škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Iç trimden gelen ses ?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gövdede hareketli heryere sıktım. Geçen çok kötü bir yola 70-80km hızla girmek zorunda kaldım dalmışım, bende kulak çok iyidir, torpidonun sağ üst kısmından tangırtılar çatırtılar geldi canım sıkıldı halbuki oraya da uygulamıştım havalandırmanın oraya. Nese parkettim eve gelince bir bakayım diye incelemeye başladım meğersem hanım gözlük kabını torpidoda unutmuş içinde gözlükle birlikte o tangırdamış:) sıkılan yerlerde yine sıfır sıkıntı. Şu konfora yemin ediyorum her haftasonu iner sıkarım ama gerek kalmıyor neredeyse 1 ay oldu işte tık demedı lastikler bile duruyor hala parlak parlak bu toz toprak içinde arabaya göre çok iyi:)

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl yapılır diye bir video daha yapıp paylaşır mısınız? Kafama göre yapmak istemedim. Geçenlerde video vardı izleyemeden silindi sanırım.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara da ciddi yağmur vardı. Sürücü camına şadırvan kurmuşlar gibi lıkır lıkır sesler geldi. Bu arabanın fitilleri olmamış tasarım mi işçilik mi bilemedim birşey var.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kolçaktan gelen ses bağlantı noktalarına silikon sprey sıkmama rağmen geçmedi.

muhtemelen sesin tek kaynağı kolçağın koltuğa sürtmesi. araya bez koyarak çözenler vardı ama başka bir çözüm düşünmek lazım sanki.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] bir de koltuk yüksekliğini hafif artırıp azaltın isterseniz. Sesi kesebilir. Kolçaktan kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Ben de ilk zamanlar hafif bir gıcırdama sesi geldi ama sonradan koltuğu tekrar ayarladım. Şu an 14500 km'de hiç ses gelmiyor. Belki çözebilirsiniz.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] hocam valla denedim, koltuğun her kombinasyonunu denedim hatta. alçaktayken daha az sürtündüğü için gıcırdama azalıyor ama kesilmiyor.

elimle zorlayıp koltuğu kolçaktan ayırınca ses falan gelmiyor ama, yani araya bir şey koyulsa düzelecek ama en sevmediğim şeylerden biri böyle görüntü kirliliği yaratan çözümler :(

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Havaların ısınmasıyla  parçaların genleserek veya zamanla  kendinden oturmasıyla (?)  bende sesler bir hayli kesildi. Bir de lastikler takır takır iken şimdi baya bir yumuşadı. Bu da galiba trim seslerini etkiliyor aracımda.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tekrar selam,

Haziran başında aracımla memlekete gittiğimde bozuk köy yollarında inanılmaz trim sesleri duymuştum. Araba adeta kendinden geçiyordu.

Sonra [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] 'in tavsiyesiyle silikon sprey sipariş ettim ve sadece kapı kilit noktalarına ve kemer çıkma noktasının iç kısmına uyguladım. Başka hiçbir yere uygulamadım.

Bugün yine memleket yollarındaydım ve daha önce duyduğum sesler adeta kaybolmuştu. Nasıl mutlu oldum anlatamam. :)

Aynı spreyi arkadaşın 2011 model Corolla aracında da kullandık ve sonuç orda da başarılıydı. Kapaklı bölmelerden gelen tıkırtı sesleri son buldu. Herkese tavsiyemdir.

Unutmadan [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] 'e de teşekkür etmemek olmaz :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] kardeşim uygulamanin başarili birşekilde sorunlarini çözmesine çok sevindim. Benim ilk uygulamamdan hala bir ses seda yok hicbir ses duymuyorum araçta 1 ayi geçti. Ama bu konuda bana fikri ilk aşılayan ve teşvik eden   [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] arkadaşima ayrica teşekkur ederim. Onun ortaya attigi fikri uyguladim ve çok yararini gördüm. Forum bu yüzden var:)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trim sesleri kesildiyse ne mutlu bize :D Bende de sesler muazzam kesildi şimdi şu kapı açıkken kapatınca camın sallanma olayına çözüm bulmaya çalışıyorum :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;619089
Trim sesleri kesildiyse ne mutlu bize :D Bende de sesler muazzam kesildi şimdi şu kapı açıkken kapatınca camın sallanma olayına çözüm bulmaya çalışıyorum :)

Hacımuti onu bulursan bize de yaz. Ön camlar lakur lukur sallanıyor yarısına kadar açık olduğunda. Ben cam filmi takarken çok esnettiklerinden süpheleniyorum. Ama arka camlarımda öyle bir problem yok onlarda da cam filmi var ve onlar açık oldugunda sallanmıyor. Sadece önler ve iğrenç bir kalitesizlik sesi çıkarıyor. Servise göstermeyi düşünüyordum ben de bakımda. Çaresini bulan arkadaşlar varsa lütfen yazsın

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabaya bütün o özellikleri koyabilmek için malzeme kalitesinden feci şekilde kısmışlar, bende şu an camlarda bir sallanma yok ama şöyle bir şey keşfettim.

camı sonuna kadar kapatınca yukardaki kirişe resmen çarpıyor. hiçbir lastik ya da yumuşak bir önleme maddesi yok. abimin golf'ünde cam o noktaya gelince plastik bir parçanın içine sıkışıyor ve orda kalıyor.

böyle ufak detaylar da trim seslerine yol açıyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;619095
Hacımuti onu bulursan bize de yaz. Ön camlar lakur lukur sallanıyor yarısına kadar açık olduğunda. Ben cam filmi takarken çok esnettiklerinden süpheleniyorum. Ama arka camlarımda öyle bir problem yok onlarda da cam filmi var ve onlar açık oldugunda sallanmıyor. Sadece önler ve iğrenç bir kalitesizlik sesi çıkarıyor. Servise göstermeyi düşünüyordum ben de bakımda. Çaresini bulan arkadaşlar varsa lütfen yazsın

Kapının iç tarafıdaki cam kenarına fitil koymamışlar orası boşluk olduğu için sallanıyor alixpress den aldığım z fitili oraya deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

İşin garip tarafı bu sorun octavia da da var Suberb de de var. Abimin superbe bindim geçen baktım sağına soluna aynı sorun ondada var. :o

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;619108
Kapının iç tarafıdaki cam kenarına fitil koymamışlar orası boşluk olduğu için sallanıyor alixpress den aldığım z fitili oraya deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

İşin garip tarafı bu sorun octavia da da var Suberb de de var. Abimin superbe bindim geçen baktım sağına soluna aynı sorun ondada var. :o

İlginç gerçekten Skoda gibi firma bunları atlamaması gerekiyor. Güvenlik le alakalı mı diye düşündüm geçen hani ordan rahat çıkalım vs gibi birşey mi diye.