldır? İlaveten yakıt tüketimini birazcık arttıracaktır ve de balon yapma, zedelenme ihtimali olacaktır. Bunları lütfen dikkate alın. Kısa süre sonra 18" e geçmek için 4 Jant+ 4 lastik masrafı gerekebilir (en az 4,000 TL).

3- Tüketim ve performans konusunda arkadaşlar gerekeni söylemiş. Her şey sizin beklenti ve kullanımınıza bağlı. İstanbul şehiriçi kullanıyorum, eksiklik yaşamadım. Az yaksın diye dikkat etmem, şehiriçi ortalama tüketim 6.0 lt/100 km. İstanbul-Bursa arası 4.4 lt/100 km ortalama gittiğim zamanlar oldu. Hatta çok kasıp, deneme amaçlı boş bir İstanbul gününde, soğuk motorla başlayıp, 3.8 lt ortalama ile 20 km kullanmışlığım bile var. Sport Modda motorun yettiği kadar basarsanız (sonuçta 1.6 dizel 120 beygir, fazla beklenti olmasın), ani dur kalk, şehiriçi 8 lt oluyor. Daha ötesi benim için yok.

TSI için ise çok sakin kullanırsanız yakıt tasarrufu olur. Bir Anadolu şehrinde (sanırım Mardin idi) 6.5 lt ortalama ile dolaşan vardı TSI ile. Ben yapamam. Bu motoru İstanbul şehiriçi ben kullansam 8.5 lt den aşağı düşmez. Hesap kitabı ona göre yapın derim.

Hayırlısı olsun.

Bu arada performans için söyleyeceğim bir şey vardı unutmuşum. İstanbul şehiriçi benim için gayet yeterli.
Ancak bir kere eksikliğini hissettim: 5 yapılı kişi (ortalama 90 kg) ile şehirlerarası rahat trafikte giderken ah keşke demişliğim oldu. Böyle bir durumda, yaz ve klima da açıktı, yokuşları 120 km/s üzeri gidemedim. Sol şerittekilere ayak uydurmakta zorlandım.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bahsettiğim araç 22.hafta güncellemelerinden önce üretildiği için böyle doğrdur. gönülden al dermisiniz ? 116.500 harfiyen doğru . istanbul avek bayii. kapora gönderdim

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;592560
bahsettiğim araç 22.hafta güncellemelerinden önce üretildiği için böyle doğrdur. gönülden al dermisiniz ? 116.500 harfiyen doğru . istanbul avek bayii. kapora gönderdim

Sorun yoksa hemen al, ben gönülden diyorum (19" lastiği bir daha hatırlatayım yalnız). 19" kullanan arkadaşlardan bu konuda yorum iste bence.

Hem de Avek'ten :) Normalde İstanbul'un en kıl bayisi. Burunlar beş karış havada. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi otomobilini satıyoruz modunda bir bayi. Alırsan al, almazsan müşteri kapıda fazla bekletme triplerinde bir bayi. Yok satıyoruz, araç yetişmiyor diyen bir bayi. Bu araçlarda liste fiyatından sadece %3 kar ediyoruz diye yemin eden bir bayi. 500 tl için 10 defa bayi müdürüne sorup olmuyor diyen bir bayi. Şok içindeyim.
Mümkünse kibirli burunlarını biraz daha sürtün :))))

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende aracımı Avekten aldım ve herhangi bir kibir görmedim, gayet ilgililerdi.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maystor;592578
Bende aracımı Avekten aldım ve herhangi bir kibir görmedim, gayet ilgililerdi.

Tavırlarındaki yanlışın farkına vardılar demek ki. Ne güzel. Müşteri olarak bu tür iyileşmelerden her daim memnun oluruz.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi abi günde en az 3 kere arıyorum hatta fazlası var . onca soru sordum asla ters bir yanıt almadım . yarın aksam erzincandan cıkıp istanbulda bir gece kalıp carsamba günü gerekli islemleri baslatacagım . umarım hosuma gider .

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer kısa mesafe kullanıyorsanız 2-3 km gibi soğuk motorda ısınmadan stop ediyorsanız böyle bir ortamda dizelde benzinlide fazla yakacaktır.Çok fazla trafik olmayan bir şehirde yaşıyorsunuz kışların soğuk olduğunu da düşünürsek ben şahsen benzinliyi tercih ederdim gidişi olsun sessizliği olsun dizelden her zaman daha iyi olacaktır..

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim günlük en az 50 km yolum temiz var .birinci gün bunu yapmasam ikinci gün fazlasıyla telafi ederim . hic acımam ve durmam . benim hakkım dizel be abiler anladım ben .