škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ve sonunda bende artık Superb sahibiyim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 3 aylık bir araştırma ve bazı durumlardan dolayı bekleyiş sonunda bende sonunda superb'ime kavuştum. Aracımı cumartesi günü teslim aldım. Aracım 1.6 TDİ DSG prestige şeker beyazı  içi bej ve opsiyon olarak sadece panaromik sunroof ekli. Aracımdan genel itibariyle memnunum yazılanların çoğunu takip ettim ve test videolarınıda 3 aydır takip etmekteydim.
Sizlere danışmak istediğim bazı konular var;

1)DSG ile ilgili aklımda çok fazla şüphe vardı fakat yinede dsg aldım. Vites geçişleri açısından kusursuz bir şanzıman. Kullanırkende dikkatli kullanıyorum forumda okumuştum daha öncesinde araç 5 km hızda gitse bile vitesi 2 ye alıyor ve buda kavramayı zorluyor ve titreşim yapıyor bundan memnun değilim.
Ve yine DSG den çukurlarda şıkırtı sesi gelmesini okumuştum ve o malesef bendede var.

2)Yine forumda bi arkadaş konu açmıştı aracım fan açıyor diye aracım şuanda 200 km civarında ve bugün sabah ilk çalıştırıp aracı zorlamadan 10 km civarı yol yaptım ve stop ettim fan yaklaşık bi 5 dk çalıştı. Sanırım dpf den. sizlerdede oluyormu kafaya takmalımıyım?

3)Aracımızın süspansiyonları yumuşak evet ama araçım 50 km hızın üstünde çukurlardan geçerken salınım ve hafif kayma hareketi gösteriyor bu alışık olduğum bi durum değil acaba sizlerdedemi öyle yoksa lastikten dolayımı. Lastiklerim Hankook

4) Aracımı ilk bayiden aldığımda shell den hemen fulledimm ve 310 TL lik mazot aldı çok garibime gitti bildiğim kadarıyla aracın deposu 66 lt acaba yedek deposu damı var ?

5) Son olarak bayiden çıkışta rodaj süresinden dolayı 1000 km ye kadar çok zorlamayın denildi sizcede öylemi yapmalıyım?

6) Aynalar elektrikli kumandadan katlanıyor fakat bana az katlanıyor gibi geldi acaba bir ayarı varmı ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Keyifli forumlar..
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 22:54:58 Gönderen: Celalsn »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fanlarin calismasi normal dert etme
Kaymalar lastikten bence cunku ben hic yasamadim
1000 km ye kadar 140i gecme rotaj suresi bazilarina gore yok ama bence kesinlikle var
Aynalar o kadar katlaniyo malesef :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4) depo hacmiyle ilgili briskoda forumunda da tartisiyorlardi. Birçok kişi 70 litre kadar aldigini söylemiş orada da. Bana da öyle olmuştu.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2) fan açması gayet doğal bunu yaşamayan yoktur bence dpf felan değil de rüzgar sürtünmesini azaltmak için ızgaranın yarısı kapalı dikkat ederseniz bu bana göre sebebi

5)rodaj süresi tartışmalı bir konu  uymak en doğrusu

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Celalsn;595829
Arkadaşlar merhaba 3 aylık bir araştırma ve bazı durumlardan dolayı bekleyiş sonunda bende sonunda superb'ime kavuştum. Aracımı cumartesi günü teslim aldım. Aracım 1.6 TDİ DSG prestige şeker beyazı  içi bej ve opsiyon olarak sadece panaromik sunroof ekli. Aracımdan genel itibariyle memnunum yazılanların çoğunu takip ettim ve test videolarınıda 3 aydır takip etmekteydim.

1)DSG ile ilgili aklımda çok fazla şüphe vardı fakat yinede dsg aldım. Vites geçişleri açısından kusursuz bir şanzıman. Kullanırkende dikkatli kullanıyorum forumda okumuştum daha öncesinde araç 5 km hızda gitse bile vitesi 2 ye alıyor ve buda kavramayı zorluyor ve titreşim yapıyor bundan memnun değilim.
Ve yine DSG den çukurlarda şıkırtı sesi gelmesini okumuştum ve o malesef bendede var.

2)Yine forumda bi arkadaş konu açmıştı aracım fan açıyor diye aracım şuanda 200 km civarında ve bugün sabah ilk çalıştırıp aracı zorlamadan 10 km civarı yol yaptım ve stop ettim fan yaklaşık bi 5 dk çalıştı. Sanırım dpf den. sizlerdede oluyormu kafaya takmalımıyım?

