škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi marka lastik kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 244 · 119122

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yazlıklar goodyear duragrip
kışlıklar petlas snowmaster :D

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bridgestone Turanza ER300 :ok:
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

efe_38

• Ziyaretçi
babam hep derki lastikte:goodyear,aküde:mutlu :ok: kamyon şöförlüğü falan yaptığından bilir :D ben kendimi bildim bileli arabalardaki lastikler hep goodyear'dı halada öyle.4 mevsim

Çevrimdışı shumenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Michelin Energy 4 mevsim lastikleri
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101 hp

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
petlasın yenı çıkan lastiklerini denedinizmi çok yumusak hiç ses yapmıyo michelin kullanan biri olarak söylüyorum

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Yazlık ContiPremiumContact2 (fabrikasyon) - 60bin olunca GoodYear EfficientGrip ile değiştireceğim
Kışlık GoodYear UltraGrip 7+

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dunloptan sonra michelinci olduk.dunlopla aasında daglar kadar fark var ses yönünden
elegance=ugurcnplt

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dunlop muhtemelen dünya tarihinin en mal lastiğidir şu çağda. Yıllardır bu forumlarda gezerim, herkes mi şikayet eder arkadaş, Emirkaan gitti kaydı parçaladı arabası pert oldu, neredeyse her kullanan anlamsız kaymalardan şikayetçi...

Ve son bomba, kuzenim 0 km aldıkları Toyota Corolla ile İstanbulda bağlantı yolunda kayıp bariyere burundan girmiş, temiz kullanıcıdır. Lastikler mi? Tabi ki Dunlop :D :D

Arabayı bende denedim Dunlopları ile. 5 sene/50.000 km lik Contilerimden farkı yok :++: :++: :++: :++:

(Memnun olanları tenzih ederim ama memnun olanda arabayı sırf yürümemek için kullanıyordur :lol:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Dunlop marka teniz topları vardır.:kiki: Toçudan tekerci olmuyor demek ki.:++:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;71543
Dunlop marka teniz topları vardır.:kiki: Toçudan tekerci olmuyor demek ki.:++:

şu an dunlop lastikçi ve topçu şirketler ayrı ve farklı sahipleri var :favo1:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dunlop_Tyres
Dunlop Tyres is a British company owned 75% by Goodyear Tire and Rubber Company and 25% by Sumitomo Rubber Industries, which sells Dunlop branded road tyres in succession to the Dunlop Rubber Company.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_Direct_International
Dunlop Sport is now owned in most of the world by the British-based company Sports Direct International
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: isikayhan;71551
şu an dunlop lastikçi ve topçu şirketler ayrı ve farklı sahipleri var :favo1:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dunlop_Tyres
Dunlop Tyres is a British company owned 75% by Goodyear Tire and Rubber Company and 25% by Sumitomo Rubber Industries, which sells Dunlop branded road tyres in succession to the Dunlop Rubber Company.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_Direct_International
Dunlop Sport is now owned in most of the world by the British-based company Sports Direct International
:bnn: Başlarda birmişler işte!:bnn:
:kiki:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KA®ANLIK;5663
Bende Yaklaşık 6000 km dir Nokian Kullanıyorum.
Bende SAĞLAM Lastik Ali Bey'den aldım lastiklerimi...

6000 Km.'lik yorumlara gelirsek;
gerçekten SESSİZ ve gerçekten hamuru çok kaliteli, viraj performansı ve ıslak zemin performansı su tahliyesi Muhteşem...
Su birikintilerine birkaç kez daldım, araba resmen yere basıyor, asfaltın dibini görüyor ve savrulmuyor. suda gemi gibi gitmiyorsunuz :)

Frene bastığım anda araba resmen kafasını yere yapıştırıyor ve manevra kabiliyeti süper.
Geçenlerde lastikler sayesinde bir kazadan kurtuldum diyebilirim.
Trafiğin aniden durmasıyla frene basmam ve mesafenin çok kısa olması nedeniyle kendimi bir yan şeride atmamda AZAMİ yardımı oldu lastiklerin :)

SOĞUKKEN bile gayet tatmin edici lastikler. Bir de ısınınca, tadından yenmiyor :)

Söz konusu lastik hangi model acaba ? H mi, V mi yoksa İ3 mü ?

Alıntı yapılan: hakanerdogan;71507
Dunlop muhtemelen dünya tarihinin en mal lastiğidir şu çağda. Yıllardır bu forumlarda gezerim, herkes mi şikayet eder arkadaş, Emirkaan gitti kaydı parçaladı arabası pert oldu, neredeyse her kullanan anlamsız kaymalardan şikayetçi...

Ve son bomba, kuzenim 0 km aldıkları Toyota Corolla ile İstanbulda bağlantı yolunda kayıp bariyere burundan girmiş, temiz kullanıcıdır. Lastikler mi? Tabi ki Dunlop :D :D

Arabayı bende denedim Dunlopları ile. 5 sene/50.000 km lik Contilerimden farkı yok :++: :++: :++: :++:

(Memnun olanları tenzih ederim ama memnun olanda arabayı sırf yürümemek için kullanıyordur :lol:)

Pek kesin konuşmamak lazım. Dunlop SP Sport Fastresponse modeli bir yaz lastikleri karşılaştırmasında bayağı başarılı sonuçlar sunmuş. Negatif özellik olarak konforun düşük olması ve yuvarlanma direncinin yüksek olması ortaya çıkmış. Fakat tutunma bakımından gayet başarılı görünüyor.

3 ihtimal var:

-Söz konusu başarısız örnekler SP Sport Fastresponse modeli olmayabilir. (düşük kaliteli alt modeller)

-SP Sport Fastresponse ise kötü durumda olabilir. (aşınma/eskime)

-SP Sport Fastresponse modeli zaman ilerlerdikçe çok ciddi performans kaybı yaşatan bir ürün olabilir. Yani testlerde elde edilen başarılı değerleri yeterince istikrarlı bir şekilde sürdüremiyor olabilir. (çabuk mu aşınıyor, çabuk mu sertleşiyor artık; bilemem)

=====================

Gene de tercih edeceğim bir lastik olacağını sanmıyorum. Açıkçası ben de biraz şüpheyle yaklaşıyorum artık...
« Son Düzenleme: 20 Mart 2010, 17:45:02 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Peder bugün aradı ben arabayı waxlarken, "gel lan yanıma kayıp geberecen lastik alim sana" dedi, dedim ne alıcan, gut yiyir dedi (kesin tanıdığın biri kafaladı), gitmedim :++:  

Şaka bi yana belki Hydra Grip olabilir. Ama henüz;

Devaaaam, 53.700 mü ne, 2005'in 47. haftası üretim.

Yaşasın EcoContact 3

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;71507
QUOTE]

emir iyiki arabada dunlop varmış die seviniyordur bence.bu sayede leon aldı çocuk