škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Iç trimden gelen ses ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabia 3 aracimda seyir halinde yoldaki yatay işaretlerden beyaz kabartili uyari şeritlerini geçerken sol ön direk içi , sol ayna gibi yada o bölgeden  tikirti geliyor , böyle bir ses duyan varmı yada çözüm bulan

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur_644;593455
Arkadaşlar fabia 3 aracimda seyir halinde yoldaki yatay işaretlerden beyaz kabartili uyari şeritlerini geçerken sol ön direk içi , sol ayna gibi yada o bölgeden  tikirti geliyor , böyle bir ses duyan varmı yada çözüm bulan

Sol ön motor kasnagı ve sağ yan emniyet kemeri içi klasik fabia trim sesleridir. Cok takilmamaya çalisin, bi de eger gozluk koyma yerine iki gozluk koyarsaniz onlar da ses yapiyor ve bazen insani sasirtiyor baska yerden geliyormus gibi oluyor bunu deneyleyerek ogrenmek zorunda kaldim:)). Forumda bahsettiginiz konu ile ilgili başlik var lutfen oraya bakiniz bircok arkadas ayni seyden sikayetci ve bazilar sorunu servisle çozmuş durumda.

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tesekkürler , bende servisten randevu alıyorum , ön camdaki şase numarasının olduğu yerden geliyor

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bunu bir sürü konuda tartıştık. Kronik bir ses o konulara bir göz atın derim

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaputu açın ön camın ön kısmına denk gelen sağ ve sol kısımdaki kaputu tutan menteşelere vd40 sıkın tekrar deneyin aynı olay benim fabia 1 de vardı büyük ihtimal ses kesilecektir.

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
anlıyorum ama motor bölümünden değil camın iç kısmına vida düşmüşte sanki plastik konsolun içine tırt tırt yapıyor , hoparlör vidası düşer de ses yaparya onun gibi

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur_644;593598
anlıyorum ama motor bölümünden değil camın iç kısmına vida düşmüşte sanki plastik konsolun içine tırt tırt yapıyor , hoparlör vidası düşer de ses yaparya onun gibi

Ses farklı bir yerden geliyor olabilir iddaa etmiyorum tabi ama bende sesi torpidonun içinden geliyor diye içerde çok aradım ama kaput menteşeleriymiş tıpkı içerden geliyor gibiydi ses aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim de merak ettiğim bir konu bu arkadaşlar. fabia 3'e sahip olup ta orasından burasından ses gelen, servise gittiği halde çözememiş bu sese katlanmak zorunda olan var mı içimizde? bugün vw bayiisine uğradım (isim vermiyorum). Ailemdeki başka bir birey için de polo bakıyoruz. kendi fabia siparişimi verdiğimden söz ettim sohbet esnasında. satıcı arkadaş ta fabialarda bir süre sonra trim sesi duymaya başlarsınız poloda bunu duyamazsınız gibi bir şey söyledi. neticede satıcıdır her an her şeyi söyleyebilir araç satabilmek için ancak yine de aklıma takıldı. özellikle 2015 te aracını almış ve aracı 25-30 bin kmlerde veya daha yüksek olan forumdaşlarım kendi araçlarındaki durumu yazabilirler mi acaba. sonuçta yollarımız da malumunuz mayın tarlası gibi...

Çevrimdışı dorland

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkasaşlar merhaba ben 3 ay önce 2016 fabıa 1.2 tsi 90 ps severek ve istiyerek aldım,aracım şuan 6.500 km de olmasına rağmen sağ iç direk emniyet kemeri bağlantısından had safada tıkır tıkır ses geliyor ve ben bu tür seslere uyuz olurum bunun çözümünü bilen var mı..diğer sıkıntım ise arcı aldığım günden beri şehir içindeki kasislerden çok sert olmayacak şekilde geçmeme rağmen lok lok diye ses alıyorum(bu araba sıfır be kardeşim:dede:)bu durumu servise gösterdim sorun göremedik dediler..bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..:mad:

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dorland;593756
Arkasaşlar merhaba ben 3 ay önce 2016 fabıa 1.2 tsi 90 ps severek ve istiyerek aldım,aracım şuan 6.500 km de olmasına rağmen sağ iç direk emniyet kemeri bağlantısından had safada tıkır tıkır ses geliyor ve ben bu tür seslere uyuz olurum bunun çözümünü bilen var mı..diğer sıkıntım ise arcı aldığım günden beri şehir içindeki kasislerden çok sert olmayacak şekilde geçmeme rağmen lok lok diye ses alıyorum(bu araba sıfır be kardeşim:dede:)bu durumu servise gösterdim sorun göremedik dediler..bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..:mad:

Bu lok lok sesi için bir kaç konu var güncel. Oraya bakın, sol motor takozundan geliyordu sanırım ses. Detayları yaşayanlar yazmış.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu lok lok ses herkeste oluyor sanırım benim araçtan ses gelmiyor galiba ama kıllandım şimdi acaba ben mi pek dikkat etmiyorum bu sese , bazen yollardaki hız kesicilere paldır küldür girdiğimde oldu ama öyle bir ses duymadım. Tekrar deneyeceğim tekrardan var mı ses bakalım.

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
trim sesi bulundu arkadaslar , ön sol direk platiği ile konsol sol on ucu birbirine değince titresimde ses yapıyormus , arasına slikon sprey sıktık ve ses kesildi.

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç trim sesinden ve lokurtudan geçilmiyor özellikle soğuk havalarda süspansiyonmu dersiniz kapı döşemesimi torpidomu kemer iç kısmımı varda var birde mekanik kronik sıkıntıları cabası araç 19000 de bu arada 2015 ben soğudum üstad bu arabadan grande punyo için anlaşmışken bunu gördüm aldım ama yazık oldu parama bende kesinlikle polo derim tectübe ile sabit 2 gömlek kalite farkı var

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motor şanzuman kulağına baktır benim araç 19000 kmde 2 defa değişim oldu