škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ben de yeni Super B ile aranızdayım

ysf23 · 21 · 3957

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysf23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2006 corsa cdti, 2010 astra cdti, 2013 308 hdi+auto 6rden sonra 2016 1.6 TDI DSG prestige Super B ile ben de aranızdayım. Aracı bir istanbul bayisinden bu cumartesi aldım yaklaşık 1300 km yol yapıp çok şükür kazasız belasız Elazığa vardım.
Araç ort 5.3 lt yaktı. 110-120 km/h arası kullandım.

1517 km oldu
Eksik gördüğüm yönlerini paylaşmak istedim
1. Gözlük kabı yok
2. Kısa farlar yandığında ekranda hiç bir uyarı işaret vermiyor
3. Sol ön kapı bazen oturmuyor
4.kaputun önde sağda ve solda çamurlukla birleşim yeri bence işçilik kusuru gibi. Bir taşma durumu var
5.keske arka ortada şaft tüneli olmasaydı
6. Dikiz aynanın karartma başarısı yan aynalar kadar iyi değil
7. Ön orta konsolda tlf koyacak bir yer yok. Keşke küllük yerine tlf konulabilecek bir alternatif olsaydı (Opsiyon olarak alınıyor biliyorum)
8. Araçtan inince bazen anahtarsız olarak kapı koluna dokunmama rağmen kapılar kitlenmiyor kumanda ile kapamam gerekiyor
9. Alarm düğmesinin yerini buldum ama basıyorum ekranda vs hiç bir şey belirmiyor nasıl açılır kapanır bilemedim.
10. Start-stop devredeyken direksiyonun kitlenmesi saçma olmuş bence.
Şimdilik bu kadar lakin aracın artı+olumlu özelliklerini yazmaya kalksam bu sayfa yetmez bence :))
Bir kere çok sessiz özellikle motor sesini çok az duyuyorum.
Özellikle suspansiyonları o kadar güzel çalışıyor ki. Bunca zaman uzun yol yapıyordum böyle konforlu seyehat etmemistim.Yol tutuşu da harika bu konforlu suspansiyonlara rağmen. Malzeme kalitesi tatmin edici.
Şimdilik artıları çok ama çok önde. İlerde ne olur bilmiyorum. Xtrail ile super B arasında kalmıştım yine olsa super B alırdım:)
Herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim.

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı ugurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. + yönleri çok fazla araç seni mutlu ettiyse gerisi çok önemli değil.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: ysf23;593782
2006 corsa cdti, 2010 astra cdti, 2013 308 hdi+auto 6rden sonra 2016 1.6 TDI DSG prestige Super B ile ben de aranızdayım. Aracı bir istanbul bayisinden bu cumartesi aldım yaklaşık 1300 km yol yapıp çok şükür kazasız belasız Elazığa vardım.

1517 km oldu
1. Gözlük kabı yok
4.kaputun önde sağda ve solda çamurlukla birleşim yeri bence işçilik kusuru gibi. Bir taşma durumu var
7. Ön orta konsolda tlf koyacak bir yer yok. Keşke küllük yerine tlf konulabilecek bir alternatif olsaydı (Opsiyon olarak alınıyor biliyorum)
8. Araçtan inince bazen anahtarsız olarak kapı koluna dokunmama rağmen kapılar kitlenmiyor kumanda ile kapamam gerekiyor
9. Alarm düğmesinin yerini buldum ama basıyorum ekranda vs hiç bir şey belirmiyor nasıl açılır kapanır bilemedim.
Şimdilik bu kadar lakin aracın artı+olumlu özelliklerini yazmaya kalksam bu sayfa yetmez bence :))
Özellikle suspansiyonları o kadar güzel çalışıyor ki. Bunca zaman uzun yol yapıyordum böyle konforlu seyehat etmemistim.Yol tutuşu da harika bu konforlu suspansiyonlara rağmen. Malzeme kalitesi tatmin edici.
Şimdilik artıları çok ama çok önde. İlerde ne olur bilmiyorum. Xtrail ile super B arasında kalmıştım yine olsa super B alırdım:)

1 Gözlük kabı sunroof var diye törpülenmiş. Büyük olmayan gözlükler, sol klima üflecinin altındaki küçük bölmeye sığıyor.

2 Pek lazım olmuyor fakat gündüz far yanıyormu diye merak ediyor insan bazen...

3 Kendi aracımda bu sorun yok

5 Şaft tüneli hiç bir araçta olmamalı...

8 algılaması bence çok iyi, bende şimdiye kadar 1 ya da 2 kez açmadı.

10 direksiyonu çevirdiğinizde de araç çalışıyor start stop devredeyken bilginiz olsun..

Motor oldukça sessiz, hele ki önceki versiyonlara göre.

X Trail i bende test ettim. Resmen kamyon.

Sessizlik konusunda, yol sesi alıyor araç, olması gerekenden fazla alıyor fakat rüzgar sesi konusunda bence başarılı. Tiguan ve Passat'ta rüzgar sesi püfür püfür, aşırı rahatsız edici.

