škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fiyat listesi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ara sıra ilkay zaman'ın youtube videolarına bakıyorum. ABD'deki mercedes, posche, mustang, Vw gibi markaların galerilerine gidip fiyatları veriyor.

Benim burada 150.000 TL saydığım arabalar orada 26.000 USD. Üstelik daha dolu donanımla.

Tabi oradaki insanlar USD kazandığı için adamlara 26.000 USD bizim 26.000 TL'miz gibi geliyor.

Yani biz 150.000 TL'lik araba almak için ortalama 50 ay çalışıyoruz (Maaşı da asgariden hesaplamıyorum). Ama aynı arabayı bir amerikalı yaklaşık 8-9 aylık maaşıyla alabiliyor.

Hadi arabayı aldık diyelim iş orada da bitmiyor. Bakımıydı, kaskosuydu, trafik sigortasıydı, muayenesiydi, yakıtıydı derken... bir bakıyoruz benim insanım resmen otomobile binebilmek için yaşıyor.

Ama orada muayene diye birşey yok, MTV yok, yakıt zaten buraya göre bedava.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;599421
Ara sıra ilkay zaman'ın youtube videolarına bakıyorum. ABD'deki mercedes, posche, mustang, Vw gibi markaların galerilerine gidip fiyatları veriyor.

Benim burada 150.000 TL saydığım arabalar orada 26.000 USD. Üstelik daha dolu donanımla.

Tabi oradaki insanlar USD kazandığı için adamlara 26.000 USD bizim 26.000 TL'miz gibi geliyor.

Yani biz 150.000 TL'lik araba almak için ortalama 50 ay çalışıyoruz (Maaşı da asgariden hesaplamıyorum). Ama aynı arabayı bir amerikalı yaklaşık 8-9 aylık maaşıyla alabiliyor.

Hadi arabayı aldık diyelim iş orada da bitmiyor. Bakımıydı, kaskosuydu, trafik sigortasıydı, muayenesiydi, yakıtıydı derken... bir bakıyoruz benim insanım resmen otomobile binebilmek için yaşıyor.

Ama orada muayene diye birşey yok, MTV yok, yakıt zaten buraya göre bedava.

Almanyada yaşayan bir arkadaşım 2-3 sene önce öğrenci kredisiyle audi a3 aldı. daha da bişey demiyorum :D

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
USD 3.60 , EURO 3.80 Sınırına yaklaştı bugün bir zam kaçınılmaz gibi görünüyor. :mad:

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] tabiki siyasetten kopuk olamayiz olmamaliyiz da haklısınız:)

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 1.0 ambition 48.900 olmus.yani b sınıfı araclar artik 50 binden asagi alinmaz oldu o da en boslari..otomatik olsun donanim olsun derseniz 60 65 dizel derseniz 75 olacak.hakkimizda hayirlisi..

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zam gelmiş yine, 1000 TL. 2 ay içinde toplam zam sayısını bilene Fabia'yı ücretsiz verecekler sanırım :D

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Piuuwww gonçurmuşlar yine kansızlar 3 ayda 5000tl zam koydular ya la. Gerci adamlar da hakli euro 3.20den 3.75 e goz acip kapayincaya kadar zipladi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;599562
Piuuwww gonçurmuşlar yine kansızlar 3 ayda 5000tl zam koydular ya la. Gerci adamlar da hakli euro 3.20den 3.75 e goz acip kapayincaya kadar zipladi

Facebook'ta Euro ve Dolar kurlarını fırsat bulunca paylaşıyorum. Bugün Euro 3.76 TL olmuş diye yazdım enter'a bastığımda Euro 3.80 TL olmuştu. Gerçekten çok hızlı tırmanıyor döviz.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;599562

O euro kuru 3,40 tan 3,20 ye inerken de fiyatlar arttı hocam. Skoda Türkiye olarak beni markadan soğuttu resmen.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 3 aydaki artışlar korkarım ki kurla alakası yok çok fazla. Elbette vardir ama saniyorum ki 7 yildir makyajlanan 10luk teneke kadar iç hacmi olan Polo satilmadigi için Fabia çok iyi bir alternaifi oldu. 6000-7000tl farkla arada karsilastirma yapan alicilar Fabia tercih edince Pololarin cogu elde kaldi (Ankara vw grup bölge müduru arkadaşimdir ondan ögrendim). Bana da Polo vermek istedi ama Manualde istedigim renk olmadigi icin almamistim İyi indirim yaptirmasina ragmen. Hatta Pololar Allstar öncesi üst pakette o kadar fazla elde kalmiş ki Yeni Tiguan gumrukten cekilmesi icin parka cekilen Pololarin elden cikartilmasi gerekiyormus yer acmak icin. Simdi Skodaya vur zammi millet 500tl fark icin Poloya gömsun parayi Pololari satinca vw ye vur zammi 5000tl yapacaklar.. Seat Skoda VW arasinda fiyatlama politikasi son 3 ayda Skodayi cok arttirdi

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4 sene önce 29-30 civarından başlayan b sınıfı araçlar şimdi 50 den başlıyor hey gidi hey, Çok iyi hatırlıyorum 2012 model sıfır golf'ü 36900 TL 'ye alıyordum konut alma işi olunca yatmıştı. Tabi ozaman dolar 1.80, euro da 2.20 di.

Golf'den yola çıkıp şöyle hesap yaparsak 36900 TL /2,20 : 16772 €

16772 € x 3,80 : 63735 TL

Şuan en düşük golf 67000 TL den başlıyor, Fiyatlar genelde dövize endeksli gitmiş tabi ötv'yi hesaba katınca aradaki ufak fark da kapanıyor.

Ama yukarıda arkadaşın dediği gibi elinde kalmış poloları tüketmek istiyorlar. Fabia hem fiyat hemde donanım olarak cazip geliyordu ama şuan alınacak bir araç olmaktan çıktı.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu fiyatlardan sonra hakikaten Polo ile arasında bir fark kalmadı. Şu anda artık Fabia almak bence de çok mantıklı gözükmüyor.