škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Iç trimden gelen ses ?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iç trimden gelen bir ses kaynağı da benden gelsin. Belki başına gelen vardır.

Stabilize yolda sol ön taraftan zırıltı şeklinde bir ses geliyordu. 15.000 km bakımında ustayla yaptığımız testte en soldaki havalandırma kanalından bu sesin geldiğini keşfettik. Bu havalandırma kanalı komple söküldüğündeyse ses gelmiyordu. Daha sonra parçaya bir miktar yağlama v.s. yapıldı ama ses daha da arttı.

Sonuç olarak bu parçanın yenisi siparişi verildi ve garanti kapsamında değişimi yapılacak. Benzer sesten rahatsız olan varsa aklında bulunsun.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2016, 21:13:43 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıda yazmıştım benim araçtan ses gelmiyor diye, Şimdi bende de başladı sağ kapının oralardan ses geliyor bazen. Bozuk yolda ön taraflardan da bir ses gelmeye başladı ama henüz tam keşfedemedim nereden geldiğini.

Hafta sonu aracı servise götürcem zaten yakıtı fazla yakıyor diye bu ses olayını da gösterelim bakalım ne diyecekler.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;600120
Yukarıda yazmıştım benim araçtan ses gelmiyor diye, Şimdi bende de başladı sağ kapının oralardan ses geliyor bazen. Bozuk yolda ön taraflardan da bir ses gelmeye başladı ama henüz tam keşfedemedim nereden geldiğini.

Hafta sonu aracı servise götürcem zaten yakıtı fazla yakıyor diye bu ses olayını da gösterelim bakalım ne diyecekler.

O ses bende de var pek önemsemedim ama şimdi sende de çıkınca kronik olabilir diye merak ettim. bakalım servis ne diyecek burda paylaşırsan sevinirim

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de ses var. Hafif Pütür asfaltta giderken orta havalandırma menfezlerinin hizasından gelen bir tikirti var. Sanki kablo bir yere çarpıyormuş gibi. Ayrıca gösterge panelinden de zır zir ses geliyor. Genelde, göğüste kullanılan parçalardan geliyor ses çat çat diye. Her güzelin bir kusuru varmış katlanacağız artık :)

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı alın manuel vites e 6000 devir kullanın bakın motor sesinden hiç bir trim sesi duyabiliyormusunuz :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trip sesi için şöyle bi ürün tavsiye etmişler deneme fırsatım olmadı ama alanlar bayağı memnunmuş. http://www.bauhaus.com.tr/mastercare-400-ml-silikon-spray

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bendede sol orta direkteki emniyet kemeri içinden ses gelmeye başladı ..çukur tümsek vs. Den geçerken

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Orta konsoldan özellikle tam gaza oturduğum zaman zırıltı sesini bende duyuyorum. Yalnız olmadığıma sevindim. :)

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat Ç.;606655
Orta konsoldan özellikle tam gaza oturduğum zaman zırıltı sesini bende duyuyorum. Yalnız olmadığıma sevindim. :)

Bu sıkıntı bende de var hocam ama cok soğuklarda arabanin içi ısınana kadar yapıyor ısınınca geçiyor

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trim sesleri için çözüm üretin varmı :D bende sesler çoğalmaya başladı

Çevrimdışı rokhdall

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;613506
trim sesleri için çözüm üretin varmı :D bende sesler çoğalmaya başladı

asagıdaki urunu alıp deneyecegim.

benimde sag arka kapı ile koltugun birlestigi yerden kanırtma sesi geliyor oralara falan surecegim artık.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murat Ç.;606655

Murat hocam sen 1.0 aracına Ecufast yaptırmışmıydın ? Ankarada birkaç yere sordum yapılmıyor onlara falan dediler yardımcı olabilirmisin?

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;613936
Murat hocam sen 1.0 aracına Ecufast yaptırmışmıydın ? Ankarada birkaç yere sordum yapılmıyor onlara falan dediler yardımcı olabilirmisin?

Dr.Ecu yaptırdım ben. İstanbul'da Özgün kendisi yaptı direk :)