3)Aracımızın süspansiyonları yumuşak evet ama araçım 50 km hızın üstünde çukurlardan geçerken salınım ve hafif kayma hareketi gösteriyor bu alışık olduğum bi durum değil acaba sizlerdedemi öyle yoksa lastikten dolayımı. Lastiklerim Hankook

4) Aracımı ilk bayiden aldığımda shell den hemen fulledimm ve 310 TL lik mazot aldı çok garibime gitti bildiğim kadarıyla aracın deposu 66 lt acaba yedek deposu damı var ?

5) Son olarak bayiden çıkışta rodaj süresinden dolayı 1000 km ye kadar çok zorlamayın denildi sizcede öylemi yapmalıyım?

6) Aynalar elektrikli kumandadan katlanıyor fakat bana az katlanıyor gibi geldi acaba bir ayarı varmı ?

Aracın süspansiyonları yumuşak. Passat gibi sert olsaydı bu kez sesten şikayet edecektik. Süspansiyonların yumuşaklığı nedeniyle gövde salınımı yapabiliyor. Ben yakıt deposundaki lastik havalarına uyuyorum. Kısmende olsa faydası oluyor gibi ya da bana öyle geliyor. Fan sesi DPF'dendir kafanıza takmayın.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız güzel güzel kullanın aracınızı

1.) DSG yi fabrikasyon bir sorun yoksa birde kullanım hor değilse krallar gibi kullanır sessiz fites geçişlerinden hoşnut olursunuz , herşey de olduğu gibi kul yapısı bozulur buda bozulacak inşaALLAH hiç bozulmaz dert etmeyin

2.)Fan çalışması iyi fanın çalışmaması kötü onun için hiç dert etmeyin arada çalışıcak deli gibi kısa mesafede olsa hiç şaşırmayın bu iyiye işaret devir dağim çalışıyor demektir

3.)Bizim ailecek hele ki arkadakilerin süspansiyonlara bayılıyor beşik gibi sallıyor bazı geçişlerde hepimiz gülüyoruz salınımı süper hiç şikayet etmedik sizde keyfini çıkarın derim aracın büyüklüğünün hissini veriyor misal otobüsler gibi bir tıslaması yok.)

4.) ilk bayiden çıkar çıkmaz depoyu fulledik mi benim 277 tl tutmuşdu litresi 70 yakındı hiç dert etmedim bğyğk depo her zaman iyidir uzun yol aldırır
ilk uzun yolculuğumda 1200 km yol gittim 32 kuruş yakmış araç öyle hesaplamıştık

5.)Rodaj süresi hakkında hiç fikrim yok bayide uyarmadı beni bir kaç gün olmuştu aracı alalı km kaç hatırlamıyorum kardeşim geldi 240 gördüm 240 dan sonra yol olmadığından gidemedim demişti yani rodaj filan olayına hiç giremedik şuan düşünün 15.255 km de daha servise de cuma günü giricem

6.)Benim araçda elektrikli değil biz elle kapıyoz çok içine kapanmıyor dert edilicek bir şey değil

Not. Araçın ne kadar üstüne düşersen o kadar pimpiriklenirsen herşey başına gelir yok ordan ses geliyor yok şurası çizildi yok burasına sürttüler diye düşüncelere girersen araçın sana eziyet vermeye başlar hiç kafaya takma güvenliği iyi aracımızın sol şeritte sana yol vermicek adam yok sürmesini bilene ağır abinin karizmatik versiyonu bizim araçlar bmw mercedes gibi marka yıldızı yok ama görüntüsü ben burdayım yol verin ulen der araban , mesela senin xenondur farlar benim ki led far adamaın fotosunu çekerim  soldan gelirken adam ne yapcağını şaşırır sağ atlar birde korna bastım mı tam bal kaymak olur tıs korna sesi yok bizimkilerde gemi mubarek , kusur çok ararsan ,arama keyif çıkar güzelleştir güle güle kullan

Çevrimdışı superbsc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı ve uğurlu olsun, ne kadara aldınız aracınızı? Bende sunroofsuz düşünüyorum da fiyat araştırması yapıyorum.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aracınız hayırlı olsun. DSG'nin sorunlarına kulak asmayın. Çift kavramalı sistemler içinde en az sorun çıkartanı yine DSG, diğer birçok firmada çift kavramalı şanzıman olmaması olan modellerinde az satılması, buna karşın VAG grubu araçların neredeyse tamamının DSG'li olması nedeniyle sorun çokmuş gibi görünüyor.

