škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Prestige 1.6 TDI ile aranızdayım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;593816
Danışman olduğum için ordan biliyorum :) hem de yerden yere vurduğunuz Ankara bayilerinden birindeyim :D

Anladım dediğinizi ben kendi fikrim böyle düşünüyorum :D o firma'da müşteri memnuniyeti bence yok üstüne bakıp adam seçiyorlar arıyorsun soru soruyorsun cevap verirken bile telefonda isteksiz olduğunu gösteriyor hal ve hareketleri ile ve fiyat konusun'da ise Türkiye çapında pahalı bu forumda kaç tane adam gördüm Ankara'da yaşayıp ta İstanbul'dan alan biraz anlayışlarını değiştirmeleri lazım müşteri seçmemeleri lazım kıyafetle adam arıyorlar ben öyle gördüm oraya gittiğimde.

Çevrimdışı doganank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salihank;593818
Anladım dediğinizi ben kendi fikrim böyle düşünüyorum :D o firma'da müşteri memnuniyeti bence yok üstüne bakıp adam seçiyorlar arıyorsun soru soruyorsun cevap verirken bile telefonda isteksiz olduğunu gösteriyor hal ve hareketleri ile ve fiyat konusun'da ise Türkiye çapında pahalı bu forumda kaç tane adam gördüm Ankara'da yaşayıp ta İstanbul'dan alan biraz anlayışlarını değiştirmeleri lazım müşteri seçmemeleri lazım kıyafetle adam arıyorlar ben öyle gördüm oraya gittiğimde.

Kesinlikle sizi destekliyorum. geçen hafta bu bahsettiğiniz muameleyi AND otoda yaşattılar bize. biz kendimizi beyaz eşya almaya gitmişizde fiyat araştırması yapıyormuşuz gibi hissettik.

ordan çıkıp borusan'a gittik belki iki kat yoğunluk vardı ama en önemlisi insana saygı ve değerde vardı.

o sebeple AND değil THE END oldu benim için.

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: doganank;593832
Kesinlikle sizi destekliyorum. geçen hafta bu bahsettiğiniz muameleyi AND otoda yaşattılar bize. biz kendimizi beyaz eşya almaya gitmişizde fiyat araştırması yapıyormuşuz gibi hissettik.

ordan çıkıp borusan'a gittik belki iki kat yoğunluk vardı ama en önemlisi insana saygı ve değerde vardı.

Benim gibi yada sizin gibi daha çok böyle örnekler sadece orası için değil aynı durum doğuş çankaya için de geçerli passat sormaya gitmiştik aynı muamele ile karşılaştık ona kızıp etimesgut doğuşta ise yoğunluk olmasına rağmen kapıda karşılıyorlar çay kahve vb. ikramlarını sunuyorlar ve gayet ilgililer ve sorularıma içtenlikle cevap verdiler ve daha önemlisi bunu gördükten sonra o bayiden almayacaksan da araba alasın geliyor. En önemli şey dediğiniz gibi insana değer vermeleri lazım ilk kapıdan girdiğiniz vakit.:ok:

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Fabia Combi'yi beğendim. Çekya'da ve Slovakya'da yaşayan bir kaç arkadaşımda var. Hoşuma da gitti. Özellikli ve ucuz araba. Test sürüşlerini izledim. Yurtdışı forumlara da üyeyim. Gayet başarılı bir araç. Kararımı verdim.

