škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start stop hakkında

Onurr · 25 · 4271

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu start stop sismedi dsgde baslarda arac durdugunda calisiyordu. Simdi arac durmaya yakin ayagim frenseyken ama arac hareket halindeyken devreye girip stop ediyor. Frene basarken Devir 9 un altina dusunce stop ediyor . Direksiyon kilitleniyor. Oysa ben durmak istemiyorum bir koseyi donerken vs. tam durmadan ama yavaalayarak yolu kontrol ediyorum kalkmadab stop ediyod veya isiga yaklastigimda durmadan stop ediyor o an yesil yandiysa tekrar gaza basiyorum yine durmadan calisiyor. Sizde de durum boyle mi?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet :) kapatmak daha mantikli oyle yerlerde

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5 km hıza düştüğünde stop eder gayet doğal bir durum

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normal degil  tam durunca stop etmesi gerek durmadan edeni gormedim hatta direksiyin dun degilse yine kapatmiyor  servise sorun derim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;596314
Normal degil  tam durunca stop etmesi gerek durmadan edeni gormedim hatta direksiyin dun degilse yine kapatmiyor  servise sorun derim

Benim aracımda bazen tam durmadan stop ediyor bana kalirsada normal, direksiyon kapanmasida normal birazcik cevirince direksiyonu arac yine calisiyor

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Zaten servise sordum durum normalmiş. Geçen gün de bir Octavia gördüm ışıkta Tam durmadan stop etti.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Fabia ve superb deki start stop sistemi farklı superb de daha güncel bir versiyon kullanılıyor(start stop 2.0 7km/s altındaki hızlarda deverye girer). Ama benim tercihim fabia daki gibi olurdu. Sonuç bu şekilde start stop un devreye girmesi normal.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tam olarak devre dişi bırakabilirmiyiz. ?

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her araca binişte kapatiyorum.Hep soyluyorum o tuşun işlevi start stopu devre dışı bırakmak değil devreye almak olmalı

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;596374
Her araca binişte kapatiyorum.Hep soyluyorum o tuşun işlevi start stopu devre dışı bırakmak değil devreye almak olmalı

Tamamen katılıyorum benimde sevmedigim bir sistem her binisde muhakkak kapatırım

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yaşadığınız durum, anormal bir durum.

Bir kaç değişik marka araçta Start/Stop tecrübem olmuştu.
Araç tam durmadan ve sürücü freni sonuna kadar basmadan motor stop etmemesi gerekiyor. Audi A6 da örneğin, fren pedalına tam basmadan, araç duruyor ve askıda kalmıyor ancak motor da stop etmiyor. Frene tam basınca stop ediyor.
Yeni kasa Focus'da da durum benzer.
Ancak Skoda'da, az bir fren ile de motor stop ediyor.....karakteri böyle demek.... ve bence yanlış hatta özellikle şehir içi yoğun trafikte tehlikleri de....
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2016, 19:45:13 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel viteslilerde araç tam durmadan vitesi boşa alsanız da frene bassanız da araç stop etmiyor. Sanırım bir hareket sensörü ile donatılmış ve araç hareketsiz kalmadan start stop devreye girip motor durdurulmuyor.

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;596364
tam olarak devre dişi bırakabilirmiyiz. ?

Vag com ile kapatılıyor diye biliyorum

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;596397
Bence yaşadığınız durum, anormal bir durum.

Bir kaç değişik markada araçta Start/Stop tecrübem olmuştu.
Araç tam durmadan ve sürücü freni sonuna kadar basmadan motor stop etmemesi gerekiyor. Audi A6 da örneğin, fren pedalına tam basmadan, araç duruyor ve askıda kalmıyor ancak motor da stop etmiyor. Frene tam basınca stop ediyor.
Yeni kasa Focus'da da durum benzer.
Ancak Skoda'da, az bir fren ile de motor stop ediyor.....karakteri böyle demek.... ve bence yanlış hatta özellikle şehir içi yoğun trafikte tehlikleri de....
Ben de a4 ten biliyorum aynı dediğiniz gibi frene Tam basma yine stop etmez.
Şimdi size garip gelebilirde araç çok düşük hızda stop ediyor öndeki araca 2 m bile kalmıyor çoğu zaman ve bunu sürekli hız düşürürken yapıyor. Düşük hızda seyir ederken değil.
Sonuçta gerçekten gereksiz bir sistem :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ncr1;596412
Ben de a4 ten biliyorum aynı dediğiniz gibi frene Tam basma yine stop etmez.
Şimdi size garip gelebilirde araç çok düşük hızda stop ediyor öndeki araca 2 m bile kalmıyor çoğu zaman ve bunu sürekli hız düşürürken yapıyor. Düşük hızda seyir ederken değil.
Sonuçta gerçekten gereksiz bir sistem :)
Bence sistem gerekli, ancak doğru çalışırsa.
Hatta bence, frene bastıktan ve araç tamamen durduktan 2-3 saniye sonra araç stop etmeli, kısa duruşlarda stop etmenin anlamı yok.