škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi marka lastik kullanıyoruz?

Ziyaretçi · 244 · 119021

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;94617
Diğer yarısınıda köyde :hanz:
valla aga bendeki conti lerin modeli  2 ile bitior. kışlık goodyearları söktük onları taktık toledoya bir tur attm pederi aradm ne zaman lastik alıoz diye hiç bir şekilde tutmuyor. hatta önde good year excellence var normalde toledolar öndende kayar önden kayma sıfır contilerin olduğu arka dansöz gibi ki o lastikler taş çatlasa 20 25 bn km olmştr. :++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;94618
valla aga bendeki conti lerin modeli  2 ile bitior. kışlık goodyearları söktük onları taktık toledoya bir tur attm pederi aradm ne zaman lastik alıoz diye hiç bir şekilde tutmuyor. hatta önde good year excellence var normalde toledolar öndende kayar önden kayma sıfır contilerin olduğu arka dansöz gibi ki o lastikler taş çatlasa 20 25 bn km olmştr. :++:

Evet onlar dandikmiş hani hiç kullanmadım hem benim ebattada yok galiba ama hak veririm yani tırışka olduğunu çok duydum.

Ama EcoContact 3 efsanedir 14 inçte. Hala şu an kuruda 50 km/s ile kavşak dönebilmekteyim tedirginiyetsiz.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Orjinal ölçülerim 205-45-16 ve Good Year Eagle F1'mi ne öyle birşeydi.. balon yaptı falan..

Sonra çıkma 205-50-16 kullandım Potenza.. Onlar da 2 ay gitti..

Yılbaşında 195-50-16'ya geçtim.. Toyo Proxes 4, hem M+S yani 4 mevsim hem de V hız sembolü var. Performans ve 4 mevsim. ÜStelik Capon malı :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Falmor;94610
195/55/15 Toyo Proxes T1R.
Muhteşem bi yol tutuşu var.Genelde önden kaymaya meğillidir benim araba bu lastikleri aldığımdan beri kaydıramadım daha.

Hmmm, bu lastik hakkında daha ayrıntılı izlenim aktarabilir misiniz ? Desenini incelediğimde işlevlerinden şüphe etmiştim. Kuru-ıslak zeminde tutuşu, frenlemesi nasıldır ? Ses ve sertlik olarak nasıl ? (her ne kadar çok önemli olmasa da) Lastiğin dayanıklılığı nasıl ? (oraya buraya sürttüyseniz, vurduysanız yıpranma seviyesi)

=========================

Bu arada yeni alınacak lastikte olması gereken en önemli niteliğin hem ıslakta hem de kuruda çok iyi bir frenleme kabiliyeti olduğuna karar verdim. Elimdeki testleri incelediğimde hem ıslak hem de kuru zeminde istikrarlı bir şekilde başarılı fren mesafesi sunan marka Hankook olarak ortaya çıkıyor. (Optimo K415 ve Ventus Prime K105 modelleri)

Kullanan varsa görüşlerini merak ediyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Falmor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;96625
Hmmm, bu lastik hakkında daha ayrıntılı izlenim aktarabilir misiniz ? Desenini incelediğimde işlevlerinden şüphe etmiştim. Kuru-ıslak zeminde tutuşu, frenlemesi nasıldır ? Ses ve sertlik olarak nasıl ? (her ne kadar çok önemli olmasa da) Lastiğin dayanıklılığı nasıl ? (oraya buraya sürttüyseniz, vurduysanız yıpranma seviyesi)

=========================

Bu arada yeni alınacak lastikte olması gereken en önemli niteliğin hem ıslakta hem de kuruda çok iyi bir frenleme kabiliyeti olduğuna karar verdim. Elimdeki testleri incelediğimde hem ıslak hem de kuru zeminde istikrarlı bir şekilde başarılı fren mesafesi sunan marka Hankook olarak ortaya çıkıyor. (Optimo K415 ve Ventus Prime K105 modelleri)

Kullanan varsa görüşlerini merak ediyorum.:)

Henüz yeni aldığım bi lastik olduğu için sadece kuru zemin performansı hakkında konuşabilirim.Islak zeminde pek deneme şansım olmadı.Dediğim gibi önde kayma eğilimi yüksek bi araç kullanıyorum eski Continental Premium Contact larıma göre yol tutuş bariz iyileşti.Hamur olarak yumuşak bi lastik.3,5 cm lik yaylarla yumuşak lastiğe ihtiyaç duyuyorum zaten.Yol sesi bariz azaldı.Islak zemin performansı için şüpheliydim V desen olduğu için ancak ADAC testlerini inceledim oldukça yüksek performans göstermiş.Performanslı kullanımda ömrü daha sert hamurlu lastiklere göre daha kısaymış.Çok sert araç kullanmadığımdan ve yol tutuşundan ve görüntüsünden çok memnun olduğumdan bu fiyata bence çok çok iyi bi lastik olduğunu düşünüyorum.
Renault Clio 1.6 16V Dynamique 3K
Long Live Heavy Metal