Kalktık And Oto'ya gittik. Fabia için de test sürüşü randevusu aldık. Adamın test sürüşünde ağzından iki cümle çıktı. Taurusun oradan u çekelim, Eskişehir yolundan da dönelim. Araca dair tek kelime etmedi! Eşim bile yadırgadı. İnsan satacağı malı anlatmaz mı? Neyse ofise geldik. Adı bende kalsın, satış görevlisi satmamak için 10 takla attı. Abi Fabia Combi'yi ne yapacaksın Spaceback al. Bagaj çok farklı değil. Sen sipariş vereceksin araç geldiğinde zamlı olacak. Hem o araç gelmiyor. Tamam dedim çıktım Efe'ye gittim. Fabia Combi alacağım dedim. O araç Türkiye'de satılmıyor dediler. Ben satıldığını Yüncüler ve Avek'te olduğunu söyleyince bakalım Doğuş ile yazışalım olursa 40 bin TL kapora karşılığı getiririz dediler. Sizinle mi uğraşacağım dedim çıktım. 2 gün sonra Mesut Bey'e istediğim özellikleri yazdım. Hiç ikiletmedi sipariş formunu gönderdi. Sistemde gözüksün diye de 1,000 TL kapora istedi. Mesut Bey de Fabia Combi satmamış, ama ilgi alakası yeter. Aracı sorarken Yüncüler telefonumu aldı 2 defa aradılar. Ne yaptınız ne düşünüyorsunuz diye. Avek aynı şekilde. Her iki servise de teşekkür ederim. Yolum bir gün Tekirdağ'a düşerse mutlaka gideceğim Yüncüler'e. Çok sıcak kanlı insanlar.

Neyse bunu atlattık. Şirkette arkadaşım araba alacak. Yeni Civic ve Megane bakıyordu. Dedim Ki superb de güzeldir. Baktı çok hoşuna gitti. Öğlen yemek yer geçeriz dedik. Efe'ye gittik. Bir Allah'ın kulu da hoşgeldiniz niye geldiniz demedi. Baktık ilgilenen yok geldiğimiz gibi çıktık.

Ankara bayilerinde ciddi sıkıntı var. Tüm çalışanlar böyle değildir tabi ama yönetimsel sorun var herhalde. Kimle konuşsam yaka silkiyor :D
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2016, 20:56:54 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Efe'yle ilgili benim deneyimim de öyle. Biriyle gorusup masasina oturdugumuzda da ayniydi, zorla yapiyor gibilerdi.

And la iyiydi. İlk gittiğimizde bir ST epey yardimci oldu. Arabayı da o kişiden aldik sonra zaten.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: doganank;593832

Ne zaman oldu ? Satış danışmanınız kimdi ? Bu tarz konularla ilgili benimle iletişime geçebilirsiniz arkadaşlar. Çekinmeden şikayetlerinizi ve önerilerinizi söyleyebilirsiniz.

Bunu And' da mı Efe' de mi yaşadınız ? Bu arada fiyat konusu apayrı, müşteri memnuniyeti apayrı bir konu. Fiyat bayi tasarrufundadır. Bayi size düşük fiyat vermiyor diye o bayiyi eleştiremezsiniz. Ama müşteri memnuniyeti sağlanamıyorsa, gelen müşteriler memnun ayrılmıyorsa, işte o zaman sorun var demektir. Sonuna kadar eleştirmekte haklısınız.

Alıntı yapılan: alpers;593851
Efe'yle ilgili benim deneyimim de öyle. Biriyle gorusup masasina oturdugumuzda da ayniydi, zorla yapiyor gibilerdi.

And la iyiydi. İlk gittiğimizde bir ST epey yardimci oldu. Arabayı da o kişiden aldik sonra zaten.

Kimden aldınız aracı ?
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;593880
Bunu And' da mı Efe' de mi yaşadınız ? Bu arada fiyat konusu apayrı, müşteri memnuniyeti apayrı bir konu. Fiyat bayi tasarrufundadır. Bayi size düşük fiyat vermiyor diye o bayiyi eleştiremezsiniz. Ama müşteri memnuniyeti sağlanamıyorsa, gelen müşteriler memnun ayrılmıyorsa, işte o zaman sorun var demektir. Sonuna kadar eleştirmekte haklısınız.