B6 passat kullanmış birisi olarak Superb ile passat arasında süspansiyon sertliği bakımından hiç bir fark yok (B8 kullanmadım) ama passata göre sağ sol ani manevralarda superb yük değişimlerinden bariz şekilde fazla etkileniyor. Bunun 10 cm uzun olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Sağ şeritte sakince araç kullanıyorsanız veya senede bir denk gelip viraja süratli giriyorsanız çok sorun olmaz. Ama benim gibi ''bu herif niye sol şeritte yavaş gidiyor'' deyip küçük bir makasla önüne geçmeye çalışıyorsanız Superb o işe gelmiyor.

Bu arada benim araç benzinli ve ilk aldığımda depo 66lt olmasına rağmen 75 lt benzin almıştı. Şimdide benzin lambası yandığında 90-100km menzil varken yedek depo diye anılan genleşme kısmını doldurmadığım halde 65-66lt alıyor.

Çevrimdışı GoldemRoo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, tekerleri yere değsin kazasız belasız kullanın inşallah.

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;595978
Aracınız hayırlı olsun. DSG'nin sorunlarına kulak asmayın. Çift kavramalı sistemler içinde en az sorun çıkartanı yine DSG, diğer birçok firmada çift kavramalı şanzıman olmaması olan modellerinde az satılması, buna karşın VAG grubu araçların neredeyse tamamının DSG'li olması nedeniyle sorun çokmuş gibi görünüyor.

B6 passat kullanmış birisi olarak Superb ile passat arasında süspansiyon sertliği bakımından hiç bir fark yok (B8 kullanmadım) ama passata göre sağ sol ani manevralarda superb yük değişimlerinden bariz şekilde fazla etkileniyor. Bunun 10 cm uzun olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Sağ şeritte sakince araç kullanıyorsanız veya senede bir denk gelip viraja süratli giriyorsanız çok sorun olmaz. Ama benim gibi ''bu herif niye sol şeritte yavaş gidiyor'' deyip küçük bir makasla önüne geçmeye çalışıyorsanız Superb o işe gelmiyor.

Bu arada benim araç benzinli ve ilk aldığımda depo 66lt olmasına rağmen 75 lt benzin almıştı. Şimdide benzin lambası yandığında 90-100km menzil varken yedek depo diye anılan genleşme kısmını doldurmadığım halde 65-66lt alıyor.

Bahsettiğiniz makası defalarca kez attım :) hiç bir tedirginlikte yaşamadım. Sadece 180 den sonraki süraatlerde gövde salınımı yapıyor.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar degerli yorumlariniz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Aracımı ozel durumlardan dolayi ötvsiz aldim ve 85 bin tl ye geldi. Ama yine dedigim gibi o ozel sebeplerden dolayi otv haricindede indirim aldik . Sanirim 123 bin tl oluyor otvli fiyatı. Birde şoför taafindaki emniyet kemeri diregindeki alarm dugmesine bastigimda aractan uyarici bi tepki alamadim bilginiz varmi bununla ilgili ?

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;596007
Bahsettiğiniz makası defalarca kez attım :) hiç bir tedirginlikte yaşamadım. Sadece 180 den sonraki süraatlerde gövde salınımı yapıyor.

Sizin onceki araciniz neydi bilmiyorum ama ben onceki aracim olan passat ile karsilastirdim ve arada epey fark var. Aracin uzerindeki michelin lastiklerinde etkisi var sanirim konyada asfaltin puruzsuz oldugu yerlerde cesaret edrbilirsen makas at. Kici biryere basi bir yere gidiyor.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;596009
Arkadaşlar degerli yorumlariniz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Aracımı ozel durumlardan dolayi ötvsiz aldim ve 85 bin tl ye geldi. Ama yine dedigim gibi o ozel sebeplerden dolayi otv haricindede indirim aldik . Sanirim 123 bin tl oluyor otvli fiyatı. Birde şoför taafindaki emniyet kemeri diregindeki alarm dugmesine bastigimda aractan uyarici bi tepki alamadim bilginiz varmi bununla ilgili ?

Bendensin güle güle kullan

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;596013
Sizin onceki araciniz neydi bilmiyorum ama ben onceki aracim olan passat ile karsilastirdim ve arada epey fark var. Aracin uzerindeki michelin lastiklerinde etkisi var sanirim konyada asfaltin puruzsuz oldugu yerlerde cesaret edrbilirsen makas at. Kici biryere basi bir yere gidiyor.

Audi A6 idi...

Tabi ki hıza ve yola göre değişkenlik gösterir, bendeki lastikler P7.