škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia almayı düşünüyorum yarım

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kolay gelsin istanbuldan aranıza katıldım aşağıdaki özelliklerde olan aracı almayı düşünüyorum bana verdikleri fiyat 46,500 sizce fiyat nasıl öneri tavsiye alabilirmiyim

1,2 TSI Manuel / 90 HP                                                   ambition
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2016, 14:27:29 Gönderen: yunusyilmaz »

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam. Ben de bugün foruma üye oldum. Epeydir takip ediyordum, ancak fırsat oldu. Öncelikle fiyat o donanım ve motor için oldukça yüksek. Hangi bayilere gittin bilmiyorum ama o paraya 1.2 TSI DSG 110 HP bile alabilirsin ! Kolay gelsin..

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok özürdilerim fiyat 46.500 yanlış yazmışım

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
46.500 iyi fiyat bence

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten 1.0 ambition liste fiyatı 45.200. 1.2 TSI için iyi gibi duruyor

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paspas ta iyi ben sadece park sensörü hediyesi almıştım aslında takarsınız herhalde diyince verdiler zorlama hediye.
Diğer bayilere de bir sorun fiyat hakkında. 1.0 ambition bana yterli geliyor 1.2 tsı daha tatlıdır..

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alırken dikkay etmem gereken veya önerdiğiniz bileyler varmıdır

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim çok bilgim yok ama değişik bayilere sorarak çok avantajlı hediyeli alımlar yapan üyeler gördüm burada. Önceki konulara bakabilirseniz iyi olur

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunusyilmaz;592874
Alırken dikkay etmem gereken veya önerdiğiniz bileyler varmıdır

Nadir olmakla beraber aracınız boyalı çıkabilir bir boyacı tanıdıgınız varsa boyaölçerini araç teslimine giderken yanınıza alınız. Bizzat benim başıma geldi 2011de. Sıfır km aracı liftten düşürmüşler tekrar boyayıp bize satmışlar. Aracı 3,5 sene kullandık hiç kaza yapmadık, en fazla 3 saatliğine vermişizdir emanet olarak birisine. Aracı satarken boya yok dedik bir götürdük expere sağ taraf komple ve kaput boyalı çıktı kalan yerler 80-85 mikron arası sağ taraf ve kaput 200-250 mikron arası çıktı. Bir hak da iddia edemedik 3,5 sene geçmiş neticede ne iddia edeceksinki ederinden 3 bin aza sattık. Aldığımız showroomu aradık Arada çarpmışsın boyatmışsın şimdi bizden para koparmaya çalışıyorsun demeye getirdiler(dua etsinler arada 1100 km mesafe vardı o andaben istanbuldaydım aracı hataydan almıştık) Exper kapı fitilini indirdi daha boya bantları duruyordu fitilin altında... Adamlar ton farkı olmasın diye kapı içlerini bile boyamışlar. Marka vermiyorum özellikle çünkü hemen hemen her markada olabilecek türde bir olay bu.. İnternette araştırın bolca karşılaşırsınız..Normalde aracın boyanmasıda sıkıntı olmaz ama malesef ülkemizde çok değer görüyor en büyük fiyat kırma kozu olarak. Adamın kapısına vuruyorlar kapı serviste orjinaliyle değiştiriliyor herhangi bir işlev kaybı olmuyor ama araç değer kaybediyor nedense. Bizim Türk insanının uyanıklığı... Aracı aldıktan sonra gram dert etmeyeceği şeyleri pazarlık konusu olduğunda gör birde.. arabanın kapısının değişmesini uçurumdan yuvarlanmasıyla eşdeğer tutarlar. Aracı kendi bindikten sonra satmaya çalışırken de dünyanın en temiz aracı, önemsiz 1-2 parça lokal boya var başkada birşeyi yok muhayyer derler. Kapının değiştiği ortaya çıkınca da önceki sahibi değiştirmiş ama tamamen orjinal servisinde takılmış dert edecek birşey yok ben önemsemedim siz de önemsemeyin derler. Allah onları aynı kendileri gibi insanlarla pazarlık ettirsin inşallah.. Neticede Allah var distribitör 3 bin tl kazandığını sanıyor değeri düşük aracı ayıpsız araç diye satarak ama cebinden 300 bin tl çıkar ruhu duymaz. Siz siz olun bu olayı es geçmeyin elcometer edinme şansınız yoksa aracı aldığınız anda sanaayiye bir boyacıya uğrayın vereceğiniz 30 tl civarına kontrol yapıyorlar. Boyalı çıkarsa anında geri götürürsünüz başına yıkarsınız o showroom u onların. Aklıma geldikçe sinir olurum hala