Aracınız hayırlı olsun

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ysf23;593782

1517 km oldu
1. Gözlük kabı yok

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız güle güle mutlulukla kullandırsın. Benim aracım 26 binde manuel vites.

İlk 2 - 3 bin km de pek sorun yaşamazsınız. Yalnız arada sırada yağı kontrol edin onu eksiltecek. Eksiltirse 1 litre ilave edilmesi lazım. Yakıtı şartlara göre km arttıkça düşecek.

1. Sunroof lu araçlarda gözlük kabı olmuyor. İlerleyen km lerde o sunroof un perdesi bozulacak. Tamiri çok kolay servis 20 dakikada yapıyor yapamazsa perde değişiyor. Ayrıca sunrooftan ufak tefek bazen de rahatsız edici sesler gelecek bunlara kafayı takmamaya çalışın. Araç sıcak ve soğuk ortama maruz kalınca genleşip büzüşüyor. Bunlar normaldir.

2. Uyarı işareti far açma anahtarının üstünde yanıyor. Bunun için çözüm yok.

3. Araç soğuk iklimde montajlandığı ve gemi ile geldiği için zamanla ısı değişiklikleri nedeniyle oluyor. Ayarlarıyla oynatmayın bir süre sonra düzelecek.

4. Bence şekliyle diğer araçlardan çok farklı. Rüzgar sürtünme katsayısı da oldukça başarılı diğer araçların gerisinde değil. Ön ızgarası tek parça halinde dikine konumlanmış tek marka skoda. Diğer markaların hepsi enine bir tek BMW dik. O da iki parça. Bu durum bu araca ayrı bir hava katıyor. Ayrıca minimum 18 inç jant olan superblere hangi cepheden bakarsanız bakın bence çok hoş ve çekici görünüyor.

5. Alt yapı 4 çeker sistemine uygun üretildiği için durum bu. 2 Çeker araçlara koymak istememe düşüncesi maliyeti çok arttırır.

6. Opel, Toyota, Peueot, Nissan, Renault, Subaru, Mazda, Ford ve Fiat gibi markalardan başarılı. Ayrıca her iki dış dikiz aynanın da kararma özelliği passat ın en üst donanımında yok.

7. Tüketiciyi telefon kutusu opsiyonunu aldırmaya zorluyorlar. Şimdilerde o opsiyon kablosuz şarz ile birlikte geliyor.

8. İlk başlarda bende de oldu. Zaman geçtikte onun tam noktasına hem siz alışıyorsunuz. Hem de araba sizin elinize alışıyor. Kapı kolu açma yeri için koruma filmi tavsiye ederim. 10 - 15 lira ya temin edip kendiniz yapıştırabilirsiniz. Aracı uzun süre kullanacaksanız. 2 - 3 yıl sonra tırnak yüzük vb. etkilerle orası çok fazla çiziliyor ve kötü görünüyor.

9. Alarm düğmesinin herhangi bir uyarısı yok. Benim gibi aracın içinde uyuyacaksanız anahtardan kapıları kilitlediğinizde o düğmeye basıp alarmı kapatın yoksa yaptığınız her harekette alarm çalıyor.

10. Arabaya binince ilk bastığım düğme kontak, ikincisi ise start stop u kapatmaktır. Ben kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Aracı benim gibi uzun süreli kullanacaksanız yani 3 4 yıl sonra satarım demiyorsanız start stop un turboya zararı var. İlk başlarda bir şey hissettirmez ama km arttıkça turbonuz zayıflar ve turbonuzun değişim km si yarı yarıya düşer.

Makam arabası olarak üretildiği (orta ve küçük ölçekli işletme patronları hedef alınarak, Audi A6 almayan müşteriyi kaçırmamak) için süspansiyonları çok fazla yumuşak. Aracı biraz kullanın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. En ufak bir bozuklukta bile amortisör yayı nerdeyse kapanacak kadar esniyor. Bu da biraz gürültülü çalışmasına neden oluyor.

Ayrıca aldığım her aracın içinde öğlen uykusuna yatıp uyuma fırsatım oldu. Bu aracın süspansiyonları o kadar yumuşak ki en ufak bir hareketimde aracın uzun süre beşik gibi sallandığını hissediyorum. Sizler de sessiz bir ortamda bunu deneyip hissedebilirsiniz.

Bu yumuşaklık arkada oturan patronun konforuna zeval gelmesin diye. Ama bizim yollarımızda iyi sonuç vermiyor.

Son olarak aracınız biraz asfalt seçecek. Güzel zeminde konforu size sonsuz derecede yaşatırken bozuk zeminlerde biraz narin kullanmanızı tavsiye ederim...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama o aşırı yumuşak süspansiyon arka koltukta oturanları yayık gibi sallıyor uzun yolda. yollarımızın yüzeyi çok düzgün olmadığından eğim bozukluklarını içeride uzun salınımlar olarak hissediyorsunuz.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: özdil;593821
Ama o aşırı yumuşak süspansiyon arka koltukta oturanları yayık gibi sallıyor uzun yolda. yollarımızın yüzeyi çok düzgün olmadığından eğim bozukluklarını içeride uzun salınımlar olarak hissediyorsunuz.