Burda AND otomotiv yerin dibine sokmak değilde bundan sonraki müşterilere aynı durumda karşılaşmasınlar diye yazıyoruz ve gerekli yerlere gitsinki bundan sonra araç alıcak arkadaşlar aynı muameleyi yaşamasınlar diye yazdım yoksa benim bir garezim yok AND otomotiv hakkında Ben SuperB canlı görmek için oraya gittim 5'dkk dolaştım hafta sonu pazar günü idi yoğunluk felan yoktu araca bakmaya gittiğimde kimse ilgilenmedi en son oranın müdürü geldi yardımcı oldu kapıdan içeri giriyorsun kimse hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabiliriz hangi araca bakmıştınız gibi soru sormadı ve sonunda  müdür bey geldi yardımcı oldu ve ayrıca fiyat konusunda benim demek istediğim İstanbul olsun yada başka şehirlerden niye gidip ordan alıyım Ankara'da yaşıyorken yol masrafı olsun oraya git gel le uğraşmamış olurdum tabi her bayinin fiyat farklılığı olabilir katılıyorum kar marjı farklıdır ama en azından müşteri geldiğinde arabayı bir tanıt şu şu özellikleri var de ek özellik alırsanız şunlar var bunlarda fiyatları gibi açıklama yapmadan para konusuna girildi bayide bunu'da kimse olsa yanlış anlar... Önce müşteriye saygı sonra satış.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;593881
Kimden aldınız aracı ?

Oguzhan bey'den. Siparis oncesi, sirasi ve sonrasi epey ilgilenmisti.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salihank;593883
Burda AND otomotiv yerin dibine sokmak değilde bundan sonraki müşterilere aynı durumda karşılaşmasınlar diye yazıyoruz ve gerekli yerlere gitsinki bundan sonra araç alıcak arkadaşlar aynı muameleyi yaşamasınlar diye yazdım yoksa benim bir garezim yok AND otomotiv hakkında Ben SuperB canlı görmek için oraya gittim 5'dkk dolaştım hafta sonu pazar günü idi yoğunluk felan yoktu araca bakmaya gittiğimde kimse ilgilenmedi en son oranın müdürü geldi yardımcı oldu kapıdan içeri giriyorsun kimse hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabiliriz hangi araca bakmıştınız gibi soru sormadı ve sonunda  müdür bey geldi yardımcı oldu ve ayrıca fiyat konusunda benim demek istediğim İstanbul olsun yada başka şehirlerden niye gidip ordan alıyım Ankara'da yaşıyorken yol masrafı olsun oraya git gel le uğraşmamış olurdum tabi her bayinin fiyat farklılığı olabilir katılıyorum kar marjı farklıdır ama en azından müşteri geldiğinde arabayı bir tanıt şu şu özellikleri var de ek özellik alırsanız şunlar var bunlarda fiyatları gibi açıklama yapmadan para konusuna girildi bayide bunu'da kimse olsa yanlış anlar... Önce müşteriye saygı sonra satış.

Su yonden de bakmak gerekmez mi peki? Belki insanlar rahatça baksinlar, incelesinler diye de bazen oyle yapiyor olabilirler. Ben sahsen sürekli arkamda gezen birilerini de istemem. Ha, yardim istersiniz o farklı. Bir de ST lerin masalarinda birisi yokken de isleri olabiliyor. Danismadan yardim istersiniz sizi yonlendirirler, benim böyle yapip da yardim alamadigim olmadi.

Sizi alıntılayarak yazdim, konuyu sonradan okuyanlar neden bahsettigimi anlasin diye, yoksa ortaya konusuyorum.

Ama Efe deki olay bambaska. Farkli zamanlarda farklı kişilerden duydugum, v bizzat tanik olduğum yardim isteyince bile ilgilenmemek resmen bir yonetim eksikligi.

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;593891
Su yonden de bakmak gerekmez mi peki? Belki insanlar rahatça baksinlar, incelesinler diye de bazen oyle yapiyor olabilirler. Ben sahsen sürekli arkamda gezen birilerini de istemem. Ha, yardim istersiniz o farklı. Bir de ST lerin masalarinda birisi yokken de isleri olabiliyor. Danismadan yardim istersiniz sizi yonlendirirler, benim böyle yapip da yardim alamadigim olmadi.

Sizi alıntılayarak yazdim, konuyu sonradan okuyanlar neden bahsettigimi anlasin diye, yoksa ortaya konusuyorum.

Ama Efe deki olay bambaska. Farkli zamanlarda farklı kişilerden duydugum, v bizzat tanik olduğum yardim isteyince bile ilgilenmemek resmen bir yonetim eksikligi.

