škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Alıp Aranıza Katılmak İstiyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdare88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Düşündüm taşındım araştırdım 1,6 TDI Manuel Optimal Paket octavia almak şuan için en mantıklı seçeneğim. Siz değerli kullanıcıların yorumlarını almak istoryorum.
5 kişilik bir aile aracı olacak, min 5 sene kullanılacak, sakin kullanılıp çok km yapılmayacak.

Yalıtım nasıldır?
Yol tutuş nasıl ve genel olarak sağlam basıyor mu yere, güven veriyor mu?
yakıt tüketimi fabrika verirlerine yaklaşık mı?
77 bin civarı bir fiyat çektiler yerinde gördüm kullanmadım daha bence parasının arabası piyasaya göre siz de aynı görüşte misiniz?

Teşekkür ederim saygılar.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sakin kullanıp uzun km ler yapmayacaksan 1.2 tsı kullanıcı olarak, 1.0 tsı optimal öneririm malum 1.2 tsi nin satışı yok, yalıtım çok iyi, yakıt fabrika verisinin altını bile gördüm ben forumda rekor yakıt tüketimi diye aratabilirsin ama yol tutuş ne iyi ne kötü bir focus değil çünkü yerden yüksek ve uzun bir araç yanal rüzgarlardan etkileniyor , sonuç olarak şunu diyim bu fiyata alacağın tek aile arabasıdır.

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok km derken ne kadar mesela? Senede 10 12 civarı yapacaksanız bence tdi optimal yerine elegance tsi almanız daha mantıklı gibi...Bende 2013 elegance tsi var dediğiniz gibi aile arabası olarak bitirim  bagaj, yol tutuş , konfor vs.kendi adıma bir sıkıntım yok sakin kullanırsanız yakıt olarak da sizi üzmez. Tabi birde manuel yada dsg mi olsun tercihi var, ben de tüm yazılanlara rağmen manuelden vazgeçip dsg ye geçmeyi düşünüyorum karar sizin önlünüze göre olsun inşallah...

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi elegance dsg kullanıcısıyım. Genellikle uzun yol kullanırım. Uzun yolda genellikle 120 130 alti gitmem. Yakıt olarak 4.3 ve 4.9 arasi değişir. Arabanın yol tutuşu, sessizliği, konforu, içinin geniş ve ferahlığıyla çok çok memnun kaldığım bir araba.

Çevrimdışı serdare88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli yorumlarınızı için teşekkür ediyorum. km az olacak ama yine de dizel olmasını istiyoruz.
Peki bakım ya da arızalarda servisler ve yedek parça konusunda sorun yaşarmıyım? bir filo arabası linea gibi olmaz tahminimce ama bir zorluk yaşamayız herhalde sizler yıllardır kullanıyorsunuz=)
Tşk.

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serdare88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nurulllah55 aslında 10 bin bile zor bulurum ama psikolojik bir konu benzine parça parça vermektense dizele peşin verip rahat binmek istiyorum=) yani çok haklısın aslında

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
10 bin km geçemiyorsunuz sadece psikolojik olarak rahatlamak içinde fazla para verilmez kardeşim
aradaki fiyat farkı çok değilmi ?  
liste fiyatı olarak düz vites optimal  dizel 82.900 TL benzinlisi 69.800 TL
az değil 5 sene kullansanızda amorti etmez
okadar çıkabiliyorsanız style donanım benzinli alın keyfini çıkarın

Çevrimdışı serdare88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dediğim gibi haklısın ama satarken de benzin ve dizel farklı gidiyor biliyorsun ayrıca bu zamlarla araçtan zarar değil sürekli kar edilir berbat bi piyasa bence=)

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
5 sene kullanacağınız aracı almadan satışını düşünüyoruz :)
bence siz bir skoda St si ile görüşün bu konuyu benzinli octavia piyasasını bilirler

Çevrimdışı serdare88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
=) aklımı çelip benzinli aldıracaksınız .... düşüneceğim. buarada st ile görştük geçen hafta hiç benzinliden konu açmadı herhalde ne istediğimi çok belli ettim ondan olsa gerek =)

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
elinde benzinli yoktur öyleyse banada hiç söz etmiyordu elimde benzinli yok sıpariş etmem gerekiyor dedi bende daha iyi ekletmek istediğim şeyler var dedim öyle orta yolu bulmuştuk :)
---

Yani kimse kimsenin kötülüğünü istemez bu forumda iki yakıt cinsininde üstünlükleri var

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;595147
10 bin km geçemiyorsunuz sadece psikolojik olarak rahatlamak içinde fazla para verilmez kardeşim
aradaki fiyat farkı çok değilmi ?  
liste fiyatı olarak düz vites optimal  dizel 82.900 TL benzinlisi 69.800 TL
az değil 5 sene kullansanızda amorti etmez
okadar çıkabiliyorsanız style donanım benzinli alın keyfini çıkarın

Aynen katılıyorum, 1.4 tsi elegance alın keyfinize bakın...