škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Iç trimden gelen ses ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün ben de würth silikon sprey aldim kapi fitillerine, iç plastik birleşim yerlerine uyguladim ve sonuç çok iyi. Nerdeyse hiç ses kalmadi. Bakalim etkisi nekadar sürecek.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;619369
Dün ben de würth silikon sprey aldim kapi fitillerine, iç plastik birleşim yerlerine uyguladim ve sonuç çok iyi. Nerdeyse hiç ses kalmadi. Bakalim etkisi nekadar sürecek.

Kemiksiz 1.5 ay gider daha otesi icin saat çalisiyor bende suan:))

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;619380
Kemiksiz 1.5 ay gider daha otesi icin saat çalisiyor bende suan:))
Okadar gittikten sonra yeniden uygulamaya raziyim ben. 2 kutu aldim birinin ucte biri ancak gitti. Uygulamasi da 5 dakika zaten.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cam sesi sorununu servise gittiğimde (2 Ağustos ) ileteceğim . Usta, araca binip apaçi gibi kullandığını gördüm o yüzden pek içime sinmese de arabadan gelen tüm trim seslerini duymalarını isterim. Tabi o sırada araba sus pus olmazsa

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Würth silikon sprey uygulamamdan Tam 2 ay sonra Marmaris tatilimde aracı güneşe cok biraktim bayagi 40-45 derece guneste butun gun kaldi 6 gun boyunca. Golge yer yoktu maalesef. Bu nedenle donus yolunda orjinal kapi fitillerinden arka kapilardan cikcikleme duydum. Eve geldigimde arabayi yikattim guzelce. Sonra baktim ki kapi fitillerinin o yagimsi kaygan yapisi gitmiş. Demekki 2 ay miyadi varmis uygulamanin. Sonra 5dkda yeniledim silikon spreyi tum kapilara uyguladim tekrar simdi yine kesildi:) Yazi cikarir artikin

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada da 6,000 km'den sonra sağ taraftan ses gelmeye başladı. Sadece çukura girince oluyor. Silikon spreyi sıkacağım bakalım, düzelecek mi?

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;613506
trim sesleri için çözüm üretin varmı :D bende sesler çoğalmaya başladı
merhaba
tek çözümü var kafaya takmamak neresini yaparsak yapalım illaki baska yerlerinden trim sesi gelmeye devam edecek artık umursamıyorum yapacak bise yok

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;626752
merhaba
tek çözümü var kafaya takmamak neresini yaparsak yapalım illaki baska yerlerinden trim sesi gelmeye devam edecek artık umursamıyorum yapacak bise yok

Üstad nerden buldun o mesajı taaa kaç ay önce yazdıydım ben onu :D mesajı hortlatmışın resmen :D

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;620520
Benim arabada da 6,000 km'den sonra sağ taraftan ses gelmeye başladı. Sadece çukura girince oluyor. Silikon spreyi sıkacağım bakalım, düzelecek mi?

Benim sıkıntı da silikon spreyi ile çözüldü. Emniyet kemeri düzeneğinin iç tarafına sıktım. 2,500 km'dir bir sıkıntı yok, umarım olmaz da :D

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;626755
Üstad nerden buldun o mesajı taaa kaç ay önce yazdıydım ben onu :D mesajı hortlatmışın resmen :D
hoıcam arastırma yaparken mesajı gördüm yazdıkların hoşuma giti:)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sağ sol kapı kenarlarından gelen sesin kaynağını video ya çektim. buralara slikon sprey sıkarak geçici çözüm ürettik. haftaiçi servise gideceğim direksiyon değişimi için, buraları da göstereceğim bakalım ne diyecekler.

[YOUTUBEHD]y6CEoneP_cA&feature[/YOUTUBEHD]
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 16:08:22 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ilk fırsatta silikon spreyle girişiyorum [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün direksiyon değişimi için servise gitmiştim, kapı kenarından gelen sesi de gösterdim pazartesi gününe randevu verdiler, sökülecek kapı içi ve izolasyon yapacak usta.

Bu arada direksiyonu soyulan varsa garantiden ücretsiz değiştirsin :D

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuda dün bir şey keşfettim, özellikle araçları yıkamaya verdikten sonra vs. sol ya da sağ ön havalandırma panellerinden zırıltı benzeri bir ses geliyorsa eğer aşağıda anlattığım kısma bir göz atabilirsiniz.

havalandırma kanatlarını tutan allaha emanet bir dikey metal parça var, incecik. bu parça tüm kanatların aynı anda aynı yöne hareket etmesini sağlıyor ve havalandırma fırçayla temizleniyorsa eğer yerinden çıkması çok kolay. dün benim başıma geldi, sonra telefon ışığıyla incelediğimde o parçanın en üst kademesinin yerinden çıktığını gördüm ve ince uzun bir çubuk yardımıyla yerine oturttum. sonra zırıltı anında kesildi.

aynı sıkıntıyı yaşayan varsa o kısmı kontrol edebilir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi kaç foto yada video olaydı ne güzel olurdu.