škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Iç trimden gelen ses ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;617421
Sağ kapı tarafından gelen titreme sesi müziği yüksek sesli açtığımda da geliyor. Acaba hoparlörle ilgili bir ses olabilir mi bu? Hoparlörler bir süre sonra trim sesi yapabiliyormuş diye okudum.
Aynı sorun bnde de var. Wurth silikon sprey aldım bakalım deneyip göreceğiz
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2017, 17:51:38 Gönderen: Musti565 »

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de sol kapıdan rüzgar sesine benzer bir ses fark etmeye başladım. Sanki cam tam kapanmamış da 1 mm boşluktan ses yapıyormuş gibi hissettiriyor. Krom çıtalarda ve dış fitillerde rüzgar sesine neden olacak bir deformasyon gözüme çarpmadı. Bu ses bazen pürüzlü asfaltta çok yüksek olmayan hızlarda, bazen ise pürüzsüz asfaltta çok yüksek hızlarda oluşuyor. Tam olarak nereden geldiğini bulamıyorum.

Konsol çerçevesi zaten dişli asfaltta ve kalitesiz çift yönlü şehirlerarası yollarda çatır çutur ses yapıyor. Silikon sprey ile çözmeyi deneyeceğim bakalım.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oldukça amatörce çektiğim Würth Silikon sprey uygulama ve Belli aksesuar uygulamalarımı çektiğim videomu sizlerle paylaşmak isterim. Mevcut şartlarım, anlatım eksikliklerim ve amatörlüğüm için şimdiden özür dilerim, video çekmek konusunda oldukça başarısız bir insanımdır ama sizlere biraz olsun faydası olur diye yorumlarımla Würth Silikon sprey uygulamamı paylaşıyorum.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=J4iF6L1nfgA

Çevrimdışı atanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fazla yüksek sesli ve bass ile müzik dinlemek gerçekten trim yaparmı yoksa bu bir efsane mi?

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atanik;617717
Fazla yüksek sesli ve bass ile müzik dinlemek gerçekten trim yaparmı yoksa bu bir efsane mi?

2 sebeple yapar, kaliteli bir müzik sistemi trim sesi yapmaz ama kalitesiz bir bass ve tiz sahibi dusuk kalite muzik sistemi yapar. Kaliteli bir muzik sistemi ise bulundugu alandaki malzeme kalitesine ve malzeme yapisina bagli olarak kendinden kaynakli olmasa da askida tutan Kapi vs yapilardaki titresim kaynakli trim sesi gelmesi olasidir. Ama bu konuda tecrubeme dayali sunu soyleyim, skodanin kapi kalitesi hic fena degil malzeme iyi, Muzik sistemi bence bu sinifa gore gayet basarili. Surekli En yuksek bass ve tizde olmadigi surece ben hoparlorlerden kaybakli trim sesi gelecegini dusunmeyenlerdenim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atanik;617717

hoparlör yuvasıyla da alakalı biraz, kapı içerisindeki vidası ya da yapıştırıldıysa yapıştırıcısı bu kalitedeki araçlarda çok iyi olmayabiliyor. yüksek sesli müzik dinlerken de titreşimler sayesinde git gide gevşeyerek trim sesi oluşturabiliyor.

Çevrimdışı atanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;617730
2 sebeple yapar, kaliteli bir müzik sistemi trim sesi yapmaz ama kalitesiz bir bass ve tiz sahibi dusuk kalite muzik sistemi yapar. Kaliteli bir muzik sistemi ise bulundugu alandaki malzeme kalitesine ve malzeme yapisina bagli olarak kendinden kaynakli olmasa da askida tutan Kapi vs yapilardaki titresim kaynakli trim sesi gelmesi olasidir. Ama bu konuda tecrubeme dayali sunu soyleyim, skodanin kapi kalitesi hic fena degil malzeme iyi, Muzik sistemi bence bu sinifa gore gayet basarili. Surekli En yuksek bass ve tizde olmadigi surece ben hoparlorlerden kaybakli trim sesi gelecegini dusunmeyenlerdenim.
Biraz başa kıstım birazda arkaya verdim öyle dinliyorum. Bu ara bizim yollarda kazıldı bulunduğum yerde.ondan olabilir diye düşünüyorum. Ama inanın kızdırıyor