Ben bunu örnekledim zaten normalda bayiye gittikten sonra 1 kişi karşılar seni yönlendirir diğer mesajlarımıda okumadınız sanırsam ona istinaden yazdım ben tabi sizde haklısınız herkes yanında gezen birisini istemez ama beni karşılayan bir kişi olmadı yönlendirmesi lazım satış temsilcilerimiz bunlar sonuşta binek ve ticari araç temsilcileri farklı onu kastederek söylemiştim ben.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salihank;593894
Ben bunu örnekledim zaten normalda bayiye gittikten sonra 1 kişi karşılar seni yönlendirir diğer mesajlarımıda okumadınız sanırsam ona istinaden yazdım ben tabi sizde haklısınız herkes yanında gezen birisini istemez ama beni karşılayan bir kişi olmadı yönlendirmesi lazım satış temsilcilerimiz bunlar sonuşta binek ve ticari araç temsilcileri farklı onu kastederek söylemiştim ben.

Kacirmisim pardon. Zaten dedigim gibi ortaya yazdim.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salihank;593883
Burda AND otomotiv yerin dibine sokmak değilde bundan sonraki müşterilere aynı durumda karşılaşmasınlar diye yazıyoruz ve gerekli yerlere gitsinki bundan sonra araç alıcak arkadaşlar aynı muameleyi yaşamasınlar diye yazdım yoksa benim bir garezim yok AND otomotiv hakkında Ben SuperB canlı görmek için oraya gittim 5'dkk dolaştım hafta sonu pazar günü idi yoğunluk felan yoktu araca bakmaya gittiğimde kimse ilgilenmedi en son oranın müdürü geldi yardımcı oldu kapıdan içeri giriyorsun kimse hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabiliriz hangi araca bakmıştınız gibi soru sormadı ve sonunda müdür bey geldi yardımcı oldu ve ayrıca fiyat konusunda benim demek istediğim İstanbul olsun yada başka şehirlerden niye gidip ordan alıyım Ankara'da yaşıyorken yol masrafı olsun oraya git gel le uğraşmamış olurdum tabi her bayinin fiyat farklılığı olabilir katılıyorum kar marjı farklıdır ama en azından müşteri geldiğinde arabayı bir tanıt şu şu özellikleri var de ek özellik alırsanız şunlar var bunlarda fiyatları gibi açıklama yapmadan para konusuna girildi bayide bunu'da kimse olsa yanlış anlar... Önce müşteriye saygı sonra satış.

Pazar günleri karşılamada ki arkadaşlar olmuyor. Pazar günleri haricinde karşılamada ki arkadaşlarımız emin olun içeriye giren her müşteriyle ilgileniyor ve satış danışmanlarına yönlendiriyor. Bazı müşterilerde hiç istemiyorlar mesela. Ama pazar günü zaten 4 satış danışmanı oluyor ve muhtemelen siz geldiğinizde hepsinin müşterisi vardır masasında. Yoksa mümkün değil, sizinle birisi mutlaka ilgilenirdi. Ayrıca, insanları sık boğaz etmekte hoş değil. Bazen fazla ilgide ters tepebiliyor. Son cümlenizi biz zaten uyguluyoruz. Bu nedenle müşteri memnuniyeti puanı en yüksek bayilerden biriyiz. Kısacası sizin şanssızlığınız pazar gününe denk gelmeniz olmuş. Eğer tekrar bayiye uğrayabilirseniz, size bir kahve ikram edip telafi edelim. Hem tanışmış oluruz. Bir kahvenin kırk yıl hatırı var derler :)

Alıntı yapılan: alpers;593889
Oguzhan bey'den. Siparis oncesi, sirasi ve sonrasi epey ilgilenmisti.

Oğuzhan Bey, kardeşimden farksızdır. İşini gerçekten çok iyi yapan, araçlar hakkında bilgisi olan, ilgili, güleryüzlü ve samimidir. Bence bayimiz onun gibi bir danışmana sahip olduğu için şanslı :) Vw' de de kendisiyle birlikte çalışmıştık.

Alıntı yapılan: Bilgic;593849
Fabia Combi'yi beğendim. Çekya'da ve Slovakya'da yaşayan bir kaç arkadaşımda var. Hoşuma da gitti. Özellikli ve ucuz araba. Test sürüşlerini izledim. Yurtdışı forumlara da üyeyim. Gayet başarılı bir araç. Kararımı verdim.

