škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.0 Ambition hakkından düşünce ve bilgi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Önümüzdeki günlerde Fabia 1.0 ambition almayı düşünüyorum. Uzun vadede kullanmayacağım. 1 sene kadar bu ufaklıkla idare etmem gerekicek. Aramızda kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Aldıktan sonra yapmak istediğim şeyleri yaptıkçada forumda paylaşırım inş. :)

Çevrimdışı desarc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat Ç.;593282
Arkadaşlar merhaba

Önümüzdeki günlerde Fabia 1.0 ambition almayı düşünüyorum. Uzun vadede kullanmayacağım. 1 sene kadar bu ufaklıkla idare etmem gerekicek. Aramızda kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Aldıktan sonra yapmak istediğim şeyleri yaptıkçada forumda paylaşırım inş. :)

Beklentiler onemli arabadan..

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba , planladığınız aracı 7 aydır kullanıyorum , km de 0.25 yakan  3 ve 4. vitesi hissedilir güçlü olan bir araç  , şehir içi ve dışı yakması değişmeyen ilginç bir araç :)

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç doluluk ve güvenlik olarak polo ve ıbıza dan cok daha iyi , gurubunda euro ncaptan özel ödül almıştır, sitesinde görebilirsiniz.

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur_644;593318
merhaba , planladığınız aracı 7 aydır kullanıyorum , km de 0.25 yakan  3 ve 4. vitesi hissedilir güçlü olan bir araç  , şehir içi ve dışı yakması değişmeyen ilginç bir araç :)

Yakıtın o kadar düşük olacağını hiç tahmin etmedim. Başka planlarım olduğu için idarelik olucak bu araç bu yüzden aynı değerleri bende yakalayabilirsem süper olur :)

Alıntı yapılan: onur_644;593319
araç doluluk ve güvenlik olarak polo ve ıbıza dan cok daha iyi , gurubunda euro ncaptan özel ödül almıştır, sitesinde görebilirsiniz.

Ödül kısmını bilmiyordum ama bana göre polo ve ibiza dan çok daha yakışıklı ayrıca :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında 37.500 tl ye almadığım ve şimdi pişman olduğum araçtır. Aracı full ş.içi tek kişi kullanıyorum birde buna lpg takıp bedava gezmek varken şimdi tsi ı garajda yatırıyorum. Tork fakiri olduğunu bilerek almanızı öneririm.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ankara şehir içi ortalamam 4 litre. Şehirler arası 4.8 :)   TSI araç alıp şehir içi 6.5 yaktı diye sevinenlere garip garip baktıran ahh yazıık dedirten bir araçtır :D. 2. Ve 3. Viteste tatmin eden 4. Vitesin ölü 5. Vitesinde 30 km ye de düşseniz vites değiştirmesemde olur dediğiniz bir araçtır. Dışardan B segmenti içerdende C segmenti olan yeni superbe bindiğinizde benimkinin genişlemiş hali diyeceğiniz bir araçtır.  Kısacası Bu fiyata alınacak en uygun araç. Tek derdim Tr Skoda bayilerinin kalitesizliği ve üslubu.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an durumum olsa hiç düşünmeden alacağım bir motor tipi...
Tork mork önemli değil, senede bir şehir dışına ya çıkarım, ya çıkmam...
boşa büyük motora gerek yok..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;593331
Şu an durumum olsa hiç düşünmeden alacağım bir motor tipi...
Tork mork önemli değil, senede bir şehir dışına ya çıkarım, ya çıkmam...
boşa büyük motora gerek yok..

Tam size göre o zaman.  2. Viteste tork beni gayet tatmin ediyor. Turbo olmadığı için arabanın sesi de güzel . Sırf 2. viteste fazla gaza basıp motor sesini duymak için fazla yakmasına göz yumuyorum :)

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ikinci ve 3 vites 3000-4000 aralığındaki ses gerçekten güzel oluyor :))

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı eşime almıştım ama az yakınca ben binmeye başladım  , şehir içi  dur kalk start stop aktif 0,25 kr. şehirler arası 90 - 110 km sabit hız 2 kişi + çocuk + bagaj 0.25 kr

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vw grup araçlarına bakınca 1.4 75 bg , 1.2 70 bg. ve en son çıkan 1.0 75 bg. motorla stabil git = az yak verilerine ulaşmış

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yorumlar için hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bende cep herkülü 1.0 fabia ile aranıza katılacağım. :)

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın sesi hakkaten güzel. Ankara içi için çok ideal araç. Parkı kolay ve kıvrak direksiyon var.

1-2. viteslerde çok seri 3 ve 4 ü hemen geçip 5 de gidiyorum ışıklar yoksa eskişehir yolu gibi yollarda.
Polo-ibiza ile hiç kıyaslama bu aracın ekstrası daha fazla.
1.0 motorun seside hoştur seversin kesin. Bakımı-yakıtı azdır diğerlerine göre.
Tek sorun cinnah-dikmen gibi aşırı yokuş yerdeyseniz mesela yakıtınız artar tork ve beygir çok dik yokuşlarda 1 kişi tamam iyi ama 3-4 kişi binince vitesi çekmen lazım 2 ye 3 e

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;594315
Aracın sesi hakkaten güzel. Ankara içi için çok ideal araç. Parkı kolay ve kıvrak direksiyon var.

1-2. viteslerde çok seri 3 ve 4 ü hemen geçip 5 de gidiyorum ışıklar yoksa eskişehir yolu gibi yollarda.
Polo-ibiza ile hiç kıyaslama bu aracın ekstrası daha fazla.
1.0 motorun seside hoştur seversin kesin. Bakımı-yakıtı azdır diğerlerine göre.
Tek sorun cinnah-dikmen gibi aşırı yokuş yerdeyseniz mesela yakıtınız artar tork ve beygir çok dik yokuşlarda 1 kişi tamam iyi ama 3-4 kişi binince vitesi çekmen lazım 2 ye 3 e
öyle yokuşlarda deviri 3 ün altına düşürmessen sıkıntı olmuyor ama sürekli tek biniyorsanız benim gibi 5 kişi doluşunca arabaya hissediyorsunuz aradaki farkı :)