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;616038
@coxcomb nazar değdi diyorsunuz yani. Ben de camda bir sıkıntı yok ama sağ sütundan emniyet kemeri civarından ses geliyor. Forumda da bahsetmiştim ama kaynağını tam olarak bulamadım. İşin ilginci sürekli gelmiyor, arada sırada. Ben şunu anladım. Ne kadar kafaya takılırsa sorun o kadar büyüyor.

sağ ve sol sütunlardan ben de ses almaya başladım. hatta ilk okuduğumda anlamamıştım. oradan gelebilecek ses neyin nesi olabilir ki diye düşünmüştüm. iki gündür dikkat ediyorum bazan sağdan bazan soldan emniyet kemerlerinin oradaki direklerden şıkırtı şeklinde böyle çok değişik bir ses geliyor inceden.

çok garip...

kafaya takmayalım diyeceğim ancak fabia'nın en kötü yanı iç döşeme kalitesi galiba. onun dışında çok memnunun ancak 16.000 km devrildi, şuan içeriden farklı yerlerden çok sinir bozucu vızırtılar geliyor. sol sürücü fanının oradan ve pedalların sol üstündeki sigortanın oradan stabilize olmayan yolda bile gelen trim sesleri fena.

ne yapacağım bilmiyorum.

Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;617532
Oldukça amatörce çektiğim Würth Silikon sprey uygulama ve Belli aksesuar uygulamalarımı çektiğim videomu sizlerle paylaşmak isterim. Mevcut şartlarım, anlatım eksikliklerim ve amatörlüğüm için şimdiden özür dilerim, video çekmek konusunda oldukça başarısız bir insanımdır ama sizlere biraz olsun faydası olur diye yorumlarımla Würth Silikon sprey uygulamamı paylaşıyorum.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=J4iF6L1nfgA

videoyu kaldırmışsınız galiba. şöyle sorayım, bu spreyi sıktığınız zaman sprey doğal olarak geniş bir alana yayılır, damlar sıkınca vesaire... etrafını, artığını temizleseniz bile illa ki alakasız gitmemesi gereken yerlere filan da gidecektir. nasıl bir kimyasal bu? zararı olan bir şey mi sonrasında, yapışkanlık filan bir şey kalıyor mu?

sıkıntılı hissettiğimiz yerlere direk sıkıp sıkıp fazlasını mı alacağız yani? cahilliğimi bağışlayın... :confused::confused:

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;617895
videoyu kaldırmışsınız galiba. şöyle sorayım, bu spreyi sıktığınız zaman sprey doğal olarak geniş bir alana yayılır, damlar sıkınca vesaire... etrafını, artığını temizleseniz bile illa ki alakasız gitmemesi gereken yerlere filan da gidecektir. nasıl bir kimyasal bu? zararı olan bir şey mi sonrasında, yapışkanlık filan bir şey kalıyor mu?

sıkıntılı hissettiğimiz yerlere direk sıkıp sıkıp fazlasını mı alacağız yani? cahilliğimi bağışlayın... :confused::confused:

Valla kusurabakmayin videoyu youtube hesabimdan yanlişlikla sildim. Şöyle söyleyim, spreyle birlikte birtane de çubuk gönderiyorlar nozzle sprey yani daha dar yerlere sikabilmeniz icin, o nedenle sacma sapan yerlere gitme sansi yok çok iyi nişanlayabiliyorsunuz, sprey yapişkan degil sadece boyle sikılmış yuzeye dokundugunda boyle gacır gucur hissi veriyor. Siktigin yuzeye belli hizda uygulayip kaydiracagin icin akma ihtimali yok yani WD40 gibi bir kimyasal degil yag bazli degil. Silikon icerigi sayesinde biraz daha yogun oldugu icin siktigin yerde kaliyor. Olurda yanlislikla bir yere siktiysan peceteyle hafif sertce bastirip silersrn birsey kalmiyor, guzel tarafi plastik ve lastik aksamlara iyi tutunuyor, metal ve boyali yuzeylerden rahatca siliniyor.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;617893
sağ ve sol sütunlardan ben de ses almaya başladım. hatta ilk okuduğumda anlamamıştım. oradan gelebilecek ses neyin nesi olabilir ki diye düşünmüştüm. iki gündür dikkat ediyorum bazan sağdan bazan soldan emniyet kemerlerinin oradaki direklerden şıkırtı şeklinde böyle çok değişik bir ses geliyor inceden.