Kalktık And Oto'ya gittik. Fabia için de test sürüşü randevusu aldık. Adamın test sürüşünde ağzından iki cümle çıktı. Taurusun oradan u çekelim, Eskişehir yolundan da dönelim. Araca dair tek kelime etmedi! Eşim bile yadırgadı. İnsan satacağı malı anlatmaz mı? Neyse ofise geldik. Adı bende kalsın, satış görevlisi satmamak için 10 takla attı. Abi Fabia Combi'yi ne yapacaksın Spaceback al. Bagaj çok farklı değil. Sen sipariş vereceksin araç geldiğinde zamlı olacak. Hem o araç gelmiyor. Tamam dedim çıktım Efe'ye gittim. Fabia Combi alacağım dedim. O araç Türkiye'de satılmıyor dediler. Ben satıldığını Yüncüler ve Avek'te olduğunu söyleyince bakalım Doğuş ile yazışalım olursa 40 bin TL kapora karşılığı getiririz dediler. Sizinle mi uğraşacağım dedim çıktım. 2 gün sonra Mesut Bey'e istediğim özellikleri yazdım. Hiç ikiletmedi sipariş formunu gönderdi. Sistemde gözüksün diye de 1,000 TL kapora istedi. Mesut Bey de Fabia Combi satmamış, ama ilgi alakası yeter. Aracı sorarken Yüncüler telefonumu aldı 2 defa aradılar. Ne yaptınız ne düşünüyorsunuz diye. Avek aynı şekilde. Her iki servise de teşekkür ederim. Yolum bir gün Tekirdağ'a düşerse mutlaka gideceğim Yüncüler'e. Çok sıcak kanlı insanlar.

Neyse bunu atlattık. Şirkette arkadaşım araba alacak. Yeni Civic ve Megane bakıyordu. Dedim Ki superb de güzeldir. Baktı çok hoşuna gitti. Öğlen yemek yer geçeriz dedik. Efe'ye gittik. Bir Allah'ın kulu da hoşgeldiniz niye geldiniz demedi. Baktık ilgilenen yok geldiğimiz gibi çıktık.

Ankara bayilerinde ciddi sıkıntı var. Tüm çalışanlar böyle değildir tabi ama yönetimsel sorun var herhalde. Kimle konuşsam yaka silkiyor :D

Hocam satış temsilcisinin ismini bana özelden yazabilirsiniz. Gerçi şu saatten sonra yapacak bir şey yok ama en azından bunu arkadaşlarımızla konuşup, satışçı olmadığımızı, satış danışmanı olduğumuzu kendilerine bir kez daha hatırlatabiliriz :)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler, ben de aracımı benzer sebeplerden ankara'da yaşamama rağmen istanbuldan aldım. İnanç bey le de ender vasıtasıyla aracımı aldıktan sonra tanıştım. Eleştirilerinizin hepsine katılıyorum. Zira benzerlerini ben de yaşadım. Ama şu kadarını söyleyeyim inanç ı tanıdıktan sonra diyebileceğim tek şey; benim için "inanç bir yana skoda bir yana". Bir satış temsilcisi düşünün, burda "er meydanında" eleştirilerimizi tek başına göğüslemeye çalışıyor.fazla söze gerek yok, bu yeterli benim için.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2016, 03:36:31 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı And otomotivden aldım. Oraya gitme sebebim İnanç beydir. İlgi ve alakasından çok memnun kaldım. Şimdi bile ne zaman arasam ilgileniyor.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Markamıza gerçekten çok büyük ilgi var. Özellikle haftasonları başımızı kaşıyacak vaktimiz bile olmuyor. Buna rağmen, araçlarımızı görmeye gelen, bilgi almak isteyen müşterilerimizle yakından ilgilenmeye çalışıyoruz. Bayimizle ve benimle ilgili tüm şikayet ve memnuniyetlerinizi ister özelden, ister forum alanında çekinmeden paylaşmanızı rica ediyorum. Çünkü sizlerden gelen geri dönüşler sayesinde biz kendimizi geliştirebiliriz.