škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Akaryakıt markasını kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 293 · 155565

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Mert;277847
Bizde FULL den alıyoruz.. Araba çekişten düşüyor ama ne yapalım ? Depoya su koyulmuyor ki ...

Fullu u bir arkadaşım tavsiye etti garanti kartı filan veriyorlar dedi,fakat herhangibir alışverişim olmadı.Çekiş konusunda başka problem yaşayanlar var mı merak ediyorum.

Tulgar

• Ziyaretçi
Şehirlerarası yolda,Total bulamazsam mecburen denk gelenden alırım.Şehir içinde hep aynı marka (Total)ve aynı istasyondan alırım.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Opet, yoksa Shell oda yoksa Total
Asla almayacağım marka ise Bp

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Shell ve PO başka kullanmam, performans konusunda da bir sıkıntısına şuana kadar denk gelmedim

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;277861
Doğrudur abi,bizim araba yakıt konusunda çok hassas aldığımız yakıttan dolayı çok arıza çıkıyo yol bilgisayarında,bilgisayara çok bağlattık. ama FULL den aldığımızdan beri arıza oluşmadı...

Ben Opet'ten de almam, Daha doğrusu Shell hariç hiçbiryerden almam. Her shell'den de almam. Direkt shell'in işlettiği istasyonlar var, genelde o noktalardan alırım.
Neden shell, çünkü daha önce modifiyeli Forester Turbo'ma ne zaman Opet'ten aldıysam, anında vuruntu yapmıştı. Ne zaman güvenilir shell istasyonundan katkılı yakıt alsam anında kendine geliyordu. Bir kerede PO'dan almıştım, o zamanda araç gene kendini safe mode'a çekmişti.
Yakıt özellikle turbo araçlarda çok önemli, kötü yakıttan motor kırmaya kadar gidenler var. Bende bir kaç kere köşesinden döndüm. Aracın kendini kısmasını nereden anlıyorsun dersen, Forester'da turbo basınç göstergesi vardı, araç kendini ksıtığında ideal basıncı göremiyorsun, vuruntu içinde ecu'dan ayarladığımız check engine ışığı yanıp yanıp sönüyordu.
Vuruntu için gerçi knock meter tavsiye ediliyor, ama buna gerek kalmadan da ecu'dan bir takım düzenlemeler yapılabiliyor.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Shellden allah uzak etsin.Bugüne kadar c-max'e sadece 3 litre shel benzin koydum ondada benzin filtresini tıkamış.Onuda depoda az kaldı opet'e kadar gidelim diye koyduk.Dışındaki her km için opet kullandım isteyenede fişleri var kanıtlarım.Ayrıca opet kullanmamın diğer nedeni ise garantisi.Ford'un belli müşterileri (onlardan biriyiz :D) için opetle yaptığı anlaşma çerçevesinde yakıt kaynaklı bir sorun olduğunda opet bunu üstleniyor ve sizi mağdur etmiyor.

Çevrimdışı UtkuG

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her zaman shell alıyorum ama ara sıra opetide düşünüyorum opetten alınca bir sorun çıktığı takdirde fordla anlaşması olduğu için kendisi masrafları karşılıyo shelli herzaman en iyisi bilirdim baya opetten alan varmış demekki:D

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: UtkuG;279168
Her zaman shell alıyorum ama ara sıra opetide düşünüyorum opetten alınca bir sorun çıktığı takdirde fordla anlaşması olduğu için kendisi masrafları karşılıyo shelli herzaman en iyisi bilirdim baya opetten alan varmış demekki:D

Aynen bende öyle bilirdim 5 sene civarı meriva aracımıza shell kullandık (benzin için) Sonrasında 1.3cdti astraya petrol ofisi ile başladık (dizel) fakat 5 aydır opet kullanıyoruz podan opete geçişde bi fark oldu araçda bayılmalar tepkisiz kalmalar büyük oranda azaldı :):)

Yaşasın OPET :ok:

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Köyde 12 yıldır fıçı içinde bekleyen traktörde kullandığımız Petrol Ofisinin mazotunu koydum arabaya,fulledim depoyu. Araba uçak uçak :D yağlı mazotmuş anneannem öyle dedi. araba az yaktı o mazotla. harbi mazot :ok:

06lkn66

• Ziyaretçi
opet kullanıyoruz olmadığı yerde eski firmamız olan shellden alıyoduk memlekette opet yok shellde de şansımıza tadilat vardı akpetten aldık pek içime sinmedi ama yozgat ankara arasında bi sorunla karşılaşmadım belki bi seferlik olduğundan öylede olmuş olabilir

Çevrimdışı UtkuG

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şuana kadar hep shell kullandık, opetin ford ile anlaşması olduğu için babam opet kullanalım demişti bırakmamıştım.Opete geçersek bir sorun olurmu?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: UtkuG;280049
Opete geçersek bir sorun olurmu?

Normalde olmaması lazım  :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: UtkuG;280049
Şuana kadar hep shell kullandık, opetin ford ile anlaşması olduğu için babam opet kullanalım demişti bırakmamıştım.Opete geçersek bir sorun olurmu?

shellden opete geçenlerdeniz bizde ilk 3 depoda yakıt göstergesi sapıtmıştı ama düzeldi kendiliğinden onun dışında bi fark bi sorun çıkmadı

Çevrimdışı UtkuG

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;280054
Normalde olmaması lazım  :)

Alıntı yapılan: 06lkn66;280055
shellden opete geçenlerdeniz bizde ilk 3 depoda yakıt göstergesi sapıtmıştı ama düzeldi kendiliğinden onun dışında bi fark bi sorun çıkmadı

Teşekkürler:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;277849
Full bedava yakıt verse gene almam.
nedenki yaw millet kuyruğa giriyor.ucuz etin yahnisi olayımı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