çok garip...

kafaya takmayalım diyeceğim ancak fabia'nın en kötü yanı iç döşeme kalitesi galiba. onun dışında çok memnunun ancak 16.000 km devrildi, şuan içeriden farklı yerlerden çok sinir bozucu vızırtılar geliyor. sol sürücü fanının oradan ve pedalların sol üstündeki sigortanın oradan stabilize olmayan yolda bile gelen trim sesleri fena.

ne yapacağım bilmiyorum.

Plastik malzeme sayısı ve detayı fazla olduğu için trim sesleri bu sınıf bir arabada olabiliyor. Kemer sütunu işini kendim müsait bir zamanda çözmeye çalışacağım. Sol sürücü tarafından gelen vızırtı bende yok henüz. Ama sol kapı tarafındaki göze bir şey (pet şişe, içecek kutusu vb.) koyduysanız ve de boşlukta duruyorsa sesin kaynağı o da olabilir. Başıma geldiği için fark etmiştim. Stabilize olmayan yollarda ses geliyor, doğru.Hele parke taşlı yollarda ses daha bir başka! Bu sesin kaynağı da titreşimler. Lastik basınçlarını mutlaka kontrol edin. Ben iki-üç haftada bir sürekli bakıyorum. Ön 31/32, arka 30 şeklinde ayarlıyorum. Gayet konforlu ve sessiz diyebilirim. Bunda Continental lastiklerin de payı var.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar youtube'da şöyle bir videoyla karşılaştım, bu bez bant bizim araçlarda da iş yapar mı acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=fxPn4jg41vs

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;617925
arkadaşlar youtube'da şöyle bir videoyla karşılaştım, bu bez bant bizim araçlarda da iş yapar mı acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=fxPn4jg41vs

Metal menteşe bağlanti noktalari ya da birbirlerine kilit mekanizmasi olan birleşim biktalari icin kullanilir (ömru maximum 1 ay) ama bizim fabia ic trim seslerinin bunlarla cok bi alakasi yok maalesef. Silikon sprey sayesinde bende sifir sikinti.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;617896
Valla kusurabakmayin videoyu youtube hesabimdan yanlişlikla sildim. Şöyle söyleyim, spreyle birlikte birtane de çubuk gönderiyorlar nozzle sprey yani daha dar yerlere sikabilmeniz icin, o nedenle sacma sapan yerlere gitme sansi yok çok iyi nişanlayabiliyorsunuz, sprey yapişkan degil sadece boyle sikılmış yuzeye dokundugunda boyle gacır gucur hissi veriyor. Siktigin yuzeye belli hizda uygulayip kaydiracagin icin akma ihtimali yok yani WD40 gibi bir kimyasal degil yag bazli degil. Silikon icerigi sayesinde biraz daha yogun oldugu icin siktigin yerde kaliyor. Olurda yanlislikla bir yere siktiysan peceteyle hafif sertce bastirip silersrn birsey kalmiyor, guzel tarafi plastik ve lastik aksamlara iyi tutunuyor, metal ve boyali yuzeylerden rahatca siliniyor.

bilgiler için teşekkür ederim. siparişi verdim. :)

internette araştırma yaparken kimisi ön göğüs kısma sıkmayın, çok güneş alıyor belki sıkıntı olur vesaire yazmış. bana çok saçma geldi. siz, o kısımlara da uyguladınız mı silikon spreyi?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;617963
bilgiler için teşekkür ederim. siparişi verdim. :)

internette araştırma yaparken kimisi ön göğüs kısma sıkmayın, çok güneş alıyor belki sıkıntı olur vesaire yazmış. bana çok saçma geldi. siz, o kısımlara da uyguladınız mı silikon spreyi?

Kapi fitilleri haric hicbir açik yere sikmayacan, güneş bir sorun degil ama acik alana siktigin sert plastik yerlerin trimlere bir etkisi yok sana da daydasi olmaz, fitillerin uzerinden gececen ama. Daha cok boyle plastik birlesim, baglanti, ic ice gecme yerlerine sikacan dostum.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
havalandırma menfezlerinin çerçevelerine elle bastırınca bile çatır çatır ediyor, silikonu buralara sürebilir miyim faydası olur mu?