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;592922
Nadir olmakla beraber aracınız boyalı çıkabilir bir boyacı tanıdıgınız varsa boyaölçerini araç teslimine giderken yanınıza alınız. Bizzat benim başıma geldi 2011de. Sıfır km aracı liftten düşürmüşler tekrar boyayıp bize satmışlar. Aracı 3,5 sene kullandık hiç kaza yapmadık, en fazla 3 saatliğine vermişizdir emanet olarak birisine. Aracı satarken boya yok dedik bir götürdük expere sağ taraf komple ve kaput boyalı çıktı kalan yerler 80-85 mikron arası sağ taraf ve kaput 200-250 mikron arası çıktı. Bir hak da iddia edemedik 3,5 sene geçmiş neticede ne iddia edeceksinki ederinden 3 bin aza sattık. Aldığımız showroomu aradık Arada çarpmışsın boyatmışsın şimdi bizden para koparmaya çalışıyorsun demeye getirdiler(dua etsinler arada 1100 km mesafe vardı o andaben istanbuldaydım aracı hataydan almıştık) Exper kapı fitilini indirdi daha boya bantları duruyordu fitilin altında... Adamlar ton farkı olmasın diye kapı içlerini bile boyamışlar. Marka vermiyorum özellikle çünkü hemen hemen her markada olabilecek türde bir olay bu.. İnternette araştırın bolca karşılaşırsınız..Normalde aracın boyanmasıda sıkıntı olmaz ama malesef ülkemizde çok değer görüyor en büyük fiyat kırma kozu olarak. Adamın kapısına vuruyorlar kapı serviste orjinaliyle değiştiriliyor herhangi bir işlev kaybı olmuyor ama araç değer kaybediyor nedense. Bizim Türk insanının uyanıklığı... Aracı aldıktan sonra gram dert etmeyeceği şeyleri pazarlık konusu olduğunda gör birde.. arabanın kapısının değişmesini uçurumdan yuvarlanmasıyla eşdeğer tutarlar. Aracı kendi bindikten sonra satmaya çalışırken de dünyanın en temiz aracı, önemsiz 1-2 parça lokal boya var başkada birşeyi yok muhayyer derler. Kapının değiştiği ortaya çıkınca da önceki sahibi değiştirmiş ama tamamen orjinal servisinde takılmış dert edecek birşey yok ben önemsemedim siz de önemsemeyin derler. Allah onları aynı kendileri gibi insanlarla pazarlık ettirsin inşallah.. Neticede Allah var distribitör 3 bin tl kazandığını sanıyor değeri düşük aracı ayıpsız araç diye satarak ama cebinden 300 bin tl çıkar ruhu duymaz. Siz siz olun bu olayı es geçmeyin elcometer edinme şansınız yoksa aracı aldığınız anda sanaayiye bir boyacıya uğrayın vereceğiniz 30 tl civarına kontrol yapıyorlar. Boyalı çıkarsa anında geri götürürsünüz başına yıkarsınız o showroom u onların. Aklıma geldikçe sinir olurum hala

Hocam ben okurken sinir oldum Allah yine iyi sabır vermiş :) bu konu çok iyi oldu hocam dediğiniz gibi yapacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunusyilmaz;592924
Hocam ben okurken sinir oldum Allah yine iyi sabır vermiş :) bu konu çok iyi oldu hocam dediğiniz gibi yapacağım

Bir arkadaş fabia genel soru cevapta (en baştaki sabit başlıkta) en son sayfada araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmiş bakmanızda fayda var gayet açıklayıcı olmuş sonuçta birçoğumuzun araç alırken tek seferlik şansı oluyor. Ondan sonra hep satıp ustune 3-5 koymaya calısarak model yukseltmeye ugrasıyoruz. Para kolay kazanılmıyor bu ülkede elimizden geldiğince çakallardan sakınmaya çalışmamız lazım. Umarım hiç problemi ve hatası olmayan bir araç almış olursunuz. Şimdiden hayırlı olsun :)
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2016, 00:37:57 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;592927
Bir arkadaş fabia genel soru cevapta (en baştaki sabit başlıkta) en son sayfada araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmiş bakmanızda fayda var gayet açıklayıcı olmuş sonuçta birçoğumuzun araç alırken tek seferlik şansı oluyor. Ondan sonra hep satıp ustune 3-5 koymaya calısarak model yukseltmeye ugrasıyoruz. Para kolay kazanılmıyor bu ülkede elimizden geldiğince çakallardan sakınmaya çalışmamız lazım. Umarım hiç problemi ve hatası olmayan bir araç almış olursunuz. Şimdiden hayırlı olsun :)

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun,aracı eylül ayında almışlar sadece 1 tane kalmış onun dışında araçları yok şuan eylülde alınmış olması bir sıkıntı değildir dimi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunusyilmaz;592957
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun,aracı eylül ayında almışlar sadece 1 tane kalmış onun dışında araçları yok şuan eylülde alınmış olması bir sıkıntı değildir dimi

Aracın ne zaman distribitöre geldiğinin önemi yoktur onlar kotaya ulaşmak için alıp bekletiyorlar bazen aksi takdirde puanları ve kar marjları düşüyor. ama dediğim gibi kontrol ettirin mutlaka bir boyacıya götürün en azından motorda falan hata olursa yedek parçadan halledilir her türlü ama araç boyalıysa yeni çamurluk kaput da taksan yine boyalı olacak geri dönüşü olmayan bir kriter bu. Dediğim gibi bu olay nadir yaşanıyor ama bir gün sizi bulmayacağını nereden bileceksiniz ki sonuçta :)

Çevrimdışı endo35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba
Bende Engelli indirimi ile 1.2 TSİ 110 dsg almak istiyorum şuanki  fiyat 40000-41000 civarı çıkıyor önerirmisiniz 5 sene sonra satışını gerçekleştirebiliyorum çok zararım olur mu ?