Özellikle de 160 km hızlarda salınımlar çok rahatsız ediyor

Çevrimdışı ysf23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız ve önerileriniz  için çok teşekkür ederim.
Suspansiyonlara ilgili benim tecrübem çok konforlu oldukları yönde fakat yüksek süratlere çıkmadım ve salınıma neden olabilecek bir sürüşüm henüz olmadı. Oldukça sakin kullanmaya çalışıyorum şimdilik.Bakalım ilerleyen süreçte neler göreceğiz.

Önceki aracımda panoramik sunroof vardı. Güneşlik perdesi oldukça kalındı hiç güneşi geçirmezdi ve 72.000 kmye kadar (aracı satana kadar) hiç ses cikarmamisti. Super B nin güneşliği çok ince. Ama bence güzel bir özellik.

Yps plastikten bagaj havuzu aldım oldukça başarılı bence.

Koltuklara kılıf almak istemiyorum ama bej renginde oldukları için erken kirlenmeye çok musaitler. Minder gibi veya başka bir çözümünüz var mıdır?

Son olarak orj tablet tutucu sonradan alan var mıdır?( şu arka koltuk konfor paketinde olan tablet tutucu)

Teşekkür eder iyi sürüşler dilerim.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2016, 21:51:29 Gönderen: ysf23 »

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ysf23;593856
Cevaplarınız ve önerileriniz  için çok teşekkür ederim.
Suspansiyonlara ilgili benim tecrübem çok konforlu oldukları yönde fakat yüksek süratlere çıkmadım ve salınıma neden olabilecek bir sürüşüm henüz olmadı. Oldukça sakin kullanmaya çalışıyorum şimdilik.Bakalım ilerleyen süreçte neler göreceğiz.

Önceki aracımda panoramik sunroof vardı. Güneşlik perdesi oldukça kalındı hiç güneşi geçirmezdi ve 72.000 kmye kadar (aracı satana kadar) hiç ses cikarmamisti. Super B nin güneşliği çok ince. Ama bence güzel bir özellik.

Yps plastikten bagaj havuzu aldım oldukça başarılı bence.

Koltuklara kılıf almak istemiyorum ama bej renginde oldukları için erken kirlenmeye çok musaitler. Minder gibi veya başka bir çözümünüz var mıdır?

Son olarak orj tablet tutucu sonradan alan var mıdır?( şu arka koltuk konfor paketinde olan tablet tutucu)

Teşekkür eder iyi sürüşler dilerim.

Bende İstanbul'dan aracı aldığımda 140 altına düşmedim cruise control ile 140, 160 , 180 :D devam dedik 8 senelik kango deneyiminden sonra bize sessiz geldi açıkcası virajlara vs. girişi gayet başarılı yol tutuşu. 61 Litre ile fulledim Ankara'ya geldiğimde yarım depo gitmişti 460 Km yakın gelmiştim tam hatırlamıyorum ama o civarlardaydı YPS plastikten bende sipariş vermiştim dün geldi aynen baya başarılı bagaj havuzu cuk diye oturdu bagaja.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kazasız belasız suruslerin olsun

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;593811

İlk 2 - 3 bin km de pek sorun yaşamazsınız. Yalnız arada sırada yağı kontrol edin onu eksiltecek. Eksiltirse 1 litre ilave edilmesi lazım. Yakıtı şartlara göre km arttıkça düşecek.

10. Arabaya binince ilk bastığım düğme kontak, ikincisi ise start stop u kapatmaktır. Ben kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Aracı benim gibi uzun süreli kullanacaksanız yani 3 4 yıl sonra satarım demiyorsanız start stop un turboya zararı var. İlk başlarda bir şey hissettirmez ama km arttıkça turbonuz zayıflar ve turbonuzun değişim km si yarı yarıya düşer.

..

Selamlar benim araç hiç yağ eksiltme göstermedi dizel manuel

bir diğeri start stopu neden kapadığınızı anlayamadım bu araç bunun için dizayn ediliyor ve ben 5 yıl mecburi binicem satamıcam  sizin tecrübeleriniz varsa bende artık start stopu kapattırıcam çünkü benim arabamı kardeşim ve babam da kullanıyor onlarında kapalı tutmasını tavsiye edicem

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de start stopu genelde kapatirim. İlk kontagi acar rdindan start stopu kapatirim.İşlevde bie sıkıntı var.Aslinda istendigi durumda devreye alinmasi gereken bir dugme iken istendigi zaman devre disi birakma üzerine kirulmuş mantigi. 50 sn bi ışık görürsem devreye aliyorum.Ama doğru yaptigimi iddia etmiyorum.Bilen arkadaşlar özellikle tecrübe ile fikir verecek olanlar yazabilir.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hemşom ,Allah kaza bela vermesin, gerisi teferruat.