Paint Guard

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Falmor;96742
Henüz yeni aldığım bi lastik olduğu için sadece kuru zemin performansı hakkında konuşabilirim.Islak zeminde pek deneme şansım olmadı.Dediğim gibi önde kayma eğilimi yüksek bi araç kullanıyorum eski Continental Premium Contact larıma göre yol tutuş bariz iyileşti.Hamur olarak yumuşak bi lastik.3,5 cm lik yaylarla yumuşak lastiğe ihtiyaç duyuyorum zaten.Yol sesi bariz azaldı.Islak zemin performansı için şüpheliydim V desen olduğu için ancak ADAC testlerini inceledim oldukça yüksek performans göstermiş.Performanslı kullanımda ömrü daha sert hamurlu lastiklere göre daha kısaymış.Çok sert araç kullanmadığımdan ve yol tutuşundan ve görüntüsünden çok memnun olduğumdan bu fiyata bence çok çok iyi bi lastik olduğunu düşünüyorum.

Çok teşekkürler.:) İncelemelerime mutlaka faydası dokunacak.:ok:

Şu ana kadar yapmak zorunda olduğunu ani frenlerde başarılı hizmet vermiştir sanırım ? Frenleri deneme imkanınız oldu mu acaba ?
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Falmor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;96762
Çok teşekkürler.:) İncelemelerime mutlaka faydası dokunacak.:ok:

Şu ana kadar yapmak zorunda olduğunu ani frenlerde başarılı hizmet vermiştir sanırım ? Frenleri deneme imkanınız oldu mu acaba ?

ABS nin devreye girme oranı büyük ölçüde azaldı.Frenlemede araba yere yapışıyor sanki.
Renault Clio 1.6 16V Dynamique 3K
Long Live Heavy Metal

Paint Guard

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Surekli takip ediyorun bu konuyu ama ben lastik basinclarini ayarlamama ragmen birazcik duzeldi sadece.Ben hala doblonun conti EC3 lastikleeine hastayim.Artik seneye conti premium contact3 cikarsa diye onu bekliyorum.Cikmaz ise mecburen michelin'e yonelebilirim yada nokian :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
123456
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 17:35:23 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende işte michelin alıpta sık sık patlamasıda var onu düşünüyorum.Gerçi bozuk yollardan gitmiyorum sıkıntı olmaz ama işte ne bileyim..

Nokian da düşünüyorum ama conti güven veriyor.Bildik lastik.Riske girmeyedebilirim ama kesinlikle premium contact2 lastik aldım bir daha :)

Ben şu dobloyu acayip zorluyorum virajda..Araç yatıyor yatıyor ama kaymıyor.Tekerler havalanacak gibi oluyor ama  kaymamak için direniyor..Olay hep lastikten kaynaklanıyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı room

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Michelin tercihimdir ama araçla gelen Bridgestone, şimdilik memnunum.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabrika üzerinde bridgestone geldi turanza er 300 modeli. dikkat ediyorum baya tutulan bir lastik. 2 komşu da corollasına bundan taktı.

arabanın limitlerini zorlayarak kullanmadığım için bir sıkıntı yaşatmadı. yağmurlu havada uzun yolda kullandım yine bir güvensizlik yaşatmadı. kanalları geniş deseni de hoşuma gidiyor. ama biraz ses yapan bir lastik olmalı özellikle dişli asfaltta. klasik bridgestone karakteristiği diyebilirim.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik konusu çok karışık birşey. Birsürü yorum var internette, birinin ak dediğine diğeri kara diyor. ecocontact 3 için çok iyi diyenlerde var çok kötü dayanıksız diyenlerde mesela.

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;140866
fabrika üzerinde bridgestone geldi

Birkan lar sanırım benden 1 ay önce almışlardı fabia 2 yi "fabrika üzerinde bridgestone" var diyor. Bende de fabrika çıkışlı

Alıntı yapılan: mxdemirel;138137
Continental
ContiPremiumContact 2
195/55/ R 15

var.

Her ile ya da bayiye verilen arabalarda(skodalarda)ki lastikler farklı farklı olbiliyor mu? Oluyorsa bu farklılığın nedeni nedir?